0 oy
948 göst.
Diğer kategorisinde (290 puan) tarafından
Anne baba mi takar künyeyi genelde dede babanne falan mı 

29 Cevaplar

+2 oy
(1,206 puan) tarafından
İllla olması mı gerek acaba ? Yada biz takmiyorsak nasıl diyeceğiz başkasına siz takıyorsunuz diye kafamda deli sorular ;)
(290 puan) tarafından
Öyle bir niyetimiz yok merak ettim sadece illa olması gerek diye bir şey de demedim farklı yere çekmeyin hanımefendi
(1,206 puan) tarafından
Hayır beni yanlış anladınız farklı bir yerr çekmek niyetinde de değildim ciddi olarak yazmıştım aslında. ;) Hep lincleyenleri görünce heralde benim yazdığımı da öyle sandınız. Bende hamileyim  ve bazı şeyler benimde aklıma takılıyor ;)
(290 puan) tarafından
Evet öyle anladım kusura bakmayın. Olması gerekmiyor tabi ama bence olsa güzel olur
-Reklam-
+1 oy
(2,704 puan) tarafından

Farketmiyor gülüm

+1 oy
tarafından
Biz kendimiz aldık. Kayınvalide 2 çeyrek takti oğluma kızım olunca 1 çeyrek niyeyse ama onun da zamanı var söyleyecem bekliyorum şimdilik. Annem Reşat altin taktı birde 1500tl para verdi. Bende hediye para getirenlerin parasini topladım oğluma künye yaptım birde grlar yaptım. Kızıma pek bişey gelmedi 2. Çocuk böyle oluyormuş birde araları 13 ay olunca ona da yapardım künye halen yaparım 6 aylık suan ama oğluma taktıktan sonra biraz korkmaya başladım bir yere takılır bişey olur diye çıkardım şimdi boşta duruyor o künye. O yüzden ona gelen paraları hep gr yaptım 
(290 puan) tarafından
Anladım teşekkürler. Kız çocuklarina fazla değer vermiyorlar heralde çok sinir bozucu olmus gerçekten
tarafından
Bilmem aslında davranış olarak pek ayırt etmezler ama 2. Bebek diye sanırım böyle oldu. Oğlum sünnet oldu ona da bişey gelmedi yani gelse senin gibi düşünürdüm ama yok serde cimrilik var. Daha geçen bayram tartıştım dedim şu çocuklara ver 20 ser lira fakirlesmezsin büyükler parayla sevilir. Benimkilere istemiyorum diğerlerine ver dedim. Tamam bozun paramı da vereyim diyor bu sefer. Dedim verme ne edersen et
(290 puan) tarafından
Ayrımcılık yapmasınlar da artık şu devirde. kimse kusura bakmasın artık kadınlar vatana millete daha hayırlı erkeklerden
tarafından
Öyle tabi. Yaşlanınca kız çocuklarının eline bakıyor hepsi
+1 oy
tarafından
genelde babaanneler yada anneanne tarafi alir ama o da keyiflerine kalmis.. anne babanin cocuga altin aldigini hic gormedim acikcasi bizde babaannesi aldi ama hic takmadim 
+1 oy
(439 puan) tarafından
Annem almıştı kızıma doğduğu gün
0 oy
(5,220 puan) tarafından
kim isterse o alır ben hamile olduğumu öğrendim daha cinsiyeti öğrenmeden annem aldı o almasaydı biz alıcaktık zaten ne farkederki kim aldığı
(290 puan) tarafından
Farketmez tabiki genel olarak nasıl oluyor onu merak ettim
0 oy
(8,956 puan) tarafından

