0 oy
387 göst.
Diğer kategorisinde (863 puan) tarafından
Olayı söyle anlatayım biz ev aldık kayınvalidem eşimi arıyor konuşuyorlar ev hakkında filan eşime hayırlı olsun oğlum evin Allah sana daha iyilerini nasip etsin dedi ama o ev alma süreci boyunca sürekli her konuşmada 1 hafta filan işte evin hayırlı olsun sana daha iyisini daha güzelini nasip etsin diyordu bana hiç söylemedi en son geçen gun evlerine gittik yine eşime hayırlı olsun oğlum evin dedi yine bana söylemesi hadi bana söylemesini geçtim sadece oğlum evin sana versin demesi hoşuma gitmedi bana da söylemesi veya size demesi gerekmez miydi bişey demedim ama alındım ben mi alinganlik yapıyorum demesi gerekmez miydi ?

18 Cevaplar

0 oy
(2,537 puan) tarafından
Deseydl hoş olurdu
(863 puan) tarafından
Aynen yani bende ordayım sonuçta en azından sadece sana demese bile olur hayırlı olsun de sadece
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yo çokta haklı bir alınganlık bence. İkide bir ne senin senin 
(863 puan) tarafından
Değil mi yani sadece hayırlı olsun deşe neyse bana da ayrı soylesin demicem ama ordayım yokmusum gibi hem bana söylemiyorsun hemde sana diyorsun
tarafından
Bence bidaha derse vur yüzüne
(863 puan) tarafından
Kesinlikle içimde kalacağına soylıyım daha iyi
0 oy
(920 puan) tarafından
Anne aşkolsun bana hayırlı olmasın mı diye kocanın yanında şakayla karışık diyecektin sonra olur mu yanlış anladın derdi şaka yaptım deyip geçiştirip kaynananı bozarsın
(863 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun kesin söyler yine birşeyler o zaman söylerim içinde kalmasın
(920 puan) tarafından
Aynen azcık uyanık ol ama salağa yat tam benlik taktik annemmm derim eşimin yanında eşim gidince hımm öylemiymiş derim eşimde maşallah anneme saygıda kusur etmiyorsun der bende o benim annem derim ama inan kafama takmam alan Râzî veren Râzî
(863 puan) tarafından
Işte onu yapamıyorum esimin yanında kavga ediyorum her lafı söylüyorum o salaga yatıyor sonra ben haksız durumuna düşüyorum bundan sonra bende öyle yapicam ama
(920 puan) tarafından
Bacım bu taktikler benden sorulur dediğimi yap onun oyununu boz sabırla rengini bozma hiç takmıyor gibi davran kaynanan oyuna gelsin
(863 puan) tarafından
Saol valla ya bende sinirleniyorum işte birden parliyorum bu kez haklı olsam da haksız oluyorum
0 oy
(678 puan) tarafından
Ewet demeliydi birde telefonda zaten söylemiş bir daha birdaha senin yaninda  sadece ona söylemesi evi oğlum aldı sen değil der gibi 
(863 puan) tarafından
Resmen öyle bende öyle anladım
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Haklısın hayırlı olsun eviniz demeliydi.
(863 puan) tarafından
Bence de insan hayırlı olsun diye ayrıca bana da der hadi demedin evin ne
0 oy
(223 puan) tarafından
Bütün bunlar çekememezlik ten oluyo aman boşver ne söylerlerse söylesinler sonuç olarak o ev ikinizin. İstediği kadar yirtinsin kaynanan
(863 puan) tarafından
Kesinlikle bende öyle düşünüyorum sevimsiz şey sınır oluyorum ondan
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Fesat kadın eviniz demeliydi tatlım gayetde haklısın
(863 puan) tarafından
Gercekten fesat sürekli böyle şeyler
0 oy
(316 puan) tarafından
Bizde ev aldık sadece eşime hayırlı olsun evin dedi ben böyle şeyleri kafaya takmam alınmam hatta sanıyordu eşim benim üstüme yapmış morali bozuk tü hatta ikide bir diyordu sen niye karının üstüne yaptın diye çok sinir olmuslardi sonra biz gerçeği söyledik ev eşimin üstüne dedik morali yerine geldi ama ben lafımı soktum ev onun üstüne ama benden boşansa yarı benim yarın onun dedim sadece eşimin değil dedim sonra sustular ama benim hiç moralim bozulmadı gucenmedim sadece laf sokmak için öyle söyledim bilsinler diye sende böyle diyebilirsin resmiyette yarı yarı diyebilirsin içini soğutmak için
(863 puan) tarafından
Bende hiç demem öyle yok senin üstüne yok benin üstüme ama bana da söylememesi sana versin evin demesi zoruma gitti
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Sende ona göre davran 
(863 puan) tarafından
Napiyim mesela aramıştı akşam eşimi gelicek misiniz yarın diye hayır dedim gitmek istemiyorum çünkü
(1,786 puan) tarafından
Öncelikle kendini ele vermiş kadın ben oğluma değer veriyorum der gibi bu cepte.Seni kızı gibi değil gelini gibi görmüş dili varmamış sana söylemeye.Ev kocanın üstüneyse ben olsam kaynanamı gördükçe iyi oldu yaa evime şunu alıcam bunu alıcam evimin şurasına bunu yaptırcam falan derdim delirirdi :) ama tabi kocamın üstüneyse :) onlarda maddi destek verdimi? Bide o var eğer verdilerse sana kızmış olabilir Allah razı olsun sayenizde falan demediysen oda öyle laf sokmuştur
(863 puan) tarafından
Aynen öyle gelini gibi görüyor lafta kızlarınla aynısın der yalancı. Ev kocamın üstüne krediyle aldık kız ne yardımı birde birikmiş altınlar döviz vardı 1 lira bile vermezler düğünde de öyleydi ne yardımı ne birşey
0 oy
tarafından
Sorsaydn canm bana hayrlı olmasnmı die 
(863 puan) tarafından
Aslında dicektim sonra dedim boşver alındığını anlamasin
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Deseydi güzel olurdu ama dememiş boşver bence 
(863 puan) tarafından
Bende öyle dedim deseydi güzel olurdu ama demedi alındım yapacak birşey yok onlarda birşey alır bende sadece kayinbabam derim:D
(2,165 puan) tarafından
Bence sen çok girme içlerine ne kadar uzak o kadar iyi tatlım
(863 puan) tarafından
Yok canım zaten bir evlere gider geliriz ayda 1 nadir oda telefonda da konuşmam dediğin gibi ne kadar uzak o kadar iyi
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Ya boswer.ben cocuk dogurdım herkes esımı tebrıl etti.sen ben yapmadık ettimi etti siz birisiniz artık
(863 puan) tarafından
Bende öyle dedim ama sana versin evin filan diyince alındım valla
0 oy
(119,153 puan) tarafından
ha oglu ha sen farj edermi
(863 puan) tarafından
Etmemesi lazım işte sadece ogluna sana demesinde art niyet aradım
0 oy
(2,913 puan) tarafından
Kapı gibi oğlu ev almış sana neden hayirli olsun desin ki dış kapının mandalı :( benim kaynanam da ayni araba aldık 3 kere bir kere de bana hayirli olsun demedi. Ki ben de çalışıyorum benin maaşım olmasa nah alırdık o arabayı.
(863 puan) tarafından
Aynen öyle düşünüyor onun derdide o ben çalışmıyorum ya ona şişiyor
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Bunlar hep ataerkil toplumun yansımalari malesef ki mal varlik erkegindir düsüncesi aşamadik yüzyıllardir gelecek nesiller asar umarim o yuzden cocuklarimizi kız erkek ayirmadan çagdaş,modern bireyler olarak yetıstirelim 
(863 puan) tarafından
Kesinlikle öyle ama kendileri birşey alınca öyle değil benim der hiç öyle esimin filan demez
0 oy
tarafından
Sende deseydin ya o ev ikimizin de evi bana yok mu hayırlı olsun diye. 
(863 puan) tarafından
Düşündüm aslında sonra dedim umursadigimi anlamadım keşke söyleseydim
0 oy
(2,438 puan) tarafından

