0 oy
294 göst.
Aile kategorisinde (5,824 puan) tarafından
Dertleşmeye yazıyorum.. Çocuk alerjik neye olduğu belli değil sürekli rahatsızlanıyor 43 günde bilmem kaç kere doktora gittik ama doğru düzgün çözüm yok diyet yapıyorum zaten ama sanki yetemiyorum ona yok yani delirmek üzereyim çaresizim. Kendime evime çocuğuma yetemiyorum. Napcam bilmiyorum lohusalıktan mı yoksa üst üste gelmesinden mi bilmiyorum ama yorgunum.. 

8 Cevaplar

0 oy
(1,950 puan) tarafından
Alerji testi de mi cevap vermedi 
(5,824 puan) tarafından
Alerji doktoruna pazartesi gidicez anca kayıt açtırabildim.. ama daha 43 günlük test yaparlar mı bilmiyorum
(1,950 puan) tarafından
Hmm yaparlar insallah canim.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Süt ve süt ürünleri ni kes 

Sebze ağırlıklı beslen salcada kullanma 

Bol bol su ve komposto yapki sütün kesilmesin
(5,824 puan) tarafından
Kestim çok oldu Ama düzelme yok
tarafından
43 gunlukse koliktir ondan agliyorfur
(5,824 puan) tarafından
Kolik değil doktor alerji bağırsak ağrısı yapıyor dedi
0 oy
tarafından
Alerjik olduğuna emin misin ? Ne gibi belirtiler var.  Başka bir rahatsızlığı olabilir ihmal etmeyin
(5,824 puan) tarafından
Eminiz kaçıncı çocuk doktoru.. Biri atopik dedi diğeri 40ı çıkınca geçer dedi ama yeşil mukuslu kaka yüzde geçmeyen egzama aşırı gaz sancısı yani şikayetlerimiz hep alerjiyi gösteriyordu.. En son bugün gittiğimiz doktor kakasına baktı muayene etti buralarda kalmayın sizin alerji doktoruna gitmeniz lazım dedi.. 2 haftadır diyetteyim zaten ama yinede düzelme yok
tarafından
Geçmiş olsun. Genelde bebeklerin çoğunda inek sütü alerjisi oluyor. Anne sütü ile besleniyorsa çok dikkat etmelisin. Normal bisküvi bile yerken içeriğinde ne olduğuna bak. Laktoz ,süt tozu bile varsa o bile yapabilir. Senin yediklerin çok önemli burda. Beslenmene dikkat ediyor musun. Belirtiler geçmiyorsa elbet birşey kaçırıyorsundur farkında olmadan
(5,824 puan) tarafından
Dışarıdan hiçbişey yemiyorum süt süt ürünlerini 2 haftadır kesmiştim hatta herşeyi.. Sonra doktoru bana yumurta tavuk Yemen lazım dedi yedim daha kötü oldu son 3 gündür gerçekten uyku uyumuyor inliyor uykuda başka doktora gittik bugün doktora söyledim artık alerji bölümüne kayıt açın diye sonunda açtı. Pazartesi ona randevu aldık
0 oy
tarafından
Alerji testi yaptır mutlaka yoksa cozemessiniz canım benim oğlum da öyle yumurta süt toz baharat tahıl Dalin şampuan hepsine alerjisi var 

