0 oy
545 göst.
Aile kategorisinde (514 puan) tarafından
Kizlar biraz uzun olacak ama okursaniz mutlu olurum...

Ben 35 haftalik hamileyim. Normalde ailemden ve kayinvalidemlerden farkli sehirde yasiyorum. Ailem ve esimin ailesi ayni sokakta yasiyor. Bobregimde tas ciktigi icin ve erken dogum riskim oldgu icin istanbula ailemin yanina geldim burdaki hastanede dogum yaomaya karar verdim. Cunku benim yasadgim ilceden hastane 1 bucuk saat uzaklikta... Kayinvaliden devamli benden hizmet bekliyor bulasiktan cikartmiyor mutfak dolaplarini temizlememi vs istiyor.. evine misafir cagiriyor onlarin kahvalti hazirlamasini bile benden istiyor vs vs.. bugun doktor randevum vardi iki gun once belki ben gelmeyebilirim isim var ama belli olmaz dedim bugun o yuzden doktora giderken haber vermedim saati biliyor isterse arar geliyorum derdi. Hastane sonrasi gelismeleri haber vermek icin ardim komsumla kahve iciyrm ay bugunmuydu doktorun filan dedi.. doguma en fazla iki hafta kaldigini soyledim. Aksam tekrar konustuk aradim birsey icin. Yarin diger ogluna gidecegini soyledi.. orda bir hafta kalacakms snra sehir disindan kayinvalidemin annesi abisi gelecekmis.. ya dogum oncesi acil mi gitmesi?? Esim beni onlara emanet etms ne bilim benmi yanlis dusunuyorum aciliyeti yokken neden gisiyor? Dgum haftasi sehir disindan yasli insanlar gelecek bana bnde kalin diyo ev kalabalik genc kaynim var dayi annane kayinpeder orda ne isim vr??? Dogum sonrasi kendine gelirsn bana yardim edersn bisey olmaz diyor.. cildrmak uzereeyim. Bn annemde kalacagim orayada yatmali getmeyecegim szce ne yapmaliyim bi akil verin lutfen

26 Cevaplar

+1 oy
(14,428 puan) tarafından
Bence düşmanına bile acı tatlım 
(514 puan) tarafından
Bu artiyi hakettin:)
(14,428 puan) tarafından
Tişikkürler bebişim
-Reklam-
+1 oy
(437 puan) tarafından
Diyeceksin ki ben hamileyim kimseyle hizmet edemem hele ki lohusa halimle bebekten başka hiç biseyle ilgilenemem madem senin misafirlerin gelecek ben annemde kalayım ayak bağı olmiyim hiç. Bişey mi dedi hemen tekrar lafı tekrar ağzına tikayacaksin böylelerine sessiz kalırsan tepene çıkar bidahada inmez. Ayrıca bırak nereye giderse gitsin sana hayrı yok senden hizmet bekliyo gitsin kalsın istediği yerde daha iyi. Nolur bunu okuyan bir kişi iki kişi kim olursa olsun Allah aşkına kızlar kendinizi ezdirmeyin bizi analarımız babalarımız ne zorluklarla büyüttü çok üzülüyorum böyle şeyler okudukça 
0 oy
tarafından
Hıcbırsey olmasa bıle annen varken nıye onda kalasın bır de senden hızmet beklıyor çüş artık ya
0 oy
(1,696 puan) tarafından
Canım bence eşyalarını topla git annene dogma kadar kal orda doğumdan sonrada annende kal kusura bakmasın hem erken dogum riskin var hemde iş yaptırıyor eşin sorarsa anlat doktor dinlenmemi istedi annen misafir çağırıyor ben nasıl yapacak doguma kadar böyle durumdan sonrada misafirmi ağırlığa bebegimlemi ilgilenmem diye annende kal ararsa da söyle ben annemde kalacak doguma kadar ve doğumdan sonra da benim için önemli bebegim sadece de kırılırsa kırılsın
0 oy
tarafından
Canım doğuma kadar ve 40 çıkana kadar annende kal sonra toparlan evine dön o kaynanaya Allah vicdan versin pis kalpli kapısına gitme sakın onlar senin ayağına gelsin eşine de anlat olan biteni 
0 oy
tarafından
Niye gidiyorsun yanına annenin evinde kal. Doğumda annemler olsun yeter cnm niye medet umuyorsun ondan
0 oy
tarafından
İyi olmuş anası danası gelmesi bahane hazır ev kalabalık lohusa kadın ne işi var kalabalık evde. Kal annende bırak nereye giderse gitsin neyi sıkıntı ediyorsun anlamadım ne güzel işte. Allaha yakın sana uzak olsun. Destek beklediğin kişiye bak sende :) boşver bacım. Öyle gelişme için de arama bırak o seni arasın sorsun. 
0 oy
(9,327 puan) tarafından
Dünde sordun kuzum bunu habire neden aynı şeyi soruyorsun
0 oy
(118,473 puan) tarafından
bu bendekinin yakinda zemzemle yikanmos ☺
0 oy
(15,820 puan) tarafından
Dusmanada yazık bacimmm 

