+2 oy
171 göst.
Diğer kategorisinde (116 puan) tarafından

Sezaryan olan varmi aranizda spinal pazartesi günü olucam nasipse asiri korku var canım çok yanacak dimi biliyorum doktor öyle karar verdi ama bazilari burda kafami karisti özel bilerek Sezaryan yapiyomus vs ne kadar doğru bilemedim :(

14 Cevaplar

0 oy
(4,875 puan) tarafından

Belinizden sinek ısırığı gibi bir ağrı hissedersin hooopp uyusttun :))) 

5 dk içinde bebeğin doğmuş oluyor . Tabi uyuşma geçtikten sonrası ağrın olacak bunun için bol bol yürüyüş yapmalısın ki iyileşme sürecin hizlansin.

(116 puan) tarafından
Cok keskin dayanilmicak bi ağrımı acaba
(4,875 puan) tarafından
Hayır tabiki ağrın olduğu zamanlarda ağrı kesici veriyolar ben hiç yatmadım mesela herkes destekli yürürken ben tek başıma yürüdüm. 1 hafta sonra da yola çıktım tam 9 saatlik. Bu birazda senin bünye ile alakali ama tavsiyem yatma sürekli
(116 puan) tarafından
Ne kadar yurumeliyim canım agri kesicinin faydasi oluyomu bide kac dakika sürüyor ameliyat
(116 puan) tarafından
Ameliyattan sonra karina bastiriyolarmis çok can yakiyomus doğru muuu
(4,875 puan) tarafından
İlk yürümede biraz sıkıntı yaşarsn baş dönmesi vs yuruyebilecegin kadar kendini de çok zorlama .

Evet ameliyat sonrası benim doktorum çok az bastırdı . Anlık bir ağrı oldu sadece o da kanamaya bakıyor
-Reklam-
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Spinal ile 18 ay önce doğum yaptım cnm her doğum gibi bununda bi takım zorlugu var tabiki canın yanmayacak hatta ne oldugunu bile anlamadan bebeğinin sesini duyucaksın 
(116 puan) tarafından
İllaki zorluğu olur ama dayabilcegim kadar mı ya asiri agirirsa:(bide ne kadar suruyor
(2,565 puan) tarafından
Kız cok değil bol bol yüyürsün cabuk gecer en fazla 15 güne kadar sanki hiç bişey yokmuş gibi olursun
(116 puan) tarafından
Dikiş alircakmiyim bide karina bastiriyolarmis ameliyattan sonra çok can yakiyomus dogrumu
(2,565 puan) tarafından
Karnına bastırıyolar rahim toplasın kendini diye ama uyusuk oldugun için hissetmiyorsun canım dikişte hastanesine göre benımki estetik dikişti yabı yapıştırma aldırmadım
0 oy
tarafından
Hiç korkma gayet kolay canm belden vurulan iğne çok hafif acıdı kıpırdamaman çok önemli kıpırdama mutlaka , doğum sırasında hiçbişey hissetmiyosn amelliyata başlıyolar 2 dakik içinde bebeğin çıkıyo , doğum yaptm uyuşukluğum geçtiği gbi yürümeye başladm çok şükür ağrı acı hissetmedim ben  inş. Sen benden dahada iyi olursun korkm
tarafından
Yoo nie pişman olaym canm hiçte pişman değilim . 8 ay oldu doğum yapalı hiçbir pişmanlık yaşamadm
(116 puan) tarafından
İz kaliyormu acaba bide dikisleri aldiriyormuyuz hastanede ameliyattan sonra karına bastiriyolarmis çok can yakiyomus dogrumuu
tarafından
Canm bunları kim anlatıyor sana saçma şeyler söylemişler , dikiş aldırma yok artk estetik dikiş yapıyolar karnımada kimse bastırmadı canm , hiç canın yanmıcak korkma yani
(116 puan) tarafından
Burda anlatiliyor oyuzden ağlamak bile geldi içimden teşekkür ederim
tarafından
Korkma canm ya , iz kalıcak ama ince cizği şeklinde karnının alt bölğmünde olacak , korkma canm bnde çok korkuyordm hiçte korkulcak bişey yokmuş
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Oyy artık benim de günüm belli olsa da doğursam valla korku morku şurda dursun. Artık doğurmak istiyorum çok sabırsızlanıyorum 
(116 puan) tarafından
Oo tecrube tabi benim daha ilk ondan korkuyorum Dikiş aldircakmiyim bide karina bastiriyolarmis ameliyattan sonra çok can yakiyomus dogrumuuu
tarafından
Sen doğurmadnmı kız kübra :)
(3,551 puan) tarafından
Yok canım karnına bastırma gibi durum söz konusu bile değil. Dikişler in patlar. Birde tabi sonrası biraz dikiş acısı oluyor ama yürüdükçe açılıyor insan. Önemli olan narkoz agrısı benim için.
(3,551 puan) tarafından
Daha doğuramadım iki gözüm. Ahh çatlıycam artık.. Çok sabırsızlanıyorum :(
(3,551 puan) tarafından
Dikişin estetik dikiş olursa kendi kendine kayboluyor. Misina ile dikerlerse 3 4 güne çekiyorlar. Ama acımıyor. Ama doktorlardan rica et estetik dikiş yapsınlar. 2 senede izi geciyor. Misina ile dikince bak 7 sene oldu öncekinde hala geçmedi.. Ceset diker gibi dikmişler. Kendi kendine kayıp çıkmıştı. İlk estetik oldu ikinci normal dikiş.
0 oy
(2,207 puan) tarafından

