0 oy
412 göst.
Diğer kategorisinde (2,631 puan) tarafından
Kizlar kardeşimin 4. Sınıfa giden 2 oğlu var ikiside okuma yazma bilmiyor okul nasıl okuma yazma bilmeyen cocugu 4. Sınıfa kadar veciriyor  bide kız kardeşim hep öğretmeni suçluyor iyide öğretmen sınıfta 30 tane öğrenciyle uğraşıyor senin çocuğuna özel ders veremez o.sinifta paran varsa tut öğretmen eve gelsin özel ders alsınlar dedim sen oturup çocukların başında derslerine yardımcı olmazsan kalemi defteri kitabı alıp derslerini yaparsan o çocuk nasıl ogrensin kardeşim bana dokunmayan yılan bin yaşasın derdinde o çocukları dünyaya getirdiyse egitiminede sen destek olacaksın okuma bilmeyen cocugu 4. Sınıfa gönderiyorsun o çocuk çok etkileniyor dedim sizce bunda yanlış bisey varmi bugun görüştük çocuklar ders yapacak dedi ama hep kendi yazıp gönderiyor o çocuklar sınıfta neler hissediyor acaba öğretmen soru sorunca 

22 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Eğitim aile de başlar. 
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Tabiki de bütün suç öğretmenin değil..okulda yapılanlar evde tekrar edilmezse ebeveynler elini kolunu çocuğun üstünden çekerse tabiki cocuk bise öğrenemez yani burda aslında en etkili faktörler anne babalardir 
(2,631 puan) tarafından
Demi biz bisey diyince alınıyor ama çocuklarıyla hiç ilgilenmiyor yazik.çocukların giden yıllarına üzülüyorum
0 oy
tarafından

Egitim, ilkokul 1. Sinifta  ögretmen ve aile isbirliginde olur.Eve verilen ödevleri ve tekrarlari yapmazsa cocuk, okuma da ogrenemez yazma da.

Ayrica artik egitim sistemine gore ilkogretimde sinifta kalmak yok.Mecbur geciriyorlar .İki cocuk da ayni sekildeyse, bu durumda Ögretmenin bir sucu oldugunu sanmiyorum.Ablan ilgisiz olabilir.
(2,631 puan) tarafından
Kardesime dedik okul müdüruyle ve rehber öğretmeniyle görüş gerekirse 1 den baslatsinlar dedik 2. Sınıftayken ilgilenmedi çocuklar şimdi 4. Sınıf okuma yazma yok
0 oy
tarafından
Öğretmen öğretir. Ama anne evde destekleyecek 4. Sınıfa geçmiş öğretmen bakti veli ilgilidiz oda salmıştır. Ogretmende yanlış yapıyor ama aile sorumluluk almiyorsa o napsin. Kardeşin işi ogretmene atıyor. çocukların biri okuma yazma bilir öğretmen hataliysa ikiside bilmiyor kendine bı dönüp baksın 
0 oy
tarafından
cocuklara acidim gercekten canim 4. sinif nedir yaa cocugun ustune dusmezsen ogrenemez ki ztn okulda iki sey veriyo sen 5 e tamamlayacaksin kaldi ki sinava giricek bu cocuk 4 sene sonra daha okuma yazma bilmeden islemleri nasil cozucek.. sen kardesinle konus bu boyle olmaz
0 oy
(12,498 puan) tarafından
Annede de suç var öğretmende de okuma yazma bilmeyen çocuğu hadi 2 ye geçir neyse dicem de 4. Sınıfa kadar nasıl geçirdin o nasıl anne ki çocuğa yaptırmayp kendisi yapıyor ödevi 
(4,278 puan) tarafından
Ilkogretimde sinifta kalma yok, veli isterse dilekce yazarak olabiliyo, liselerde de pandemiden dolayi kalma yok hepsi bi ust sinifa gecti ama sorumlu olduklari bissury ders var, sorumluluk sinavlarinda o derslerden gecemezlerse mezun olamicak diploma alamicaklar
(10,476 puan) tarafından
Merak etme canım alttan alta bizim ilçe onun da uyarısını verdi :) sorumluluktan da geçirin bazında... Yani eğitim Allah a emanet et
tarafından
Kuzu artik sacma sapan bir hâl aldi.Bi ara yazili yapmistim.Velilerin bir kismi yazili sonucundan memnun olmadiği icin beni mudure sikayet etmisti.Mudur de bak veliler sikayet ediyor hocam.Yaziliyi tekrarla sonra sorun cikmasin demsiti.

O an bu ulkede idealist ögretmen olunmaz dedim.
(4,278 puan) tarafından
Yaa ogrenci gelmiyosa :) bizde gelselerde gecseler diyoruz niyetimiz kimseyi birakmam degil ama 30 kisinin sorumlu oldugu derse 2 kisi geldi :)
(10,476 puan) tarafından
12.sınıfta onun da çaresine bakıyoruz hocam. Öğrenci on kez aranıyor, edebiyat çünkü kalırsa diploma yok.
Şerife hiç şaşırmadım benden de not değişimi istedi ilk yıllarda müdür reddettim diye kursum kapatıldı
0 oy
tarafından
Yani şimdi şöyle birsey var 1.sınıf birinci dönemde okumayı öğrendim yazmayı 2. Dönem çocuğun zihnine bağlı bana öğretmenim dışında yardımcı olan kimse yoktu abim okur babam çalışırdı  bnce öğretmenin de sorunu olabilir herkes bu dönemden geçti 4. Sınıf okuma yazma bilmemk için çok geç bana göre her yılın başka konusu var arkadaşlarından çok çok geride 
0 oy
(1,244 puan) tarafından
O çocukları rehberlik araştırma merkezlerine götürmesi lâzım.  Özel eğitim almaları gerek. Ablan her ne kadar üstüne düşmese de 4. Sınıfa giden normal bir çocuk öğretmeninin anlattığı kadarıyla da okumayı  Heceleyerekte olsa haydi haydi sökmüş olur. 
0 oy
(849 puan) tarafından
Zaten son iki sene pandemiden dolayı çocuklar eğitim alamadı. Bu arada çocuklarda öğrenme güçlüğü olabilir
0 oy
tarafından
Öğretmene tüm görev düşmez tabi ama iyi bir öğretmene denk gelmek şans işi oglumun ogretmeni çok disiplinli ve cok güzel eğitim sistemi vardı bende hiç ihmal etmedim oğlum ortaokula 98 puanla geçti kıziminda öğretmeni insan olarak cok iyiydi ama eğitim konusunda çok rahattı hep Gezileri gidelim şarkı ezberliyelim oyunlar oynayalım seklinde eğitim veriyordu kızım suan 5.sınıf dersleri pek iç acıci değil ben bir anne olarak üstüme düşen görevi yaptığım için hiç vicdan azabı çekmiyorum anne elinden geleni yapıcak
0 oy
(126 puan) tarafından
%50 öğretmen %50 ailenin eğitimi şart sadece öğretmeni suçlamak doğru olmaz anne çocuğunun derslerini takip etmeli okuma yaptırmalı yazı yazdırmalı 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Okuma yazma bilmeyen çocugu 4.sınıfa geçirmekten öğretmen, okul ve aile hepsi sorumludur. Öğretmen hiçmi görmüyorda veriyor o notları elbette suçu var. Aile ne kadar sorumsuz oldugu belli zaten. Benim çocugum çalışsın didinsin dersleri süper olsun sınıfı geçsin, ama bu cocuklar hiç bişey bilmeden 4.sınıfa geçsin oldu canıma başka isteğin var mı. Pandemi zamanında uzaktan eğitim dedikleri saçmalıkta da böyle olmadı mı, benim arkadaşımın çocugu sabahın köründe kalkıp bütün derslere katıldı çalışto ödevlerini yaptı, ama sınıftaki çogu çocuk internetini bile açmadan sokaklarda gezdi oynadı. Elbette aile sorumlu burada ama benim arkadaşımın çocugunun suçu ne o bilmiyor mu gezmeyi oynamayı. Nerde hak, neden sınıf atladı bu canlı derse katılmayan çocuklar, ne öğrendi ne kazandı, derse katılan çocuğun bilgisiyle nasıl bir tutarlar bi sorarım. Bizim zamanımızda sınıfta kalmak vardı dört elle sarılırdık derslere ailemiz aynı şekilde aman kalmasın çalışsın okusun derdi. Yeni sistemde sınıfta kalmak yok evet ama kesinlikle olmalı geri gelmeli, yoksa ailedeki bu rahatlık devam edecek hep. Genel olarak toparlarsak malesef başımız büyük oldugu için bu sistem böyle. Sonra gelecek nesilden ne umut bekleyelim biz. Senin benim çocugumla aynı çağda yetişecek bide böyleleri allah yardım etsin zor. Vay gelecek neslin haline diyorum böyle şeyler duydukça... 
(4,278 puan) tarafından