Allah yardım etsin
0 oy
(848 puan) tarafından
Eşini ara anlat deki durum bu ben kalamam annenlerde diye. Ve kendi annende kal doğuma kadar. doğumdan sonrada Annende kal Somra evine dön kaynanan da torununu merak ederse gelsin annenlerde görsün ister kırılsın ister darılsın senden ve bebeğinden kıymetli değil
0 oy
(857 puan) tarafından
Hamile halinizle mutfak dolabı mı sildiriyor? Doğumdan sonra toparlanıp bir de ona yardım mı edecekmişsiniz? Gerçekten Allah herkesin kalbine merhamet versin, bu kadar düşüncesiz insanlar nasıl var olabiliyor hiç anlamıyorum. Siz bence arkanıza bile bakmadan kendi annenizin evine gidin eşiniz dahil kimsenin de buna müdahale etmesine izin vermeyin
0 oy
(503 puan) tarafından
eşinle de konuş canım inşallah anlayışla karşılar durumu anlat ona annesinin yaptıklarını falan. topla valizini git annende kal. hem doğumdan önce hem doğumdan sonra rahat edersin. doğumdan sonra senin hizmete ihtiyacın var çünkü kaynananın değil. bakamayacağı misafiri çağırmasın sana güvenip te
0 oy
tarafından
Bosver canım kendi nereye gidiyorsa gitsin senden de bişey beklemesin sen de annen de kalırsın guzelce
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Yani annen varken kayınvalide de kalınmaz

Sen çok hizmet etmeye alıştırmışsın.

Sevmediğim kişiye hiçte haber vermek için aramam.

Madem onlarda kalmak istemiyosun kim gelirse gelsin başı kalabalık olur işte ne güzel. 

Annen varken kaynananın gitmesine niye sinir oluyosun ki bence iyi bişey.
0 oy
(12,744 puan) tarafından
Doğumdan sonra hiç gitme o sana gelsin sonuçta o doğum yapmıyor 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Canm tabikide annende kalcaksin o kadar kalabalık kişinin içinde hem senin hem bebeğin ne işi var valla bebeğini düşünüyorsan annende kal orda kalırsan bebek Allah korusun enfeksiyon kapar yaşlı kişiler lafta anlayamazsın almayın ipmeyin die süt de gelmez stresten eşinle uygunbir dille konuş annende kal
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Yani misafiri falan olmasa hatta aram çok iyi olsa bile ben neden gidip kayınvalidem de kalayım ki annemin evinini suyu mu çıkmış ben olsam hiç gitmem 
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Tabikide annende kal konu tartışmaya kapalı
0 oy
(506 puan) tarafından
sen hizmetcimisin az yesin de kendine bi hizmetci tutsun. asla kalma git guzelce annenlerde kal küserse de kussun. hersey onlarin.istedigi gibi olamaz. ben esim askere gittiginde annemlerde kaldim diye surat yapti kustu ama cok da umrumdaydi sanki. valla kusmeleri daha hayirli inan. simdi yine kus ve kafa rahat 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 1,203 göst.
28 Aralık 2019 Aile kategorisinde DIDO (2,840 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 1,538 göst.
8 Aralık 2022 Aile kategorisinde ❤❤❤❤MAŞÂLLAH❤❤❤❤ (2,765 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 642 göst.
10 Haziran 2021 Aile kategorisinde Aytenlam (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 179 göst.
10 Haziran 2021 Aile kategorisinde Aytenlam (48 puan) tarafından soruldu

374,551 soru

11,201,875 cevap

34,498 kullanıcı

...