Hayır bende genel oldum 3 ay önce aglamaktan hrlak olmustum herkes benle dalga geciyordu :D bayilana kadr doktorlara yalvardim ben uyumam beni cok uyuşturun diye :D dogum oldu sonra 3 4 saatlik bir yanma oldu agri degil boyle o sezryen yeri yaniyo gbi sızliyo ama hep serum var kolunda agri kesici yapuyolar baskada hc bsey yk korkrma :) bide kendim kalktm yurudum karsi odadaki kadn varya avazi ciktgi kdr bagiriyodu bna agri kesici yapin diye ben kendi basima yurudum nr annem ne esim destek almadim hic onlar odada oturodu bn koridorda yuruyodun :D gece oluncada koridorda bebegimle yurudum :) bebegime gece gundux ben baktim .  iki yada uc gun sonra tuvaleyi banyoyu kirec sokucuyle yarim saat sapir sapir suyla yikadim ama tek care yurumek simdi bak o 3 4 saatlik agrinin a si aklma gelmiyo unutuverdim :) 

(116 puan) tarafından
Bende ağlamak ıstiyorum:( :D
(2,207 puan) tarafından
Aglaama yada agla bende kimseyi dinlrmedim ****** oldum herkes ya  niye agliyosun sacmaliyosun diye dalga geciyodu :) kodkudan odaya almaya geldiler tuvaletten cikamadim 6 kere tuvalrtimi yaptim sondama bastim cikardim :) korkudan yapmadgm kalmadi :) ama degmezmis simdi olsa ne aglarim ne korkarim :) ilk dogumum tecrubesizlik bide canım cok tez serum takarlarken bile avaz avaz bagiran ben evlat icin herseye ddger dogurdum yavrum birgun sojra yogun bakima alindi :( bir.hafta vermediler enfeksiyon cikti kaninda sezaryen degil kafani kesseler oyle bir aci yok aglamaktaan bir hafta kahroldum yemek yemedik hosaf ictm kizima süt olsun diye ameliyat boş allah covuguna saglk versin bebeginle don eve
(116 puan) tarafından
İnşallah canım sonta nasil takiliyor oda agrilimi ne çok zorlugu varmis bir evlat sahibi olmanın:)
(2,207 puan) tarafından
Bak ameliyattan sonra yanma oluyo onu kimse inkar edemez edende hissiyatsizdir ama oyle dayanilmicak asla degl agri kesici geçiriyo sonda varya bir gram acitiyo gel beni burda bul sen beni kandirdin diye post ac :) kendini sikar kasarsan acırrrmış ben kasmadim sıkmadim zerre acı duymadim zerre ve ayakta hezerken  hortuma bastm vikti yerinden hemsire kizdi mesaneni yirtarsin gec otur diye heryerm eyyyy battmisti :D sonucu cok guzrl minicik eller.ayaklar mis gbi bir koku cennet kokusuuuuu sarilmaya doyamazsin opmeyr yuzunu kiyamazsin :)
(116 puan) tarafından
Post dursun burda bulurum seni :d bak sana güveniyorum öyle asiri canım yanmicak ona göre kandirilmiyorum inşallah
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Ben aşırı memnun kaldım hiç acı agrı bişey hissetmedim hemen toparlandı m
(116 puan) tarafından
Maşallah bünyeyle alakali sanirim
0 oy
tarafından

44 gün önce spinal doğum yaptım. Hiç acısı olmadı eve geldim kimsenin bakmasına gerekte. Kalmadı

0 oy
(5,949 puan) tarafından
Ben genel  anestezi  oldum  öyle  doğum  yaptım  doğumdan  sonra  allha şükür  1 grm bile ağrım  sızım  olmadı tabi  bu senin  bünyene  bağlı  canım 

Bende özelde  oldum  çatım  dar olduğu  için  sezeryan  oldum  doktor  istersen normal  deneriz olmazsa  sezeryana  alırız  bende  istemedim  neden  iki acı  çekim  diye  ama  iyiki  sezeryan olmusum  o kadar  kolay  olduki  hiç  pişman  olmadım 
0 oy
(16,506 puan) tarafından
Cnm hiç korkma ağrı sızı hiçbişi olmuyor hissetmiyorsun bile

O spinal bile sivrisinek ısırığı gibi hissetmıon pek 
0 oy
(391 puan) tarafından

Ben de sezaryen oldum, öyle anlattıkları gibi korkulacak bir şey yok kimse gözünü korkutmasın. 

Ayrıca sütüm de hemen geldi
 Çünkü hiç olumsuz düşünmedim, bebeğimi kucağıma alınca hemen sütüm gelecek emzireceğim dedim. 
Karnına baktıklarında hafif basıyor zaten uyuşuk olunca anlamıyorsun bile. 
Senin yapman gereken tek şey strese yapmayarak hemen ayağa kalkmak. 
0 oy
(1,850 puan) tarafından

Korkma kız ben iki kez oldum uyusman bebeğin çıkması dikmeleri toplam 15 dk sürüyo sadece ameliyattan sonra ağrın olmasin diye hemsireler sana bol bol Nescafe iç diyecekler iç icebildigin kadar :Dazcik boyun ağrısı olacak o da ameliyathane soğuk o yüzden sonra geçer zaten sürekli gelip ağrı kesici yapacaklar sonra kalk bol bol yürü oturma dikişlerininde pansumanıni düzenli yap 1 haftada iyilesirsin

0 oy
(1,314 puan) tarafından
Ben genel anestezi yaptırmistim öyle sezeryan olmuştum ama ben kendi isteğim ile sezeryan oldum normal doğumu kaldırmam diye düşündüğüm için ve bebeğim yeri daraldığı için sezeryan istiyorum dedim 
0 oy
(689 puan) tarafından
Belindwn igneyi vurulduktan 5 10 dk sonra hic bisey hissetmiyosun bacagin kopmus gibi sonra hissettigin sey bebegi.cikarirken asagi dogru bastırıp ittiruyolar gogsunun altindan o.zaman bi agri oluyo ve bebek ciktiktan sonra benim gogus kafesim aşırı agirdu kalkma istegi geliyodu ameliyat sirasinda oda yarim saat bi saat kadar suruyo sonrasinda uyusukluk gecimce ilk ayaga kalkmak zor oluyo hem agriyo ameliyat yerin hemde sanki tum organlarim bosluga düşmüş gibi oldu nefes almakta cok zorlandim sonrasında devamli yuruyus yaptim yururken yanma oluyo yara yerinde ve ebeler serumun icine bi ilac koyuyodu rahim toparlansin diyeymis o adet agrisi gibi agri.yapiyodu bunlar oldu ama kolaydi benim için dayanilmicak seyler değil cok sukur simdi bida olsa bida doğururum diyorum :)
0 oy
(979 puan) tarafından
Vala bna önce spinal yptı ama uyusma olmadı ben hssettm işlem yplrken snra genel anestzi yptlar. Ama kske nrmal dgum ypma sanşın olsydı. Ben bir anda acil sezeryana alnmak zornda kaldm bnim ki cok stresli oldu ins snin ki kolay olur
(116 puan) tarafından
Normal Dogum da kolay degilki ikisininde kendine göre zorlukları var
(979 puan) tarafından
Vala ilk dgumum nrmal oldu erkndn suyum glince uzun sürdü 12saat suni sncı cktim cok bitkin düstm ama snra hmen toparlmstm. Bunda da nrmal dgm olcktı ama kzımın kalp atmları skntlydı çok dşme vrdı anne karnında öleblr bebek ddiler ve acil szeryan yptlar. Bnm icn bu dha zor oldu 18.günüm hala toparlayamadm

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 154 göst.
12 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Nurrsa (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 140 göst.
0 oy
14 cevap 350 göst.
13 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Mihrii (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 269 göst.
30 Nisan 2024 Aile kategorisinde Minel (81 puan) tarafından soruldu