0 oy
396 göst.
Aile kategorisinde (7,347 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
benım esım askerde dıyo kı 2 katlı ev alıp aşa katıma annemı babamı getırcem babası sakat maaşıyla gecınıyo bıraz  sorunları  var halası yonetıyo bu parayıda aglıyom hamıleyım sınırlerım bozuldu esım tuturdu  ben ev alıp altlı ustlu yasacez dıyo ben hayır dedım ama sımdıde kustu konusmuyo bırlıkte yasacez zor olcek onun dedıgı evımız ayrı olcek dıyo ben napcam annesı babası bısey baslarına bısey gelse nolcek ben bu sorumlugun gırmek ıstemıyom 

12 Cevaplar

+5 oy
tarafından

Babası hasta ise yakınında olmaları istiyor olabilir. 

Yemen içmen ayrı oldumu sorun yapacak birsey yok. Zaten babası hasta ise sana karismazlae onların dertleri onlara yeter. Bebeginde olacakmış birsey olsa arada kauinvalidende yardım eder. 

Soyle düşünün  ilerde aynı durumda siz olsanız evladınızdan belki yardım beklersiniz. Sevaptır bugün yaptığınız iyilikler yarin size karşınıza çıkar. Aile konusunda bu kadar keskin kırıcı olmayın ellerinize karşı hayat kısa.

