0 oy
420 göst.
Aile kategorisinde (1,365 puan) tarafından
. Ne alaka şimdi diyeceksiniz Ben çalışan memur bir anneyim şu an ücretsiz izindeyim ancak belli bir süre sonra işe başlamam gerekecek o yüzden dün kaynanam gile gittiğimde konu açıldı biz de Kaynanalar erkek çocuğa bakar ama kız çocuğa bakmazlar kıza çok önem vermezler altını değişmezler gibisinden konuşuldu ama benim hiç öyle bir talebimde olmadı altını değiştir vesaire diye iki bebeğim var biri kız biri erkek erkek olan en büyük, kız olan küçük ikisinde de bir kere bile altını değiştir demedim annesine ama konu nereden açıldı ise ben de dedim ki anne dedim artık ben işe başlayınca dedim bakarsın artık sen de dedim. oğluma bakarsan Bonus olarak da kızı veririm dedim hatta evet konu öyle açıldı ben öyle deyince biz de erkek çocuğuna bakarlar da kıza bakmazlar dedi tamam şimdi hatırladım neyse o öyle deyince ben de dedim artık anne tamam sen bakmazsan biz de kreşe veririz sıkıntı yok dedim. Oda kızım zaten  kendime bile bakamıyorum hayrım yok gibisinden lafı çevirdi artık ben öyle deyince neyse anne sağlığın sıhhatin yerinde olsun da önemli değil ne olacak dedim çok fazla laf uzatmamak için. Aman annne dedim senin de kızın var sen kızını hiç mi sevmedin şimdiye kadar sevmişsindir elbette dedim.  çünkü kızı benden 2 yaş büyük 30'unda falan hala beraber kalıyorlar evli değil yani sevmiyorsan onun yanında tutmazsın değil mi kızın yanında öyle diyor biz kızlara değer vermeyiz erkeğe daha çok değer veririz kızda hiç ses çıkarmıyor o da annesinden farksız da yani o lafları duya duya kızın psikolojisi nasıl oluyor bilemiyorum neyse bunun üzerine eve dönüşte kocama dedim ki bak dedim annene güvenme annem çocuklara bakacak edecek diye hayalin olmasın dedim hani öyle hayallerin vardı ya dedim artık o işi unut dedim sen şimdiden birikim yap kreş için anca biriktiririz parayı dedim o da dedi ki niye canım dedi babaannesi bakmaz annesi yok mu bu çocuğun sahipsiz mi dedi annesi varken ben çocuğu elemi teslim edeceğim sokağa mı atacağım gibisinden konuştu. Yani ben sırf çocuklarım sokağa atılmış olsun ya da sırf çocukları sahipsiz bırakmış sayılayım diye mi yıllarımı verdim okudum üniversiteyi babam emek sarf etti benim için hiç kimse keyfine çalışmıyor işe gitmiyor Ben yavrularımın geleceği için ve kendi geleceğimi garanti altına almak için bu hayatta hiç kimseye güvenmediğim için işe devam etmek istiyorum ama eşim diyor ki bakacak kimse olmasa istifa edersin. Sizce istifa etmem yerinde bir karar mı olur Ben kesinlikle öyle bir şey düşünmüyorum da siz olsanız ne yapardınız bu zamanda milletin gözü düşüyor devlet de sağlam bir işe gireyim de kendi paramı kendim kazanayım diye bir de hani ben hak etmişim devlet memuru olmuşum bu fırsatı nasıl geri tepeyim işine geldiğinde giyim yardım olsun para olsun alıyor. Şu da bir gerçek ki kendi benden önce diyecek zamanı geldiğinde hayatım aman işi bırakma çocuklara bir şekilde bakacak birini buluruz kreş buluruz diye çünkü her şey de yok diyor olmaz diyor ama yine benim lafıma geliyor şöyle bir gerçek var çoğu şeyde bir dediğimi iki etmiyor her şeyim yapıyor İşler de bana yardım ediyor evde çocuk bakımında bana yardımcı oluyor ama bu istifa etmek konusunda ya da benim çalışmam konusundaki zihniyeti Benim çok zoruma gidiyor madem öyle düşünüyordun benim çalıştığımı biliyorsun neden evlendin arkadaş bunu da diyorum kendisine ama saçmalamaktan başka hiçbir şey yapmıyor cevap olarak.

