0 oy
723 göst.
Diğer kategorisinde (5,132 puan) tarafından

Eşimin abisi ve erkek kardeşi var. 

Abisi benden yaklaşık 15 sene büyük ismi ve abi ekleyerek söylerim genelikle muhattap olmuyorum kendisiyle öyle aile ortamda konuşulur  ama öyle özel bir muhabbetimiz olmaz en doğrusu olarak. Çok çekingen gergin biri pek rahat edemiyorum onunla aybı ortamdayken zaten biz de kadınlsr ayrı erkekler ayrı takılır böylesi en iyisi en doğrusu ama tabi illaki bir ortamda bulunduğumuz oluyor çünkü uzak oturuyoruz ve gidip gelince hep birlikte oturduğumuz oluyor. . Eltim de eşimle pek muhattap olmaz eşim ona yenge der, eltim ise eşime ismi ile söyler çünkü o 10 yıllık evli hem eltim eşimle yaşıt. 

Siz kaynınıza ne diyorsunuz,  dilayogunuz nasıl 

58 Cevaplar

+1 oy
(2,565 puan) tarafından
2 adet kaynım var ikisinde benden küçük biri 21 yaşında diğeri 13 ikisinede ismi ile hitap ederim aram büyük olanla daha iyi çünkü yaşlarımız yakın sohbet konumuz oluyor canım 
-Reklam-
+1 oy
(331 puan) tarafından
Ben de aynı şekilde gibiyim mesafe iyidir 
+1 oy
(1,034 puan) tarafından
Senede bir anca görüyorum abi derim konuşmam çoğunluk
+1 oy
tarafından
Benim kayinlar ucude benden yaşça büyükler onun için abi diye hitap ediyorum 
0 oy
tarafından
Bazen kanka diyom bazen abi bazende ismiyle ucuylede oyle anlasirim 
(5,132 puan) tarafından
Anlaşmak önemli. D
0 oy
tarafından

Hiç yok malesef ama isterdim küçük bir kaynım olsun kaynanan üç tane görümce doğurmuş bana:D

(5,132 puan) tarafından
Piyangoo :D
tarafından
Hahaha aynen vala ne yapalım idare ediyoruz:)
0 oy
tarafından
4 tane abisi var abi kardes diyaloğu bizimki belli bir mesafe mız var tabi ama yabancı gibi de değiliz bir araya gelince konuşulur edilir
(5,132 puan) tarafından
Eh işte bizde de oyle
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Uzaktan uzağa hoşgeldin güle güle. Bnde çok utanıyorum ☺️ aynı şekil eltimde eşime öyle. Sıkı fıkı olamıyoruz yapımız gereği
(5,132 puan) tarafından
Biz de öyle işte
0 oy
tarafından
Biri eşimden büyük biri de küçük ikisine de abi derim sadece eltilerimde benden büyük esimden de ona ismiyle hitap ederler 
(5,132 puan) tarafından
Anladımm
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Kaynım yok görümce de yok canm eşim tek
(188 puan) tarafından
Annen seni kadir gecesi mi doğurdu, maşallah diyorum :)
tarafından
Yaaa bu ben :D
(1,279 puan) tarafından
Canm merak etme yerini dolduran birçok teyzesi mevcut elimde keşke görümce kaynim olaydı en azından eşimin kardeşi derdim
0 oy
(1,565 puan) tarafından
İki erkek kardeş eşim abisi var evli değil abi diyorum abi kardeş gibiyiz çünkü
(5,132 puan) tarafından
Maşallah
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Benim 1 görüncem 1 elti 3 tanede abi var eşimin kardeşi benden büyük ben abi derim o bana yenge der ben herkesle mesafeleyim ama eltim öyle değil 
(5,132 puan) tarafından
Eltin nasıl davranıyor
(1,541 puan) tarafından
Bana degisik eşime çok yakın
0 oy
(2,769 puan) tarafından
5 kaynım var hepsiyle mesafeliyiz Saygıdan abi derim isimle hitap etmem. Tabi yaşları yakın olanda var ama yinede abi demeyi tercih ediyorum
(5,132 puan) tarafından
En doğrusu
0 oy
tarafından

2 tane abisi 2 tane erkek kardeşi var 5 erkek kardeşler toplamda. Biz çok samimiyiz ararlar beni konuşurlar. Biz beraber büyüdük çünkü hepsi amcamin oğulları.  Akraba evliliği yaptım ben. O yüzden kaynanama da yenge kayınpederime amca diyorum :D

(5,132 puan) tarafından
İyimiş kız
0 oy
tarafından
Evin tek oğlu ❤️❤️
(5,132 puan) tarafından
En güzeli galiba
tarafından
Oo hemde nasıl. Çok kiymetliyiz onlar icin
0 oy
(548 puan) tarafından
Yok Allaha şükür bi tanecik görümcem var ,:) :)
0 oy
(48,703 puan) tarafından
İki abisi var isimlerinin yanina abi ekliyorum. 

İki eltimde ayni sene evlenmişler onlar 11 yillik evliler ben 5 ikiside esime ismiyle hitap ederler esim en kucukleri. Esim onlara yenge der

Bende eltimin birinin adini söylüyorum digerine seyom seyhan abla ciciş o an icimden ne gelirse ☺️ hep birlikte otururuz 
(5,132 puan) tarafından
:)))))
(48,703 puan) tarafından
Niye güldün ☺️
(5,132 puan) tarafından
Son cümle hoşuma gitti :)) Allah bozmasın anlaşmak iyidir
0 oy
tarafından
Erkek kardeşleri abileri hep soğuk eşimin ailesinde erkeklerin hepsi böyle eşimde çok soğuk biri ben erkek kardeşleriyle nasılsam eltilerimde eşimle öyle genelde kadınlar kadınlarla konuşuyor erkekler erkeklerle
(5,132 puan) tarafından
En iyisi
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Eşimin abisi 18 yaşındayken vefat etmiş malesef bitane erkek kardeşi var 20 yaşında benden küçük 3 yaş abla kardeş gibiyizdir 8 ay bizim evimizde kaldı anne baba vefat ettiği için yetim öksüz buyumusler çok iyi anlaşırız hergun arar sorar zaten tekrar yanımıza gelicek bizimle beraber yasicak benimde 2 erkek kardeşim var onlar nasılsa oda öyledir benim için ablalarindan çok beni sevdiğini söyler her zaman
(5,132 puan) tarafından
Maşallah canım
0 oy
(119,355 puan) tarafından

muhattabim degiller 8-)

(5,132 puan) tarafından
Hoşgeldin geri, aman boşver

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 447 göst.
30 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Prensesp (7,431 puan) tarafından soruldu
0 oy