0 oy
262 göst.
Aile kategorisinde (619 puan) tarafından
Merhaba canlarim, içim buruk kimseye bisy diyemiyorum size yazayım dedim.

Ben gurbetteyim 6 aylik da bir kızım var. Benim küçük kız kardeşim ş.urfada öğretmen olarak atandı annemle babam da onu yerlestirmeye gittiler dönüşte de yolu uzatıp bana geldiler dün gece bende kaldilar 2 saat önce tekrar yola çıktılar. Öyle üzülüyorum ki onlari yolcu ederken 

Ailemde sözüm dinlenir kim ne yapsa bana danışıp fikir alır kardeşlerim kavga etse arayi bulur barıştırırim. Hani gercekten herbiri ayri sever yani 

Cok şükür eşimle iyiyiz, bebegim var tam bi cekirdek aile. Kaynanamlarla olan sıkıntılar dışında pekde Öyle abartılacak sıkıntılarım yok.

Annemler giderken hadi beni de götürün diyesim geliyor yaşim küçük degil 32 yaşındayım. Niye bi turlu benimseyemedim kendime şaşırıyorum bende mi sıkıntı var. Aranızda benim gibi hissedenler varmi merak ettim

Uzun oldu kusura bakmayın

21 Cevaplar

+1 oy
(267 puan) tarafından
Aynı şehir de yaşayıp görüşememek de gurbet sayılır mı? Bebeğim oldu 10 aylık şuan annem olacak kişi bir kere aramadı sormadı kapıma gelmedi. Hani derler ya gönüller bir olsun, sizinde gönlünüz bir olsun telefonun ucunda olduğunu bilmek bile yeter
(4,922 puan) tarafından
-Reklam-
0 oy
(2,555 puan) tarafından
5 yil oldu hala agliyoruz gelip giderken gercekten cok zor uzakta olmak
(619 puan) tarafından
Of Allah sana da sabir versin canım ya
0 oy
(4,391 puan) tarafından
yaşla alakası yok. insan ailesine değer veriyorsa her durumda yanında ister. ben de aileme düşkünüm. 
(619 puan) tarafından
Tek olmadigima sevindim. Artim kendimde bisey aramaya başlamıştım.
0 oy
(415 puan) tarafından
Ben de 33 yaşındayım benimde 7 buçuk aylık kızım var bende gurbetteyim tamamen aynı şeyleri hissediyorum. O özlem hiç bitmiyor.. 
(619 puan) tarafından
Demi ya uzaktada olsalar Allah yokluklarini gostermesin
(415 puan) tarafından
Amin Allah onları başımızdan eksik etmesin.
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Yeni evliysen  başlarda  öyle  oluyor  ilk  birkaç  yıl alışmak  zor  oluyor  insan çok  özlüyor  birde  dışarıya  daha  önce  hiç  çıkmayıp  hep  ailenin  eteğinin  dibinde  yaşadıysan zor oluyor  zamanla. Alınıyorsun 
(619 puan) tarafından
1.5 yillik evliyim. Okul icin çıktım, calisirkende sehirdisina cok gittim. Umarım alışırım ya
(2,054 puan) tarafından
Alışırsın  canım  bnde  senin  gibiydim şimdi 7 yıllık  olacam 2 ay sonra  evleneli e iki  tanede  çocuk alıştım  artık  ama  bnde arada  özlüyorum
0 oy
tarafından
Sen diyosun.ki.bende mi sknti var..bende tam tersi ..aileme.kendimi hep uzak hissetmisimdir .onbeş dk mesefadeler..ama özlüyorum  gittiğinde evime geri  gelesin geliyo...bende diyorum heralde bende sknti var..kardeşlerim.annemdem cikmiyo..annemi sürekli cagiriyolar ediyolar çok garipsiyorum..kardeşim.yeni eblendi hemen hamile kaldı..annem diğer kardeşime.geliyo diye yeni evlenen kardeşim.iki gündür onlarda.mesela...bence bnde problem var
(619 puan) tarafından
Yani evimde kavga dövüş yok ara tartismalar oluyor tabi ki ama tatliya bagliyoruz günün sonunda. O yüzden bende mi sıkıntı var dedim. Hani insan sevmedigi yerden kacmak ister ya öyle hissediyorum ama evinde de mutluyum.
Sen hep mi ailene mesafeliydin peki
tarafından
Ewt evlenmeden öncede Mick Mick bir ilişkimiz yoktu..kendi bir dünyam vardı diye ilirim..yine düşkünüm aileme uzulmelerini istemem kıracak diye ödüm kopar ...ama içten severdim hep belkide onlar hep içten sevdikleri için ..hiç anneme.sarildigimi öptüğümu hatırlamam mesela..bende çocuklarımla eşimle vakiit geçireyim sadece  yeter bana kimseyi aramam pek
(619 puan) tarafından
Belki de yakinda oldukları için, istegin zaman görme imkanin da varmış. Annemle gercekten arkadas gibiyiz, en gizli seylerimizi biliriz. O yüzden ben bu kadar zorlaniyorum. Biz baya belli ediyoz ya sevdigimizi babamdan öyle alistik sanirim
tarafından
Ewt güçlü bağıniz var..maslef ben aileme hiç bisiy anlayamıyorum..kardeşlerime dahil..eşimle ilgili zaten bisiy anlatmam cnku sevmezler normalde bile yeri gelince.iyi bisiy demezler hakkında ..başka konularda dertlesemem cnku sır turmuyolar .kardeşime annemle ilgili kırldigim bisiy desem yada başka.bisiyli ilgili ses etmez yada anneme söyler..annemde aynı şekilde diğer damatlar la bile bozulduğum bisiy desem hiç bana.destsk çıkmaz..yada aman boşver diyip üstünü kapatır..o yüzden kimseyle bisiy konuşamam..annem benm hakkimda.doru düzgün bisiy bilmez ki .evlenmeden önce dahi dertlestigimiz bir konu yoKtu..nbir an dusundumde.ne.kadar üzücü bisiy mis..
0 oy
(566 puan) tarafından
Aynı bende öyleyim zamanla alışırsın derler ama hala aynıyım bazen evlilik kadınlar için gerçekten zor bu yüzden Allah mükâfatını da verir inşallah
(619 puan) tarafından
Amin canım ya alisacaga benzemiyor ama bebegin telasindan gun içinde pek bisey anlamıyorum ama görünce birakasim gelmiyor
0 oy
(58 puan) tarafından