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sırf annesinden konuyu uzaklaştırmak için sana yüklemiş ne alaka asla işini bırakma çalışan bir sürü anne var dört dörtlük anne hepsi de çocuklarının geleceği için çalışıyorsun onların rızkını kesme verirsin bir bakıcıya mis gibi bakar
(1,365 puan) tarafından
Dimi ya gerçekten çok seviyorum eşimi ama bu düşüncesi beni korkutuyor çok zoruma gidiyor. Ben ailem uzakta olduğu için kendi ailesinden de fayda olmadığından tek başına büyüttüm yavrularımı sorumsuz çocuklarını dışarı atan anne olsam en başından beri bakmazdım. Kendi annesinin yaptığı ayıbı hiç saymıyor üzülmüyo da konuya. Benle uğraşıyor.
tarafından
Annesinin de bakma mecburiyeti yok canim o konuda çok beklentide olma ha kız çocuk erkek çocuk muhabbeti yapmaları çok yanlış sadece bana o da bakmamak için bir bahane gibi geldi zaten
(1,365 puan) tarafından
Yok canım ben zaten bakmak istese bile verme taraftarı değilim o beklentiye eşim giriyor. Çocuk bakma konusunda çok iyi değiller çünkü
-Reklam-
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Devlet memuruymussun eğer ki kreş parasıni karsilayabilirsen bence işini bırakma derim bende yıllarca çalıştım oğluma annem baktı savunma sanayisinde çalıştığım için çok stresli bir iş ortamim vardı ben artık o strese dayanamayip 7 yılın sonunda ayrıldım işten çalışmama rağmen yine de oğlumla gayet güzel ilgilendim boş vermislik yada sahipsiz bırakılmış olmuyor yani cocuklar şuan hamileyim 2 yaşına kadar en az kendim bakmak istiyorum sonrasında yine çalışmayı düşünüyorum şu devirde sadece eşin calistigiyla geçinmek çok zor dediğin gibi zaten çocukların için çalışacaksın onların geleceği daha rahat bir hayat sürebilmeleri için umarım bir çıkar yol bulur işine devam edersin 
(1,365 puan) tarafından
İnşallah canım ya valla Allah'a bırakıyorum bi yol gösterir inşallah rabbim
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Sakin istifa gibi bi saçmalik yapma babaannesi halasi baksin olmafi aylik biraz parada twklif edebiljrsin 
(1,365 puan) tarafından
Aman yok canım isteseler de baktırmam tecrübeli değiller halası dokunmaya korkuyor
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Anlamadığım memursun eşin de çalışıyor nasıl kreş masrafını veremiyorsunuz ilginç  muhtemelen senin maaşı da borca harca bağlamış oh ne ala Parani kullanıyor bugün de çalışma diyor kimseye güvenme memuriyet bu asla bırakma işini asla gerekirse bütün paranı kreslere ver o da olmadı birini bul eve kamera koy baktır uyguna
(1,365 puan) tarafından
Kız mesele masraf değil ki çocukları ele vermem ben diyor. Ama büyük konuşuyor işte
(1,856 puan) tarafından
O zaman kendi işini bıraksın kendi baksın sen gelene kadar
(1,365 puan) tarafından
Mantıklı:)
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Benim 2 tane kızım var ve iki hamileligimde de çok dua ettim Allahım sağlıklı eli ayağı düzgün hayırlı kızım olsun diye. Kurban olsun kaynanan kız çocuklarına. Çalışmaya da gelimce ben 26 yaşındayım ünv sınavına hazirlaniyorum inşallah tutarsa örgün okucam.  Ne için sırf devlette bi isim olsun diye ki eşim de benden daha hevesli diyebilirim. Eşin konuyu çevirmek istemiş bence. Çok saçma olur çünkü işi bırakmam. Market mağaza filan olsa tamam çıkarsın çünkü geri girme sansin var ama memurluk bırakılır mı kiz
(1,365 puan) tarafından
Yok bırakmam Allah büyük söyletmesin de . İnşallah ikna olur yoksa iş büyür
0 oy
tarafından
Bugün böyle derler yarın evdesin ne işe yariyosun derler başkasının lafıyla hareket etme ailen seni boşa mı okuttu
(1,365 puan) tarafından
Yok canım kesinlikle Allah büyük söyletmesin ama bırakmam işi olaylar büyür belki ama savaşırım sonuna kadar ikna olmazsa
0 oy
(570 puan) tarafından
Bende çalışıyorum tamam Devlet memuru değilim belki ama sırf çocuğum için herşeyi yaparım eşim asgari ücret alıyor evim kira borcumuz da oldupu için geçinemiyoduk kaynanaya söyledim o dedi bakamam kayınpeder baltırmaz dedi anneme söyledim bakarım deyince iş buldum ne alaka sahipsizlik akşam gidince yatana kadar oğlumla vakit geçiriyorum kimse zorunda olmasa çalışmaz zaten
(1,365 puan) tarafından
Kesinlikle öyle hiç kimse mecburiyetten çalışmıyor ve de hem çalışıp hem çocuklarına bakan anneler daha da emektar daha da takdiri hak ediyor bence
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Canım öncelikle çok uzun anlatmışsın aynı şeyleri tekrarlamışsın okumaktan sıkıldım. Senin yaşadıklarının aynısını yaşadım yaşıyorum desem az olmaz. Tabiki istifa etme. Kayınvalidene de çok güvenme bakıcı tut istersen bir süre ufagı küçüktür daha kreş için. Özel kreşler bayılır almaya ama bence 2 yaş çok küçük. Kayınvalidenin mantıgına bak ya. Kız çocugu önemsemiyormuş öyle sinir oluyorum ki kendi kafası değersiz onun. 
