0 oy
707 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Kızlar dışardan bı fikir almak için yazıyorum.simdi biz eşimle 3 yıllık evliyiz kısa sürede severek evlendik.3 yıl içinde 2 çocuğum oldu ikimizde memuruz ev kredisi çekil ev almıştık şimdi araba kredisi de çektik ama ben 2.cocuktan sonra ücretsiz izne ayrildim aylık kredilerimiz çok fazla tek maaşa düşünce biraz zorlanıyoruz şimdi sorum şu: şimdi biz ev alırken düğün altınlarını bozdurduk altınların çoğu bizim taraftan takıldı gerisini kredi çektik  ben çalışıyorum aldığım maaşın hesabı eşimde evi üzerime yap dedim sorun çıkardı yapmadı neymiş millete hava atmak için istiyormuşum.aslunda ailem evi kendilerine yakın olsun istiyordu eşim kendi ailesine çok yakın yerden alalım dedi eyvallah dedim bizimkilere çok uzak değil yarım saatte gider gelirsin sonuçta diye sustum şimdi araba alicaz onu üstüme yap diyorum yok benim erkeklik gururumu yasatmiyirsun diyor yani ben absürt bir şey mi isyiyorum ben de çalışıyorum aynı maaşı eve getiriyorum evlendiğimden beri doğru düzgün alışveriş bile yapmadım 

36 Cevaplar

+9 oy
(48,392 puan) tarafından
kendi maaşıyla alsin o zaman arabayi o zaman gururlansin hem senin paranla alacak hem kendi gururunu dusunecek
(2,448 puan) tarafından
Ay bi + da benden
Çok doğru dedin valla bunlar işilerine göre erkeklik taslıyolar
(295 puan) tarafından
Bir + da benden
-Reklam-
+3 oy
(1,635 puan) tarafından
Erkeklik gururuna s.çayım deseydin ☺️
+1 oy
(6,919 puan) tarafından
Duzuncen normal  senin üstünde olsa ne olacak sonuçta evlilikte alınan herşeyin yarışı eşin  
0 oy
tarafından
Evi senin üstüne yapmamış arabayı yapsın o zaman. 
(2 puan) tarafından
Onu da yapmiyor
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Bunun erkeklik gururuyla ne alakası var tüküreyim erkeklik gururuna
0 oy
(10,750 puan) tarafından
Canım ister onun ustune ister senin herhal gi bır durum oldugunda mallar ortaktır. Ha ben bunu simdiremiyorum dersen de gram manasını vermezsin. 
0 oy
(2,814 puan) tarafından
Aynı bizi yazmışsın :D 3 senelik evliyim memuruz iki çocuk ev ve araba aldık :D evi kendi üstüne yaptı bana hiç sormadı araba mecburen benim üstüme oldu onun kredi borcu var diye .. olmasaydi kendi üstüne yapsaydı da dert etmezdim sonuçta ikimizin ortak malı .. Allah korusun boşanma durumu olsa her ikisinden de hak sahibiyim kimin üstüne olduğunun bir önemi yok
(2 puan) tarafından
Eşimde böyle diyor ha sen ha ben diye ama senin üzerine yine bı araba olmuş.ne bileyim insan yine de  bi eşitlik olsun istiyor
0 oy
(516 puan) tarafından
Egosunu okşuyor bence esin cnm. Hem ortak alıyorsunuz hem senin altinlarinla aliniyor hemde erkekluk grurundan bahsediyor. Hayat müşterek evet ama esinin erkeklikten haberi yok valla erkeklik demek ortak alinam evi arabayi kendi üstüne yapması demek deil sende aldirma arabayi bence önemli olan kimin üstüne oldugu deil benimde esimin üstüne evimiz sorun etmedim farkli sebeplerden ortak yapamadik biz ama esin cok bencil
0 oy
tarafından
Niye gururu evin tapusu ile arabanın onun üzerinden olmasından mı beliyor.

Diyecek başka bir bahane bulamamış, gururunu araya sokmuş .
(2 puan) tarafından
O kadar lafbaz ki cevap veremiyorum
0 oy
(3,376 puan) tarafından
Ben olsam ne yapar eder üstüme yapardm kendini çok akıllı. Zannedio heral
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Baskın karakter eşiniz demekki. Biz de ıkimizde çalışıyoruz ev alacgz . Ben bi talep de bulunmadm ama senin üzerine alacagm dedi. Sonrasinda araba alcakms bi de  bana. Gurur falan hic düşünmüyor. Kendi uzerine yapsa da ben sorun cikarmazdm. Çünkü evlendikten sonra alinan mallar zaten ortak diye biliyorm
(2 puan) tarafından
Evet eşim baskın ben biraz da sessizim mallar ortak ama beni de sevindirseydi keske
(1,274 puan) tarafından
Evet katılıyorum bu konuda size. En azından böyle bir talepte bulundgnz icin açık açık birini sizin üstünüze yapabilirdi
0 oy
tarafından
Bunun erkek gururuyla ne alakası varya çalışmaklada ben çalışmıyorum ewde 3 çocuğuna bakıyom araba benm üzerime ev de eşimin üzerine bence eşiniz bencillik etmiş
0 oy
(14,005 puan) tarafından
Arabayı senin üstüne yaparsa kârlı çıkacak haberi yok. Görümcem ve eşi araba aldı ruhsatı gorumcemin üstü trafikle bı alakası cezası birşeyi olmadığı için bazı şeyleri baya uygun ödüyorlar vergisi falandı galiba 
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Senin üstüne yapsa da yüceltse seni birde bununla övünse daha iyi olurdu 
(2 puan) tarafından
Keske
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Bence de mallar ortaktır. Ha senin üstüne ha onun. Ama senden gizli bir baskasına devretme ihtimali olur mu bilmem gerçi belki onda bile noter eş imzası ister. Ev senin adına olsun. Araba onun adına. Niye kıskanıyor onu anlamadım. Millet nerden bilecek ev araba kimin üstüne. Ayrıca erkeklik gururu ne alakaymış. Adam karısının üstüne ev almış araba almış derler daha ne? 
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Evlendikten sonra edinilen mallar müşterek zaten. Bence sıkıntı etme. senin onayın olmadan satılamaz 
(2 puan) tarafından
Yok cnm biliyorum satılamaz ama yani ben her kadının isteyebileceği bir şeyi istedim diye düşündüm bu kadar yokuşa sürüp tartisinca bı de diğer kızlara sorayim dedim
(1,060 puan) tarafından
Onu dert etme bence. Ben de çalışıyorum ev ve araba eşimin adına. Benim için hiç sıkıntı değil. Hem araba senin adına olduğu zaman herhangi bir resmi işlemde senin ilgilenmen gerekiyor çekilme durumu falan olduğunda senin gitmen gerekiyor vs. Ben hiç uğraşamayacağım için eşimin üstüne yaptık.
0 oy
tarafından
Erkeklerde herşeyin hesabı kontrolü bende olsun isteği var değişmezz 
0 oy
(253 puan) tarafından
O nasıl iş ya herşeyiniz ortak sizin sonuçta ikinizde calismisinuz ve düğünde takılan takıların bir çoguda size ait bence böyle birşey demesi hata yok gurur fln ya kendi parası ile alsın yada senin üzerine yapsın arabayı 
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Erkeklik gururunu bilmem de bizim araba da benim üzerime ama birsuru ıvır zıvırla uğraşmak gerekiyor. 

Bu arada mallar kimin üzerine olursa olsun Allah korusun ayrılık durumunda ortak oluyor zaten. Yani çok takılma bence.
0 oy
(780 puan) tarafından
Ailesinden korkuyordur karina araba verdin ev verdin derler diye  bu erkekler ne kadar  büyürsé büyüsün anne babalarinin sözünden çıkmazlar korkularından 
(2 puan) tarafından
Ailesinden Korkmaz cnm onlar pek karismazlar beni de sinir eden bı konuda bu onun ailesinden gram gelen bişey yok bütün mallar eşimin adına oluyor bunlar da oğlum ev aldı araba aldı diye soyleniyo ben olmasam çok alırdı diyesim var
(780 puan) tarafından
Bak senin eşinin ailesi oğlum aldı diyormuş biz 2 ev araba aldık tabi bu 17 senede oldu ve kredi ödeyerek bizim kaynana kayinbaba biz aldık onlara diye söylemişler herkez öyle biliyor ama bizim neler çektiğimizi o krediyi nasıl odedigimizi bilmiyorlar  ne eller gibi giyiniriz alıp nede yeriz alış veriş bile zorunlu şeyler alınır çünkü para hep krediye gidiyor

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 316 göst.
3 gün önce Aile kategorisinde Eda-HiraNur (403 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 229 göst.
26 Kasım 2023 Aile kategorisinde Tug.ce (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 499 göst.
19 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Sadece cocuk (247 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 551 göst.