(7,347 puan) tarafından
esımın taravı cok kotu basına bısey gelse benden bulcekler bılıyom
tarafından
Sen yanında istemiyorsun diye şuan öyle ofkelidir
 başlarına şu dönem birsey gelse senden bilir yani der sen istemedin ailemi diye. Altli üstü oturudugunuzda zaten esin her akşam.ailesini ziyaret eder o zaman aklında soru işareti kalmaz. Bence sende biraz yapıcı ol zaten esin askermis bu dönemde onu iyice strese sokma.
(7,347 puan) tarafından
ben sıtrese sokmadım  esımı aldım gonlunude hersryın hayırlısı artık
-Reklam-
+2 oy
(961 puan) tarafından
Olumsuz yorum yapan arkadaslar olmus ama ben altlı üstlü oturuyorum ve hiç yorum yapanlar gibi değiliz kendi özelimiz var, istediğimde inerim ki yaşlı insan annesi yalnız kalıyor bazen mutlaka inerim ne yapıyorsun, ihtiyacın var mı diye. Kendi ailenden pay biç zorda olsalar sen kardesin, abin vs otursun, ilgilensin istemez misin? Yemek yap aşağıya ver siz yukarıda yiyin, o torunlarıyla ilgikenirken sen bi iş yapsan bu sana koymaz allah katında yükselirsin eğer iyilerse hiç üzülme ve eşine destek ol. Ve gerçekten olumsuz yorum yapanlara kanıp eşinle kötü olma aman uzak dur diyenler insanlıktan nasibini alamamış insanlar bana göre. Sen kendini bilip, aileni yönlendirdikten sonea kimse hayatına müdahele edemez sadece sen de eşin için ailesine yapman gerekeni yap hem eşinin hem allahın yanında yerin olsun
(1,301 puan) tarafından
Hay ağzın bal yesin yaa
(7,347 puan) tarafından
sende haklısın ben bukadar kotu ınsan dıyılım hem her havta gıder gorurum alt ust yasamak bılmıyom cocuk olcek esımle basbasa kalamıcen hep onlara bakmak zorunda kalcem bılıyom annesının durumu bıraz ıyı olsa tm derım onunda sorunları var
(961 puan) tarafından
Sen böyle düşünürsen hiç mutlu olamazsın bu yaz kayınvalidemde tansiyon çıktı mayıs sonu sonu geldi yurtdısından eylüle kadar onunla ilgilendim o süre de hamile kaldım ona rağmen işini gücünü yaptım ama bir istediğimi iki etmezler ne eşim ne annesi arkamdan herkese demiş herşeyime yetişti, ben gelmeden evimi tertemiz yapmıs hastayım diye birşey yapamıyorum sağolsun elim kolum oldu diye. Özelimiz olmadı mı kocamla hiç? Çokta güzel oldu tatile gidecektik ama riskli gebeliğim var diye gidemedik. Senin için de ki niyet önemli, niyetin neyse allah sana onu yaşatır. Yiğitinannesi teşekkür ederim bu arada :)
(961 puan) tarafından
Bi kaç gün ayrı yemek yedik annesi burada hastayken benim kendi annemle babam kızıdılar kadın tek basına asagıdayken siz yukarıdamı yediniz biz öyle olsak abin ve karısı öyle yapsa ne düşünürsün dedi o zaman kafama dank etti. Kendi ailene gelince herley iyi ama eşinin ailesine niye hep önyargı? Kimse kusursuzndeğil demek istediğim sen elinden geleni yap gerisi allaha kalmıs
(7,347 puan) tarafından
canım senınkınler yarıdım ede bılıyo ama onlar oyle dıyıl ıste sorunları var yoksa kacmam bakmaktan ben
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Valla canm ayrı mayrı olmaz evi otel gibi kullanırsınız yatmadan yatmaya banyodan banyoya
tarafından
Sen niye babasıni tutuyosun anlmadım karısı var basında  herseyin sorumlulugunu sana vermezler elbetki
(7,347 puan) tarafından
karısının sozunı bıle dınlemez hem demek ıstemıyom pek ıkısındede sorunlarlar var
(1,175 puan) tarafından
Uzak en iyisi smdi siz kavga etseniz duyulur  ama uzakta öylemi kavga edersniz barısırsnz haberleribile olmaz  diger türlü her şeyin icinde erkekler birde kendi ailesi varken evliliğini unuturlar eşi var yok sallamazlar
(7,347 puan) tarafından
aynen öyle onun derdı aılesını kurtarmak herseyden bılıyom  ama oyle omucek hem ablasıda abısı de cok cıns bı bısey deseler baba ben napcem
(7,347 puan) tarafından
onun derdı aılesını kurtarmak herseyden bılıyom  ama oyle omucek hem ablasıda abısı de cok cıns bı bısey deseler bana ben napcem
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Kabul etmeme gibi bir şansın yok mu canım hayır De
(7,347 puan) tarafından
kabul etmek ıstemıyom dedım kusuyo hemen esım
(1,703 puan) tarafından
Boş ver kuserse küssün  bu gün yarından iyidir sonra mecbur barışır bir iki gün ttip atar ama bir ömür kurtulursun
(7,347 puan) tarafından
ısallah oyle olur