Çok normal bir durum senelerce mutlu mutlu yaşadığın ailenden kopmak herkesi duygulandırır. Umarım bir gün tüm ailenle çok yakın bir yerde oturursun :)

(619 puan) tarafından
Keşke oyle bir imkan şuan görünmüyor ama zaman tabi ki.. teşekkürler canim
0 oy
(2,600 puan) tarafından
Ben Erzurum'da ailem Erzurum'da ama insanın içinde burukluk oluyo bazen hala daha ağlıyorum eve geldiğimde arabaylada 15 dk. 
(619 puan) tarafından
Ayy cok sanslisin aglama lütfen. Dogum yapana kadar 2 ayda bir gittim ama simdi cok zor oluyor
(2,600 puan) tarafından
Gidersiniz inşallah siz ve bebeğiniz sağlıklı olsun gidersiniz☺️
0 oy
(7,666 puan) tarafından
Ben de 4 senedir böyleyim hatta şimdi annemdeyim simdiden dönüşün hüznünü düşünüyorum çok zorlanıyorum 
(619 puan) tarafından
Anın tadını çıkar canım. Simdi diyorum ki daha az uyusaydim da az daha vakit gecirseydik
0 oy
(3,760 puan) tarafından
Bnde gurbetdeyim mahallemi ailemi çok özlüyorum bı oğlum dedesin annenesiz teyzesiz buyuyo
(619 puan) tarafından
Ayni benim kızım gibi desene. Allah sana da sabir versin canım
0 oy
tarafından

Bende çok zorlanıyorum 4 sene oldu gecen babamlar ızmırden geldı bıraktı gıderken bende arabaya atlıcaktom ağla ağla içim çıktı oyle ozenıyorum ki anasına babasına yakın klanlara :(