Sonra da gelinler bişey der.' A aa ben öyle mi dedim. Hiç farkında değilim' diyerek ***** ayağına yatarlar.. Suçlu yine gelin olur :D hayırlı olsun eviniz sağlıkla mutlulukla oturun inşallah 

(863 puan) tarafından
Resmen aynısı yemin ederim beni arardı gündüz 3 kere açmazsam eşim iş yerinde onu arıyor niye açmıyor diye sanki yanimda ne bilsin ki birde akşam eşimi arıyor günde kaç kez konuşuyoruz eşimi de arıyorsun işte eee akşam birde niye konuşalım ki . Hamileyken bana da öyle yapardı şimdi de öyle bunu istiyor şunu seviyor bir gun bogacam galiba :D
(863 puan) tarafından
Ay valla çok iyi demişsin sanki kendi karnında ne biliyor oynuyor mu oynamıyor mu :D
(2,438 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun. Doğunca daha çok karışıyorlardır eminim. Sanki biz hiçbirşey bilmiyoruz gibi hep tavırları. Hamile platesi diye bişey varmış yapıyon mu yap diyor bana. Bakalım bana uygun mu. İstesem yaparım dr uma sorup sanane yani :D
(863 puan) tarafından
Amin. Evet daha çok karışmayı bırak benimki kendini onun annesi sanıyor mesafe koydum araya artık eskisi gibi yapamıyor.
(2,438 puan) tarafından
Hayda o da iyice abartmış :) takma boşver dahada. Mesafe koyduysan
0 oy
tarafından
Evet demeliydi canım 
(863 puan) tarafından
Tavrımı koymak istiyorum çünkü ben yokmusum gibi davrandı ve alışmasını istemiyorum bu duruma napmaliyim konuşsam mi yoksa mesafe mi koysam görüşmesem mi bir süre
tarafından
Ben olsam direk konuşurum neden öyle yaptığını sorarım otur konuş bence

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 211 göst.
3 Aralık 2021 Aile kategorisinde denizanne (514 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 357 göst.
8 Nisan 2020 Aile kategorisinde Magic mom (659 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 581 göst.
4 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 201 göst.
28 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayselanne (367 puan) tarafından soruldu

378,371 soru

11,325,634 cevap

34,778 kullanıcı

...