(1,365 puan) tarafından
Kesinlikle ya kendi kızını da o zihniyetle büyütmüş şimdi kız kimseye güvenmiyor herşeyden korkuyor hiç kimsenin yemeğini yemek istemiyor çok fazla ilginç düşünceleri var ya canım çocuklarla birlikte ne yazdım nasıl yazdım tam farkında değilim ki artık yanlış yaptıysam kusura bakmayacaksın ız yazarken. Yok zaten kaynanama bel bağlamıyorum o konuda eşim çok güveniyor annesine Ben annesi bakarım desede baktırmayı düşünmüyorum çünkü çok tecrübeli değiller.
(3,162 puan) tarafından
Haklısın çalışana çok zor bu bakıcı kreş mevzuları. Ailelerin bakması sorunları bakmamayı sorunları. Hepsi ayrı dert. Ama öyle düşünme çalışanın çocugu sahipsiz mi kalır diye. Asıl hele de Burdaki postlara bakınca çalışmanın önemini daha çok anlıyorum ben. Kadın dediğin ayakları üzerinde duracak. Kimseye eyvallahı olamayacak gerekirse. Bunlar olacak ki çocuguna iyi bir gelecek sunabilsin.
(1,365 puan) tarafından
Kesinlikle kocam ile savaş içinde olacağız ama olsun yapacak bir şey yok
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Evine yakın bakıcı tut canım apartmanda vs yokmu biri 2 yıl idare edersin ne olucak işini asla bırakma tabiki
(1,365 puan) tarafından
Bakıcı olarak da kime güveneceğiz ki hiç tanıdığımız kimse yok gidip geldiğimiz bir komşu yok samimi değiliz yani komşularla bakalım 2023'e kadar müddetim var 2020 3 haziran'a kadar. Kızım 2 buçuk yaşında olacak zaten o zaman
(1,160 puan) tarafından
O zaman a kadar kreş olur zaten
0 oy
(181 puan) tarafından
İstifa mi millet memur olmak için senelerce uğraşıyor eşiniz ne dediğinin farkında mı acaba elbette çalışmak hakkınız asla istifa etmeyin çalışmak kötü anne olmak değil 
(1,365 puan) tarafından
Değil mi ya vallahi içimi rahatlattı nız gerçekten burada cevap veren herkes için söylüyorum aynı şeyi ya düşün düşün insan nereye varacağını şaşırıyor bulunduğum yerde konuşacak kimse de yok mecbur bu platformdan çare arıyorum çok şükür yardımcı olanlar da var zamanında gerçekten çok zorlandım buralara gelebilmek ve memur olmak için eşime de bunu söyleyerek evlendim ama şimdi neye dayanarak dan böyle hayaller kuruyor bilmiyorum ama benim sözüme dönecek ya. Sadece beni yıpratıyor o zor. Yok Bir de aynı işyerinde çalıştık tanıştık gözünün önünde çalışıyorum yani işyerlerimizde ayrı değil
(181 puan) tarafından
Kesinlikle bırakmayın memur olmak kolay mı ya o kadar sene okumuş emek vermissniz ben de iki ay sonra ise döneceğim bebeğim o zaman üç buçuk aylık olacak kaynanam bakacak çünkü tek maaş bu devirde yetmiyor kendimi kötü anne olarak da görmüyorum el mahkum
(1,365 puan) tarafından
Kesinlikle canım. Hangi anne yavrusunu bırakıp işe gitmek ister keyfî olarak
0 oy
tarafından
Nasıl bir zihniyet kıza bakılmaz erkeğe bakılır!!! İkisinide Allah yarattı Allah hayırlı evlat versin. Tabii istifa etme alnının akıyla gelmişsin buralara Bir kaç biri bakar sonra kreşe falan verirsin.
(1,365 puan) tarafından
Aynen canım ya sorma. Bazı düşünce yapılarını kabullenmek olmuyor. O yüzden konuyu kapattım zamanı gelsin bekliyorum. O zaman görücez

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 228 göst.
21 Haziran 2023 Diğer kategorisinde ayselgit (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 387 göst.
0 oy
6 cevap 220 göst.
2 Şubat 2023 Aile kategorisinde Ezgic 211 (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 437 göst.
19 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu