0 oy
105 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

• 1 hafta oldu doğum yapalı artikcok yoruldum bebegim çok ağlıyor geceleri hiç uyumuyorum sabaha kadar uyanık ve hep göğsünde olması gerekiyor sütümun yettiğini  düşünüyorum ama bebegim sanki keyiften emiyor meme bağımlısı gibi yaa cok ama çok uykusuzum emzik de emiyor verirsem ama emzik emerse sütümü almaz diye korkuyorum daha çok küçük çünkü siz emzik verdiniz mi verdiyseniz kaç aylıkken veya günlükken başladınız vermeye zarari var mıdır emzigin emmeye  kafamda o kadar soru var ki durup durup ağlıyorum kendi kendime kqynanm yarın eve gidecek tek başıma nasıl bakacam bu bebeğe gerçekten bilmiyorum çok ağlıyor geceleri sabaha kadar uyanığız kaynanam da aha fazla kalamaz durumu musaid değil lütfen biri bana fikir versin psikolojim cok bozuk ne yapayım bilmiyorum bebeğim çok zor bir bebek asla durmuyor, nasıl bakacam bu bebeğe 

16 Cevaplar

0 oy
(324 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Öyle de güzel bakarsın ki hiç canını sıkma bebeğini bol bol her istediğinde emzir onun şuan sadece sana ihtiyacı var ihtiyaçtan hep kokunu duymak istediğinden göğsünde durmak ister ağlamaları bi süre sonra bitecek sadece biraz sabır annesi hersey düzene girdikten sonra sende rahatlarsın benim bebeğim 4 aylik bende daha 1haftadır emzik verdim ama ilk doğduğu gün verenleri biliyorum bebekten bebege değişiyor emmeyi bırakmayanda oluyor 
tarafından
İnşallah ya ne zormuş bebek bakmak bende becerebilirim İnşallah, ama sabaha kadar ağlıyor uyumuyir ne yapacağımızı şaşırdık
(324 puan) tarafından
Benim ilk 15 gün annem kaldı hep düşünürdüm nasıl bakcam bakamam yıkayamam diye annem gitti 16. Gün kendim tek başıma yıkadım baktım Allah yardım ediyor dedim ben annesiyim en iyide ben bakarım diyerek kendimi motive ettim eşim sabah 7gece 12 çalışıyor kimseden desteğim yoktu
tarafından
Benim eşimde ayni şekilde 12 ye kadar çalışıyor, Allah yardım eder inşallah cok korkuyorum gece ne yapacam diye
(324 puan) tarafından
Yok korkma canım Allah büyük
-Reklam-
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Benim ikiside tuttu kızım 3 yaşında kendi tiksindi bıraktı oğlum 22 aylık bulduğu yerde alır hemen tipar ağzına:D hastanede ilk gün verdim ben emzik emen bebeklerde hep hoşuma gitmistir
0 oy
tarafından
Kullanıyoruz 
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Bana da hastane de meme reddi yaşayabilir demişlerdi bende korkmuştum ama senin bebeğin gibiydi kızım. Sürekli emmek istiyordu çok yoruluyordum. İki veya üç hafta dayandım. Sonra emzik verdim. Tuttu, meme reddi de yaşamadım. Bence biberon ile daha çok yaşıyorlar meme reddi. 
0 oy
(1,314 puan) tarafından
14 aylik geçe uyanınca hala emzik veriyorum 3 aylik ken tuttu emziği her emzik denedik olmamıştı sonra avent düz emzik al dediler ondan başladık şimdi 14 aylik kizim geceleri hala veririm emzik
0 oy
(616 puan) tarafından
Ben verdim canım bişey olmaz emziriyordum da emzik iyi oluyor akşamları
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Kızım 29 günlük ben emzik vermiyorum hastanede sarılık ışını alırken doktor vermeye çalıştı ama reddetti
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Ben 3.gün verdim 
0 oy
tarafından

Öncelikle o yorgunluğu iyi bilirim hele de ilk gebelikse neye uğradığını şaşırıyosun :D benim bebeğim de öyleydi göğsümde olmadığı an yoktu çok yoruluyodum bayılcam sanıyordum emzik de vermeyi çok düşündüm ama alıştırmak istemedim 

tarafından
İlk bebegim, tükendim
0 oy
(4,067 puan) tarafından
İlk gün verdik tutmadı canm tam 4 buçk ay uğraştım tutsn dye çk şükr tuttu :) 
tarafından
Benimki  tutuyor ama daha küçük diye vermek istemiyorum
0 oy
(430 puan) tarafından
Hiç kullamamadım denedim vermeyi bende sabahlara kadar ayaktaydım ama genede almadı hep emzirdim  yada sırtını sıvazlayarak uyuttum
tarafından
Ne zormuş bebk bakmak  1 a haftada çöktüm
(430 puan) tarafından
Aynrn öyle canım çok zor valla 8 ay uyumadım kimsem yoktu tek baktım şuan 17 aylık
0 oy
tarafından
Emziksiz uyumuyor bile canm
0 oy
(319 puan) tarafından
Büyük oğlum naptiysam almadı.  Küçüğü emiyor ama o kadar düşkün değil bazen emiyor bazen emmiyor  
0 oy
(79 puan) tarafından
Evet ikisindede kullandım ilk aylar yardim ci oluyor ama şimdi oglum 2 yaşında çok bağımlı ve emziği  agzina alınca direk saçımla oynar çok rahatsız oluyorum surekli düğüm yapıyor kesiyorum :))
0 oy
tarafından
Hiç vermedim canım 
0 oy
tarafından
dogardogmaz verdim ilkide bayilmadi emzige bu da emzik oldugu icin sutu icmemezlik yapmaz korkma, ondan bisi g3lmedigini biliyorlar.. acken kabul etmiyorlar.. bnmkide 1 aylik bahsettigin gibi bagimli ben gece beraber yatiyorum oylece uyumus oluyoruz, lakin yatamam ezerim dersen hic onermem 
tarafından
Bilmiyorum ki ilk bebk hiç tecrübem yok

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 312 göst.
0 oy
3 cevap 42 göst.
5 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Bsmrr (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 118 göst.
22 Eylül 2023 Aile kategorisinde est16 (463 puan) tarafından soruldu
0 oy