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Zor durumda oldukları için yakın olmak istiyordur aynı evin içinde olmucaksiniz ayrıca bir şey olursa senlik bir şey yok ki kırmayın birbirinizi olur yol bulursunuz
(7,347 puan) tarafından
abısı de var hıc bır ıse yaramıyo hep bana kalıyo
0 oy
(2,352 puan) tarafından
Kesinlikle kabul etme sakın hamilesin bide resmen hizmetci gibi gorurler seni bosver konusmazsa konusmasin esin tavrini koy bebegin dogcak esinin ailesine bakarken bebegine bakarken kendini yipratirsin 
(7,347 puan) tarafından
gıder gelırım sorun etmem yemegınden tut herseylerıne yapmak zorunda kalcem bebek olcek nasıl ılgılencem herseyle
(961 puan) tarafından
Neden insanları yanlıs yönlendirip, bilgilendiriyorsunuz herkes sizin gördüğünüz, bildiğiniz hayatları yaşamıyor 1 bucuk yıllık evliyim altlı üstlü yasarız türkiyede bu yıl için de gezmediğim şehir kalmadı, haftasonları eşimle çıkar gezeriz ama yapmam gerekeni de yaparım bunu hizmetçilikk olarak görmüyorum ama eşim için yaparım, içimden gelerek yaparım çünkü ben annesi için birşey yaptıgım zaman eşim benim için 10 şey yapar evlilil yıldönümümüzde annesi kendi düzgün hediye al demiş çok güzel bir hediye ile geldi. Bu tarz şeyler karsılıklı işler sen iyi olrsan saygı sevgi gösterirsen mutlaka karıslıgını görürsün. Lütfen siz kendi hayatınızdan çıkardıgınız saçma yasantıları insanlara göstermeye çalısmayın eşiyle kötü olması daha mı iyi. Presesp sen bu yorumlara bakarak eşinle kötü olsan yarın buradakü kimse yanında olmayacak tanımıyorsun bile. Ekmeğini aşını vermiyorlar. Eşine destwk ol, yanında ol elimden geldiği kadar ilgilenirim ama bizimde özelimiz oldugunu unutma beni pişman etme kararımdan diye eşinle net konus sonra gör eşinin sana olan tavrını.
(7,347 puan) tarafından
ben zaten hıc bır zaman annesıne babasına kotu bısey demedım her dedıklerını alır ederım her havta gıderım askerı ucretle gecınıyoz bırazda madı durumdan bırazda 2 eve nasıl kosturcem cocuk olcek
(2,352 puan) tarafından
Renklidunya bende 3 senelik evliyim 3 seneden beri esime karsida ailesine karsida saygimi eksik etmedim ama yaranamadim nice insanlar varki kaynanasiyla bile bir oturan ama sansli.insanlar sende onlardan birisin demisin ya burda ekmegini kimse vermiyo diye kimseyi tanimiyosun diye tamam altli ustlu otursunlar ama bu kadin yarin oburgun yine post acip boyle oldu şoyle oldu dicek ahada ben burdayim evet dogru tanimiyoruz birbirimizi ama iyiligi icin diyoruz altli ustlu oturdugu zaman nolucak dusundunmu peki gelin diye her isi ona yaptiricaklar
(7,347 puan) tarafından
zor vala bıde esımın abısı var hıc anlasamıyoz her gun gelıp gıtcekler onlar dert olcek abısı okdar cınskı anlatamam esıme dıyom sana karısamazlar dıyo ama o oyle olmucek ıste bılıyom
0 oy
(699 puan) tarafından
Yükünden yarası olan gocunur derler yara veya göçünmak değil de bu. Benim de annem engeli. Ve anneme biri sakat dediği anda ağzının payını veririm ve bizzat halama verdim. Bu yazdıklarında sakat maaşı aklında problemi var yazına sinir oldum. Söylemeden duramıycm
(7,347 puan) tarafından
ben sadece sorununu anlatım yoksa demezdım oyle bısey
0 oy
(1,068 puan) tarafından
Şimdi boyun eğersen hayat boyu hem ailesinin işini görmek zorunda kalırsın onu geçtim senin gelenine gidenine evinin içine karşırlar ne kadar uzak o kadar iyi eşine karşı tavrını değiştirme işin ciddiyetini anlasın 
(7,347 puan) tarafından
hep bana kalıyo oysa 1 tane abısı var hıc boyle bısey dedını duydum ne etım babası bı gıtımı kac saat eve gelmıyo ben o adamı evde nasıl tutcem
0 oy
tarafından
Aman uzak olun tatlı olun valla.
0 oy
tarafından
Eşinde iyice sapitmis  yaa ailesi kötüyse kız ege hiç başını agrtma ne kadar uzak oladr huzur vala
tarafından
Çok zor kız ya
(7,347 puan) tarafından
nasıp artık ısallah ıkna ederım bazıları bak sorun etme dıyo da ıste oyle olmuyo o annesı yardım eden bırı olsa anlarım ama etmez o hersey bana kalcek
tarafından
Kimse kimsenin içini bilmiyoki ondan öyle rahat dyolar
(7,347 puan) tarafından
aynen nasıp artık
tarafından
Aynn hakkında hayırlısı neyse o olsun inşallah canım

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 193 göst.
12 Ocak 2021 Diğer kategorisinde sevdakr (246 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 428 göst.