(619 puan) tarafından
Yıllar gecsede aynı diyorsun yani  :(  valla bende cok özeniyorum
0 oy
(661 puan) tarafından
Ya bende öyleyim saatlerce annemin arkasından ağladığımi  bilirim 
(619 puan) tarafından
Allah sabir versin canim sana da
(661 puan) tarafından
Amin cnm ama alıştım bu sefer ağlamadım zamanla alisiyo insan
0 oy
tarafından
Malesef o yasla felan alakali değil gurbette oldun mu oyle oluyor. Bende 32 yasindayim annem dogumuma gelmişti 40 cikinca gitti. Gitti diye 3 gun agladim. 5 yil ailemden uzakta universite okudum hic böyle olmuyordu evlenip gurbete gelince bi tuhaf oluyor insan. 
(619 puan) tarafından
Dogumumda 10 gun kalabildi annem kirkim çıkana kadar ağladım malesef.. evet canim haklisin aslinda yasla degilde sevgiyle alakali sanırım
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Canım yaşla zamnlaa alakası yok insan her zamn anneye babaya ihtiyaç duyar ben yeni evliyim bı sene oldu telefonuma annemin sesini kaydetmistim içim sıkıldığında açıp dinliyodum o bile iyi geliyodu insana :(
(3,599 puan) tarafından
Amin canım böyle anlatınca kafam hafifledi biraz
(619 puan) tarafından
Konuşmak iyi gelir. Kendini biraz da olsa iyi hissettiysen ne mutlu bana.
(3,599 puan) tarafından
Aynen öyle böyle olunca kimseye anlatmak istemiyorum aileme faln onlarında aklında kalır diye ama burda anlattıklarımin bı yere gitmicegini bildiğim için rahat rahat anlatabiliyorum ☺️
(619 puan) tarafından
Allah iyiliğini versin canım..
(3,599 puan) tarafından
:))☺️☺️
0 oy
(4,922 puan) tarafından
Keşke bende uzak olsam herkes tarafından ozlendigimi hisetsem...
(4,922 puan) tarafından
Ne biliyim ya bn herkese çevremdeki herkese kaynanam eşim ailem kardeşlerim  eşim herkese işte yetişmeye çalışıyorum ama sanki değerimi blmyrlar  öyle hisedyrm bazen
(4,922 puan) tarafından
Bazen herkesten uzak olmak istyrm gtmek gelyrda gel gör ki evlat olunca insan gidyrm eli kolu bağlanıyor
(619 puan) tarafından
Simdi söyle kimseye yetisemezsin. Önceligi kendine vermezsen malesef hem hersey yarim kalir hemde eline sağlığı olmaz insanların. Yorulduğun yanina kar kalir
(4,922 puan) tarafından
28yasimdyim ve ben çok yoruldum kuzum..
(619 puan) tarafından
Biraz geriye cekilsen, evlatlik gelinlik bi kenarda biraksan. Kendine vakit ayirsan sanki sana iyi gelir gibi
0 oy
(880 puan) tarafından
Ah ah 34 yaşındayım 3 yıllık evliyim 19 aylık oğlum var Ailem Ankara da yaşıyor her 2 aya bi görüşüyoruz onlar gelir ben giderim ama her defasında vedalar daha da ağır geliyor gözlerde yaş ağlaşarak vedalasiyoruz gurbet çok zor çok şimdiki aklım olsa asla farklı şehire gelin gitmezdim
(619 puan) tarafından
Valla bende öyle aslinda kendi memleketimdeyim aileme 2 saat benimde ama. Aman nolacak falan oldu ne bileyim. Arada bir sitem ederim beni attınız niye gurbete gelin gittim ki diye ama nasip tabi bu işler. Bizim görusmeler de oyledi 4 aya ben gidiyorum şimdi arada onlar geliyor ama yetmiyor
(880 puan) tarafından
Aynen kesinlikle yetmiyor hele böyle 10 gün falan kalma olayı olduğunda iyice alışıyorsun gitmeler çok uzuyor
0 oy
(179 puan) tarafından
Bende çok özlüyorum 5 yıl oldu evleneli hala alisamadim her gidişimde eve dönerken aglarim
(619 puan) tarafından
Ayy canim benim Allah sana da sabır versin ya
0 oy
(798 puan) tarafından
 iki saattir agliyorum o kadar ozledim ki onlari telefonda bile konusmak istemiyorum seslerini duyunca agliyorum hic alisamadim hic kimsem yok burda ben tekim kaynanam gil burda ama cok kotuler evde ölsek bile gitmemizi istemiyolar evlerine cok üzgunum:((
(619 puan) tarafından
Valla bende oyleyim bir kızım bir eşim. Kaynana gorumce var ama Allaha yakin bana uzak olsunlar
(798 puan) tarafından
ayy amin amin
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Bende ayni durumdayim cnm martta gidecegim ins.gercekten zor heleki yasadigin sehirde de kimsen yoksa ki benim yasadigim sehirde de hicbir akrabam tanidigim yok komsularim filan disinda bazen kendimi bitkin yorgun ayaga kalkacak halim yokken bile kalkmaya zorluyorum.o zmn diyorum neden kimse yok yanimda yada bunaldigimda annem olsaydi yanimda diyorum ama snra geciyor bebegimle vakit gecirince
(619 puan) tarafından
Ayni durumdayiz ya gercekten. Kaynana var gorumce simdi onlarla konusmuyorum kestim tamamen irtibatı. Bi komsum bide evim var. Akraba var uzaktan ama dugun dernek de biraraya geliniyor yaslilar bide. Hastalaniyoz diyom gurbet olmasa bebegime bakar aynı durumdayoz

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 192 göst.
11 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 231 göst.
15 Mart 2021 Diğer kategorisinde Memuranne& (1,793 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 923 göst.
25 Mayıs 2020 Aile kategorisinde Aysedem (535 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 253 göst.