Öyle bi adet mi var biz de yoktu kimse takmadı bizeeeeee:(

(290 puan) tarafından
Benim de yoktu sanırım ama brn kızıma takmak istiyorum
0 oy
(13,789 puan) tarafından
Bizde alakasiz biri aldı. Akraba bile degiliz oyle soyleyim. Alinmak zorunda olan bişey degil bence. 
(290 puan) tarafından
Niye zorunlu olsun canım altın bu tercih meselesi maddi durumu da olan var olmayan var zaten
(13,789 puan) tarafından
Yok yani bazilari kaynanaya yada kayinbabaya almak zorundasin diyorya o yüzden zorunluluk degil dedim.
(290 puan) tarafından
Yok yaa öyle insanları anlamıyorum bana düğünde bile göstermelik bilezik taktılar durumları olduğu halde bir kere lafını etmedim şu zamana kadar kimse biseyi yapmak zorunda değil yapmazsa yapmasın onun ayıbı ben kendimden sorumluyum
(13,789 puan) tarafından
Bana da ters birilerine mecbursun al demek. Sadece kocama diyebilirim bu lafi. Burda göruyorum bazen ev almiyor diye , eşya almiyor diye , çocuklarima hediye almiyor diye eşlerinin ailelerine düşman olanlar beddua edenler var. Keşke beklentilerimiz bu kadar yuksek olmasa daha mutlu oluruz eminim.
(290 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(14,015 puan) tarafından
Kimin durumu müsait ise kimin içinden gelirse o alır bizde mesela annem aldı o almasaydi biz alacaktık 
(290 puan) tarafından
Ben de beklerim o zaman hediye gelmezse ben alırım çünkü kendi annemden bekliyorum öyle bişey ilk torunu olcak çok heyecanlı ,:)
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Bizde ana baba var ama yok olduğu için herşeyimizi kendimiz yaptık
(290 puan) tarafından
Olsun önemli olan huzur biz de eşimle yaptık kimse destek olmadı bebeğimiz gelecek Allah'ın izniyle ona rağmen eksiğimiz çok Allah büyük
(1,352 puan) tarafından
Valla aldıktan sonra lafını edecekleri için ben ellerine veriyorum sussunlar diye (kaynana)
(290 puan) tarafından
İyi yapıyorsunuz:)
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Kimsenin takmasına gerek yok kim elinden ne geliyorsa onu alır ama anne ve baba da alabilir 
(290 puan) tarafından
Tabiki alabilir genel anlamda nasıl olduğunu merak ettim çünkü ben de çevremde hep ananne babanne alıyor diye duymuştum
0 oy
tarafından
Kimin içinden geliyorsa :)) benim annem yaptırdı 
(290 puan) tarafından
Ben de annem yaptırır diye düşünüyorum bakalım:)
0 oy
(3,231 puan) tarafından
Kim zengin ve cömertse o takar :) 
(290 puan) tarafından
☺️ mantıklı
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Annem aldı. Görümcemin kaynatası aldı kimse almasaydı eşim özeniyordu alacaktı bana kalırsa evet çok şirin ama çok da şart birşey değil yani
(290 puan) tarafından
Tabi şart değil benim hoşuma gidiyor takmak istiyorum ☺️
0 oy
tarafından
Kim isterse o alır canım anneanne babaanne normal altın takarsa ana baba künye yapabilir 
(290 puan) tarafından
Evet öyle de olabilir bakicam duruma göre
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Kardeşim almıştı oğlumun künyesini
0 oy
tarafından
Bnm babam aldı kaynanamlar iki elbise aldi başka birşey almadılar 
0 oy
(1,251 puan) tarafından
Ogluma annemler takti bide eşimin annenesi takmisti
0 oy
tarafından
Ben kendim alıp takarım evladıma 
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Almak isteyen alır kim almak istiyosa oğluma doğunca abim taktı hiç haberim yoktu beklemiyodum bile

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 231 göst.
25 Mart 2024 Kültür-Sanat kategorisinde muhendisbirana (144 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 284 göst.
4 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,008 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 715 göst.
5 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Yaprak.k (11,150 puan) tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 1,222 göst.
18 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,990 soru

11,313,885 cevap

34,752 kullanıcı