Ilkogretimde kalma yok, ogretmen dusuk not versede sistem geciriyo ogrenciyi, sadece veli isterse dilekce yazarak cocugun kalmasini saglayabilir bunu da kac kisi yapar maalesef o kadar az ki, ama bence haksizlik olarak dusunmeyin onemli olan cocugun biseyler ogrenebilmesi sonucta onlerinde bi sinav var iyi olan herturlu iyi bi liseye gidiyo, liselerde kalma var evet pandemiden dolayi cocuklar bi ust sinifa gecti ama alttan sorumlu olduklari bissuru dersler var, sorumluluk sinavlarinda o derslerden gecemezlerse mezun olamicak diploma alamiyacaklar, haksizlik olarak dusunmeyin diye yaziyorum yani sistem bu sekilde siz cocugunuza gerekli ozeni gosterin karsiligini alacaktir
0 oy
(10,976 puan) tarafından
Oturacak o cocuklar ile beraber ders calısacak Baska caresi yok
0 oy
(10,476 puan) tarafından
Nasıl geçiyor demeyin kural böyle çocuk üst sınıfa geçsin diye her türlü şey yapılıyor. 4 iyiymiş 8 e gelip bilmeyen var. Öğretmen anlatır üzerinde sürekli duramaz ama tek işi o değil çünkü diğer grubu da ilerletmek zorunda yoksa bu kez diğer veliler isyana gelir bizim çocuğumuz geride kalıyor diye. Sen haklısın kardeşin/ablan elini taşın altın a koymalı. Tekrar yaptırmalı alıştırma yaptırmalı 
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Öğretmen in yapacağı şey değil canım kardeşin kolaya kaçıp kendi 5 dk da dersi yapıp ellerine vermiş ama öğretmen de dikkat etmemiş heralde anlar konuşmamış mi öğretmen hiç öğretin diye oğlum 5 e geçti hala her ödevini ben kontrol ediyorum ilkokulda hep ben gösterdin sayıları harfleri önceden biraz bilsin diye artık onu yapmasam da sürekli kontrol ediyorum yoruluyorum başında saatlerce bitirsin diye bekliyorum ama boş bıraksam hiç yapmaz bişi de öğrenemez
0 oy
(191 puan) tarafından
Benim 4 ve 3 gidin iki çocuğum var İnanki öğretmenden daha çok öğretiyorum hergin 10 sayfa kitap okumalarını söylüyorum bazen çocukları okulda anlamadığı seyi öğretmen annenize söyleyin ordan çalıştırsin sizi derler onlarda biliyor çok üstünde durduklarımi sadece çocuğu okula yolla orda öğretmen öğretsin diye birşey yok sende yardım edeceksinin 
0 oy
tarafından
Eğitim ayrı birşeydir öğretim ayrı..eğitim ailede başlar. Fakat öğretim okulda. Yani hem aile de eksik var hem öğretmende. İkisi de senin dediğin gibi bana dokunmayan yılan bin yaşasın. 
0 oy
(4,278 puan) tarafından
Ilkögretimde kalmak yok, sadece veli dilekcesiyle kalma var diye biliyorum

Evet ablanizinda destek olmasi gerekirdi evde ogretmende bi yere kadar yetebiliyo
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Ödevini annesi yaparsa öğretmen ne yapabilir ki. Benim annemde bana hep yardım ederdi. Ama önce okuyup kendi anlar sonra bana anlatırdı. Ben okula 5 yaşında başladım. Hep annem sayesinde öğrendim. Bütün herşeyi evde bana tekrar anlatırdı. Onun uğraşmak işine gelmiyor kolaya kaçıyor. 
0 oy
tarafından
Kız kardeşin bence önce kendini sorgulamalı ne dmek 4. Sınıfa giden çocuk okuma yazma bilmiyor kızım 2. Sınıfta sular seller gibi okuyor yazıyor yeni okula geldi ogretmeni okumasina da yazmasına hayran kalmış

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 242 göst.
24 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 522 göst.
10 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Biriiste (412 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 277 göst.
17 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (925 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 55 göst.