0 oy
914 göst.
Diğer kategorisinde (10,871 puan) tarafından
Kızlar dün kardeşimin sevgilisi ilk kez evimize geldi yemege. Aile tanışması oldu. Kardesim tanışmıştı aileyle. Ben bayadır tanıyorum tabi ki. Daha once de anlatmıştım annemin sürekli dişinden dayanılmaz bir ses cıkarttıgını. Kardesim güzellikle konuştu gelmeden. Anne lütfen dikkat et yapmamaya diye. Neyse misafirimiz geldi fakat annem durmadan cok yıksek sesle bu huyunu yapmaya basladı. Öksürdük göz göze geldik filan yok durmuyor. Ayıp olacak diye de direk soyleyemedik.cocuk basladı hangi musluk damlatıyor gelmişken yapayım demeye. Yok gerek yok diyoruz. Olur mu simdi birde tamirciye para vermeyin benim elimden gelir diyor.en sonunda da fark etti annemden geldigini o da cok utanıp sustu. Bu gun cocuk neden annen oyle birsey yapıyor diye bir kac defa sormuş. Bir de bayramda aileler bir araya gelecek. Oglanın halaları biz filan. Lütfen anneni uyarır mısın demiş cocuk. Halamlar cok dedikoducu gelinin annesi hasta diye laf yaparlar demiş. Bunu dıyunca cok. Utandık. Cokta kızdım. Kardesimde bana kızdı cocuk napsın daha once gördü mü ki diye. Birde uyarmasaydı da dile mi dusseydik diye filan. Şimdi kardesim aile tanışmasını istemiyor. Olmasın diyor. O gun nasıl engel oluruz buna? Tamam dedi ama ilk andan itibaren kendini kaybedecek derecede unutup yapıyor. Kardesim de tanışma olmasını istememkte haksız mı? Ben diyorum ki kaynanasıyla konussun.boyle bir problem oldugınu bari onceden hazırlıklı olurlar 

31 Cevaplar

0 oy
(10,871 puan) tarafından

En İyi Cevap
Arkadaslar eksik yazdım kı yanlıs anlayan oluyor. Utandıgımız annemiz degil. Damadımızın o anda verdigi anlıyana kadar yaptıgı hafeket. Zaten o da analyınca yaptıgı hareketren cok utandı. Evet bu bir hastalık yada tik olabilir. Fakat kac defa dr randevusu aldıgımız halde götüremedik annemi. Ne yapmayı kesiyor ne de dr gidiyor.bir ablanın yanıjda calısıyor annem. Karı kpca evden calısıyorlar.bu.durum yuzınden kocası annemin işine son vermek istiyor. Artık duydukca beynime işliyor dayanamıyorum diyormuş adam. Birde boyle bir durum var. Size sesi anlatayım. Kulagınızı saate dayayın. Hani bir yelkovan sesi oluyor. Saniye basına cıkan. O sıklıkla aynı anda pesi pesine 3 kere o sesin geldigini düşünün. Ve yan odadan kapı kapalı iken duyulacak siddette. Evet hastalık olabilri ama tedavi olmayıp bunu etrafa cektirmekte bence büyük sacmalık. Cekmeden yadamayan alıyamaz. Asla kendisi rahatsız olmuyor. Su an mesela kapı kapalı ve yan odada tv acık olmasına karsın sesi geliyor. Siddeti siz tahmin edin artık. Nasıl o damak catlamıyor anlamadık. Yanaklarının orada dısarıdan belli olacak sekilde kas olustu. Yuzunun sekli degişti annemin. Bunun yanında damatta halasının dedikoducu oldugunu mecburiyetten görüştüklerini anlattı. Dalga gecen gülen yok. Annemin babamın yanında yapmasın da demedi. Sadece halamın yanında yapmasa iyi olur cunku illaki laf yapacak ve beni cıldırtacak ben duyunca dedi
-Reklam-
+8 oy
tarafından
Annenizden neden utanıp elin insanina anneni uyar yapmasın ailemin yanında diyecek cesareti veriyorsunuz . 
(501 puan) tarafından
Tebrikler aynı fikirdeyim.
(10,871 puan) tarafından
Cockta hahaların diline dusmeyelim diye uyarmış.
tarafından
Diline dusecekse onların ayıbı kadın hasta belliki keyfinden yapmıyor bunu annenize sahip çıkmak yerine olmasın görüşmeyelim ailecek diye plan yapiyorsunuz . Benim anlastigim bana öyle diyecek hadi derim. Aile benim için çok önemlidir hele ki anne baba kardeş.
(4,040 puan) tarafından
İnadına ya da keyfinden yapsa neyse. Ben başta öyle anladkm
tarafından
Üzüldüm kadına. çocukları utanıyor. Anne bu ya kör topal bile olsa bir anneden nasıl utanilir.
+2 oy
tarafından
Elin adamina anneni uyar diyecek cesareti vermezdim bilerek isteyerek mi yapıyor sanki kadın haksızsınız canım kusura bakma 
tarafından
Kesinlikle daha bismillah kim oluyorda anneni uyar ne hadle kendi ailesinin hastalığı olsa ne yapacak yarın birgün ablana söyle onu yapmasın sen bunu yapma demeye başlar bu kadar meydan verilmemeli
+1 oy
(73 puan) tarafından
Bu annenin bir rahatsızlığıysa kimse kusura bakmayacak çocukta ayıp etmiş ne demek yapma halalarim dedikoducu hatalarına demesi lazimki anensin böyle bir rahatsızlığı var diye onalra söylemesi lazım 
+1 oy
tarafından
Bence asla annenizden utanmak gibi bir gaflete dusmeyin yarın o cocuk kız kardeşinin huylarini aliskanliklarini degistirme elestirme hata aşalama gücü bulacak kendinde 
(2,355 puan) tarafından
Artım sanaaaaaaaaaaa++++
+1 oy
tarafından
Niye halalaari  padişah karısı falanmymis oğlanın. 