En çokta yumurtaya baygınlık geçirdi 5 ay önce mutlaka test yaptır çok önemli bir durum bu
(5,824 puan) tarafından
Pazartesi gidicez 43 günlük daha inşallah kandan test yaparlar artık nelere alerjisi var bilip ona göre beslenmek istiyorum sütümde onu rahatsız eden bişeyler olsun istemiyorum uyuyamıyor uykusunda inliyor ağrıdan onu uyutup oturup ağlıyorum sinirimden
tarafından
Kandan yapmıyorlar canım koluna süt yumurta tahıl vs... Şeyler damlatıp 15 dk bekletiyorlar eğer kızarıklık varsa o bölgede ürüne alerjisi var demektir
(5,824 puan) tarafından
Deri testi yanlış çıkabiliyor ben kendim alerjik bireyim.. Kandan yapılan en garanti olanı ama onuda kaç aylıkken yapıyorlar bilmiyorum
0 oy
(795 puan) tarafından
diyetin etkisini en az iki haftada gorursun canim onun oncesinde cok zor ayrica bebeklerde alerji testleri kesin olmuyor o yuzden deneme yanilmayla bulunmasi lazim genellikle süt süt ürünleri kuruyemis domates gluten gibi seylerin alerji riski cok yüksek kendini yetemez gibi gorme alerji konusu cok zor emin ol kendimden biliyorum kizimda süt ürünleri alerjisi vardi 1 bucuk yasina kadar sürdü hala da etkileri var iki yasina gircek martta once süt grubunu tamamen kes yedigin paketli seyleri bile kontrol et en ufak bi kacak olmasin sonra digerlerine bakarsin cok geçmiş olsun aklina bisey takilirsa yaz canım 
(5,824 puan) tarafından
Hiçbişey yemiyorum zaten ondan böyleyim asla paketli ürün almıyorum bile..
(5,824 puan) tarafından
doktor bana yumurta ve tavuğu başlattı diye daha kötü oldu onları kestim ama hala şikayetler aynı
(795 puan) tarafından
o zaman coklu besin alerjisi sizde ki ve baya da fazla galiba benim kizda 5 aylikken cikti ortaya sen yine de tedbirli git yumurta ve tavuk icin hic azalma olmuyor mu belirtilerinde benim kizda 1 aya yakinken azalmaya baslamisti bagirsaklarin toparlanmasi en iyi ihtimalle iki hafta demisti doktor diskida kan gördün mü gecmeyen pisik diskida mukus azaliyor mu sen diyet yaptiginda iyice gozlemle canim bence en bastan diyetini tekrar olustur yumurta süt ürünleri tavuk kuruyemis domates bunlari not al ve kes iki hafta sonra 1 kere dene tekrar
(5,824 puan) tarafından
Öyle yapacam Şuan sadece patates et ve pirinç pilavı döngüsüne geri döndüm ilk başta böyle yaptım düzelme başlamıştı ki doktor kafamı karıştırdı ben bildiğim yoldan ilerleyip bunlarla 2 hafta idare edicem düzelme olmazsa eti çıkarıcam.. Bi şekilde öğrenmeye çalışcam vücudu nelere tepki veriyor
0 oy
(56 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım bende lohusalık dönemimdeyim zor zamanlar geçiriyorum ama Allah yardım eder inşallah  inşallah düzelir 
(5,824 puan) tarafından
Amin inşallah zaten lohusalık zor böyle olunca daha zor
(56 puan) tarafından
Aynen canım atlatırız inşallah bu zor zamanları
(56 puan) tarafından
Rabbim korusun evlatlarımızı inşallah düzelir hemen
(5,824 puan) tarafından
İnşallah inşallah
0 oy
tarafından
Cocugun ne gbi sikayeti var ki 
(5,824 puan) tarafından
Mukuslu kaka geçmeyen egzama aşırı gaz sancıları ama normalden fazla 24 saatte toplamda 3 saat uyuyacak kadar fazla. Ve dünden beri başlayan fışkırtarak kusma
tarafından
Gecmis olsn kuzum yaa rabbim sifa versin insallah
(5,824 puan) tarafından
Aminnn
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Zamanla geçecek herşey düzelecek gülüm üzülme o duyguyu bende çok sık yaşıyorum ilk üç yıl zor geçiyo bebekle hormonlarda karman çorman oluyo helede duygusal hassas biriysen dahada çok üstüne geliyo herşey taşıyamıyor gibi altında eziliyor gibisin biliyorum bitanem sende sorun yok geçecek bu bir süreç sen sadece hassas olduğun için ekstra yoruluyosun 
(5,824 puan) tarafından
Ona zarar veriyormuşum gibi bir hisse kapılıyorum sürekli.. Valla şuan karman çormanım gerçekten inşallah düzelecek herşey inşallah
(1,786 puan) tarafından
Kesinlikle düzelecek bu bir süreç ve dinlenemediğin için hormonlar da vurduğu için hazmetmek ve bu sorumlulukları yüklenmek ağır gelebilir bunlar çok doğal şeyler sen çocuğuna zarar veremezsin bu tam bir vesvese sen onun yardımcı meleğisin sen onu büyütüp evlendirecek olan kişisin senin sayende güvende.Hep bebek olarak kalmayacak oda büyüyecek güçlenecek senden daha güçlü olacak hatta hiç acınacak hali yok zamane çocukları çok çabuk gelişiyor zihin olarakta.Sen kendini geliştirmeye çalış olumlamalar yap hergün iyiyim daha iyi olucam başarıcam hergün başarıyorum ben bir savaşçıyım de.düşe kalka ağlaya güle bugünlerde geçecek göreceksin .
(5,824 puan) tarafından
İnşallah ya alerji durumu olmasa inan bana uykusuzluk vs umrumda değil herkes aynı yollardan geçiyor.. Ama bu alerji ve huzursuzluğu beni çok üzüyor ve yıpratıyor.. Daha 44 günlük
(1,786 puan) tarafından
İşte çok minnoş daha.derdini öyle anlatıyor kıyamam.Allah tez vakitte şifa versin inşallah canlarım
(5,824 puan) tarafından
Aminnn

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 193 göst.
24 Ocak 2023 Aile kategorisinde Hmzftmnr (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 408 göst.
0 oy
6 cevap 271 göst.
28 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 28.08.ecrinim (811 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 278 göst.
23 Haziran 2021 Aile kategorisinde Sinem_46 (18 puan) tarafından soruldu

379,059 soru

11,346,316 cevap

34,812 kullanıcı

...