Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaGenelModern Oturma Odası Fikirleri

Modern Oturma Odası Fikirleri

Modern Oturma Odası Fikirleri

Modern oturma odası, takımı seçerek, modern bir oturma odası konsepti nasıl oluşturulur? Evlerinizde tercih edeceğiniz her mobilya ve aksesuar ürünü, dekorasyonunuzun bir parçasını oluşturmaktadır. Özenilerek oluşturulan ev dekorasyonları içerisinde bilinçli olarak seçilen parçalar bulunmaktadır. Bu parçaların içerisinde en temel mobilya gruplarının başında, oturma odası takımları gelmektedir. Yani koltuk ya da bir diğer deyişiyle kanepe takımları.

Günümüzde oturma odaları, her ne kadar eskisine oranla daha az tercih edilse de, kullanıcıların, eş, dost ve ailelerini ağırladıkları eşsiz bir konsept ile dekore edilmiş odalardır. Bu sebeple modern bir konsept oluşturulmak istenilen yaşam alanında, doğru oturma takımları seçimi yapılmalıdır. Yani tabiri caizse, hedefi 12’den vurma terimi kullanılabilmektedir.

Oturma Odası

Modern bir konsept oluşturmak için koltuk takımı seçiminizi de modern tasarımlardan yana kullanmanız gerekmektedir. Birçok farklı tasarım ve konseptte koltuk takımı modeli bulunmaktadır. Peki siz hangisini tercih edeceksiniz? Bunun için öncelikle bu koltuk takımlarına değinmemiz gerekecektir.

Modern Yaşam Alanlarında Kullanılan Koltuklar

Modern salonlarda, tercih edilen koltuk takımları farklı tasarım ve özelliklerde olabilmektedir. Genellikle modern yaşam alanlarında, chester koltuk takımları, avangard koltuk takımları, ahşap koltuk takımları, minimalist kanepeler, soft koltuk tasarımları tercih edilebilmektedir. Bu koltuk takımları tasarımsal olarak birbirlerinden farklı olsalar da genellikle modern yaşam alanlarında kullanılmak için uygun olacak modellerdir.

Tasarımları, ölçüleri ve motifleri gereği, farklı özelliklere sahip olan koltuk takımları, modern oturma odalarında sıklıkla kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Ancak yine de modern oturma odalarında tercih edilecek koltukların temel özellikleri bulunmaktadır. Bu temel özelliklerin başında konfor gelmektedir. Rahatlık ön planda olması ile birlikte tasarım da oldukça önemlidir. Salonun genel tasarımını oluşturacak olan koltuk takımı, dekorasyon içerisinde, uyumlu olması önemlidir.

Modern Oturma Odalarında Aksesuar ve Ev Tekstili

Doğru oturma grubu seçimi gerçekleştirildikten sonra, oturma odasındaki diğer önemli detaylar da dikkatlice ve özenle seçilmelidir. Örneğin televizyon ya da duvar ünitesi, orta sehpa ve zigon sehpa, halı ve perde ikilisi, avize ve duvar boyası gibi önemli etmenler de devreye girmektedir. Modern çizgilerden uzak olmayan, oturma grubuyla uyumlu ve bir takım havası oluşturacak tüm ürünleri seçerek yaşam alanınızda kullanabilirsiniz.

Modern oturma odalarında tüm mobilyaların işlevsellikleri ön planda olması ile birlikte daha spor, yumuşak hatlara sahip aksesuar ürünleri tercih edilmektedir. Örneğin, çiçek desenli zigon sehpa, açılabilir ve bölünebilir yani modüler orta sehpalar, ayak uzatmalı koltuk ya da berjerler, store perdeler, kaydırmaz ince halılar gibi birçok örnek burada sıralanabilmektedir.

Yukarıda saydığımız tüm özellik ve etmenlere yer verirken doğru adım atmak gerekmektedir. Örneğin tüm eşyaların ölçüleri, renkleri, motifleri ve tasarımlar birbirlerinin dengi olmalıdır. Ev dekorasyonunuzu sıfırdan oluşturmak istiyor ve bu konuda profesyonel destek almak istiyorsanız, iç mimarlarımız tarafından tamamen ücretsiz destek alabilirsiniz. Destek almak için bizimle iletişime geçebilir ve yeni mobilyalarınızı birlikte seçebilirsiniz.

Göz atmak için tıklayın : www.trendmobilya.com

SON OKUNANLAR

GÜNCEL BİLGİLER

21,256BeğenenlerBeğen
122,017TakipçilerTakip Et