+1 oy
554 göst.
Aile kategorisinde (32 puan) tarafından
Doğum yapalı 4 gün oldu. Kızlarım kuvezde eşim tutturdu yarın bize gidiyoruz annemgilde ben bakacağım diyor . Annemin o kadar borcu olmasına rağmen isten çıktı bana bakacak diye. Şimdi diyor annemde ben bakacağım hangi kadın gider ya ? Bıktım senin ailen benim ailem konusundan diyor.. boşan o kadar sorun ediyorsan diyor . Bıktım usandım hala bizim aile olduğumuzu benimseyemedi galiba .. nerde rahat edersem orda kalmam gerektiğini anlamadı gittii . Siz olsanız naparsiniz ???

40 Cevaplar

0 oy
(568 puan) tarafından
Tabiiki annemde kalırım. Böyle bosanmakla tehdit ederek herşeyi yaptırsın o zaman ne saçma. Hemde lohusasın saygı göstermesi lazım sana.
-Reklam-
0 oy
(788 puan) tarafından
Evimde kalırım annem gelir bende kalır. Eşimin annesi de istediği zaman gelir bebeği görür bana yemek vs yapar getirir. Tabi bu benim düşüncem sen annende kalmak istiyorsan en doğal hakkin o çocuğu sen doğurdun sen ne istersen o olur kimsede karışamaz
0 oy
(3,282 puan) tarafından
En iyisi kendi evine git annen yanına gelsin kuzum şu adamlar nedense bizim ailelerimizi kabullenemedi
(32 puan) tarafından
Canım bebekler kuvezde geldigime gelecegime bin pişman oldum ama evim çok soğuk gelmeden 15 gün boyunca hamile hamile hergun acilliktim. Annesi gil gelmez yol uzun diye. Görümcem hamile . Annemde dedi sen gel burda yap. Yaşadığım yerde özel hastane yoktu doğum için. Memlekete geldim bin pişmanım. Ama bu adam dan da adam olmaz onu anladım
(3,282 puan) tarafından
O zaman annenin yanında kal başka yere gitme inşllah meleklerin de tez zamanda çıkarlar
(32 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
tarafından
En iyisi kendi evinde kal anneni cagir yanina
(32 puan) tarafından
Bebekler kuvezde ...
tarafından
Cnm ins çabucak çıkarlar. Öyleyse yanında birisi olmasına gerek varmı.
(32 puan) tarafından
Canım disilerim çok ağrıyor yürüyüş falan yaparken birine ihtiyaç var ve benim evim başka şehirde memlekete geldik doğum için o yüzden bu sorunlar var
0 oy
(319 puan) tarafından
Kanamanin cok oldugunu soyle normal dogum yaptiysan oeda rahat edemem de annenin yaninda bacaklarimi ayirip yatamam de ki ben 1 hafta annemde kaldim sonra geçtim kaynanama (yasadigimeve) 1haftada toparlanmistim zaten sen naz yap bosverr 
(32 puan) tarafından
Sezeryan yaptım ikiz. Hamileyken annemgilde kalmadın diye hamile olmasan bosanirdim dedi şimdi böyle ailesi önümden yemeği alır anlatırım der onların huyu böyle onlari sen yanlış anlıyorsun...
(319 puan) tarafından
Hep korurlar zaten, bende aynı evdeyim senelerdireşim cezaevine falan girip durdu. Kendi evimi bozdum iki kere buraya geri döndüm. Takmıyorum ayri odsda oturuyorum gerekirse bagira cagira kavga ediyorum hepsiyle. Ertesi gün iyi oluyorlar alıştım artik
(32 puan) tarafından
Kesinlikle onların gözünde dört dörtlükler
0 oy
tarafından
Bence kayanna da kalinmali
(32 puan) tarafından
Kaynana kaynana olsa kalırım sezeryan oldum ameliyattan çıktım laf sokmaya başladı söz dinlemezler normal olmazlar diye hamile hamile evlerine gittim yemeği önümden aldı
 Yoyulmasin tencere de var yersen dedi ... Sevmiyorum ama saygimi da asla bozmadım. O yüzden asla kalmam bosansam bile.
0 oy
(26 puan) tarafından
kendi evinde kal canm onlar gelsin sana yardima 2 sinide gonlu kirirmasin hiri yemek yapar biri temizligini
(32 puan) tarafından
Kaynanam gelmez yol uzak yaşlıyım diye gorumcemde hamile.. 1 ay sonra o doğum yapacak. 4 ay önceden telaş sardı onu doğumu.nerde yapacaksın diye.. ikiz annesiyim prensesler kuvezde o yüzden eve de gidemiyorum. Başka şehirde yaşıyorum
0 oy
tarafından
lohusayken kendi evimde kaldim cnm.. kimseyi istemedim kimseye de gitmedim
(32 puan) tarafından
Kendi evim başka şehirde ikiz hamileydim sezeryan olduğum şehirde özel hastane yapmıyordu . Evim büyük ve sobalı gelmeden 15 gün boyunca acillik oldum. Ben hasta olduysam çocuklar illaki olurdu.
0 oy
tarafından
En iyisi kendi evim madem sorun var kendi başıma hallederdim
0 oy
(277 puan) tarafından
Evimde dururum isteyen gelip bakar kendi evimdeki rahatlık hiç bi yerde yok
0 oy
(909 puan) tarafından
Ben yaşadım başkası yaşamasın kendi evimde kaynana yanımda kaldı Allah yaşatmasın bır daha. Annende kal canım nerde rahat edıyorsan
(32 puan) tarafından
Bosansam bile öyle olacak yetti canıma
0 oy
tarafından
Kaynanada kaldım 40 gğn eşimin ısrarı yüzün bin pişman oldum ne lohusalıktan anladılar ne halimi sordular eşimde dahil  tecrübesizdim çocuğa sabahlara kadar tek baktım elimden tutan olmadı eşim kaynana görümce destek olacaklarına herkes köstek oldu bana bakacağı yerde hastayım deyip yattı uyudu kadın remen yemek kahvaltı hazırladım 2 günlük dikişliyken düşğn yani tavsiye etmem asla
(32 puan) tarafından
Kaynanalar kaynana olsa amenna akıllarınca laf sokuyorlar sonra biz gelinimizi yanımız da isteriz diyorlar.. hayır kaynanam bakmicak bana kaynanm gilde eşim bakacakmis görümcem bakacakmis annem benim için işten çıktı kaynanamgille konuşmazlar
tarafından
Aynen canım anne çok büyük fedakarlık yapmış olmazki öylede
0 oy
(42 puan) tarafından
İlk dogumum erken oldu kayinvalidemlere yakın hastanede doğum yaptım o süreçte git gel olmasın diye kayinvalidem de kaldım çocuğum emzirme baskısından sarilık oldu 25 gün kuvezde yattı ikinci doğumda aynı benim annemde işten çıktı bana bakabilmek için doğumdan 2 ay önce geçtim anneme kırkım çıkınca evime geçtim normal doğumda ikinmaktan basurum vardı altta dikişlerin vardı 40 gün pansumanımi annem yaptı kesinlikle kayinvalideme yaptiramazdim yapmazdida zaten. Şimdi üçüncü doğumum bu sefer annem benim evime gelicek inşallah kayinvalidem bebeği görsün gitsin isterim. Annemin yanında gazım kanamam oturmam kalkmam yatmam uyumam hiç sıkıntı olmuyor annemden başkasını istemem ama kendi evimde .
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Evimde kaldım annem gelicek doguma 40 cikana kadR dedim annesi de geldi 4 gun kaldi gitti  annem 2.5 ay kaldi hayatta annem olmasaydı allah korusun yengeme derdim abimin eşine kaynanami istemem  esimde onaylamiyor çocuk bakma konusunda eski kafa kundak sekerli su cocuk yikanmaz sari tülbent vs bundan fazla eski hurafe seyler bana ters yapamam yani annem yakışır yanima  annem olmasa yengem yakışır
0 oy
tarafından
Annem olmadığı için kaynanamda kaldım 
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Evimde kaldım herkesi allah yerinde iyi etsin 
0 oy
(7,661 puan) tarafından
Ben anneme gitmiştim 
0 oy
(394 puan) tarafından
Evin varsa oraya git kim istiyorsa gelip kalsın
0 oy
(136 puan) tarafından
Doğumuma inşallah annemlerin yanına gideceğim. Annemin daha iyi bakacağını düşünüyorum. Bence bu konularda tartışmak bile rahatsız edici. Güzellikle eşine anlat kayınvalidenlerde rahat edemeyeceğini. Umarim sorunsuz halledersiniz bu konuyu 
0 oy
tarafından
Kimsede kalmm kaynnmda bakmsni istmm sonra başıma kakar kaynnm köyde oturuyor annem şehir dışında doğuma 40 gün kaldı gelip annem bakck

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 869 göst.
0 oy
2 cevap 139 göst.
2 Kasım 2023 Aile kategorisinde Hiram3232 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 35 göst.
2 Kasım 2023 Aile kategorisinde Hiram3232 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 1,182 göst.
3 Eylül 2021 Aile kategorisinde Bicirik1 (124 puan) tarafından soruldu