Senin birkaç postuna denk gelmiştim evet zor bir durum gart gurt ama en azından ikna edin doktora bi götürün bazen davranışlar sonradan stres ya da içine atılan durumlardan meydana gelir altında yatan size göre yok olsada mutlaka altında yatan bi sebep vardır. 

Oğlanın öyle demesi ayıp sizin annenizden utanmanız çok çok ayıp. Ne yapalım kadının tiki var deseydiniz ne demek yaaa söyle yapmasın yoksa gelmezler. Şimdiden bunu sorun edecekse ilerde her bokunlardesine sorun edecek demekki.  Annenizden utanmanız değil onun sorununu araştırıp ona yardımcı olmanız lazim
0 oy
tarafından
Neden yapıyor annen sesi doktora gitti mi hiç canım
(10,871 puan) tarafından
Anne babamın yanında yapmasın demedi ki. Halama dikkat etmeli dedi. Birde halası annesine bile neler yapmış. Da baba annesini koruyamamış. Annemi mi koruyabilecek
tarafından
Canım valla kardeşin bir daha düşünsün o zaman yarın senin kardeşine de saracak o kadın yada halasıyla hiç görüşmesinler
(10,871 puan) tarafından
İşte sadece ele güne karsı boyle zamanlarda yan yana geliyorlarmış. Ah bacım bizde de var bir tane asıl biz onu napcaz. Bizimde bir teyze var aynı hala. Ne iftirası biter. Ne dedikodusu. Dmadan duseni damdan dusen anlıyor. Atsan atılmıyor satsan satılmıyor. Normalde bizde görüşmiyoruz ama ele gune karsı dügün iste e görüliyoeuz
tarafından
İşte böylelerinin ağzına bir güzel sıçacaksın ki o ağızları bir daha açılmasın pislikler sok dilini bir tarafına otur aşağı sanane milletin ne yaptığından
(10,871 puan) tarafından
Ah bacım neler cektik ailecek. İfitara armadıgı insan kalamadı.dedigim gibi normalde asla gelip gitmek yok. Ama dügün cenazd filan olmuyor elaleme karsı. Bunu görse ohooo haladan önce kendi yayar dalaga gecerek herkese arayıp anlatır
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Bence o huyuna kokten çözüm bulun illa ki bir gün yapacak
(10,871 puan) tarafından
Su aile tanışmasını en azından halayı atlatsak
(4,040 puan) tarafından
Abooo ne halaymis ya. Kız boşver konuşan konuşsun . Aman ya baskıcı aile zor valla. Allah kızkardeşini yardım etsin. Bana da böyle baskı yaptılar her baskıya da bir kılıf buldular. Evlendim bitmedi devam ediyor. Konuşan herşeye konuşur.
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Nasıl bişey yapıyor dişlerini birbirinemi gicirdatiyor 
(10,871 puan) tarafından
Cok tuaf birsey birbirine ritmik sekılde surtuyor
0 oy
(513 puan) tarafından
Disinimi gicirdatiyor
0 oy
(913 puan) tarafından
Vallahi annemin öyle bir rahatsızlığı olsa asla utanmam önceden söylerim bilmediği bişey sasirmasin diye ama asla o yok yapmasin yok söyle böyle diyemez yapamasa yapmazdi kadın laf edecek kişiler de gelmesin madem 
0 oy
tarafından
Benim anneannem de yapardı aynısını ben birde tekrar eden seslere dayanamıyorum yanında kalırdım anneanne yapma derdim 5 dk geçmeden yine yapardı sonra ben bakınca sigara verirdi :D mekanı cennet olsun 

Aklıma o geldi 

Ve ailemin yanında yapmasın demesi hiç hoş olmamış 
0 oy
(851 puan) tarafından
Siz annenize böyle laf etmesine nasil musade ediyorsunuz Anlamiyrm hadi isteme oldu evlilik ömür boyu annenizin bu hastalığını  nasil saklayacksaniz hastalık hepimiz için umarım utandığınız annenizin bu hastaligi sizinde başınıza gelmez
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Canım sizi falan düşündüğü yok yani çocuğun  sence onun ailesinin hiç mi birinde kusur yok hiç mi biri hasta değil anne bu ya kadın bilerek yapmamış anladığım kadarıyla farkında bile bazen kendini kaybediyor diyorsun unutuyor diyorsun yani kadını olduğu gibi kabul edin insanların da kabul etmesini sağlayın etmiyorlarsa o da onların meseleleri onların ayıbı hiçbir insan hastalığı yüzünden böyle bir şey yaşamamalı bence hak etmiyor
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Annen bi Dr a gitsin canım belli ki takıntı hastalığı var ayy Allah sabır versin cok zor durum. En bastan kardeşin sevgilisine deseydi boyle boyle diye. Cocuğun da dediği ayıp bence halaları dalga geçermişmiş. Bence kardeşin biraz daha düşünsün bu çocukla olur mu olmaz mı diye canım cocuk hiç yapıcı değil bence. 
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Yani demek anneniz parkinson  falan olsa  annene syle annemler gelince sallanmasin dicek.ben annenize bi kusur bulamadim rahatsizliksa bu ve bazen birseyi yapmamayi calisirsan daha cok yaoarsin elinde olmadan.yazik kadina uzuldum wallahi
0 oy
(6,973 puan) tarafından
Annenizden utanacağınıza elin oğlunun ağzının payını verseydiniz keşke. 
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Sakız çiğnesin
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Yanlış anlamayın ama asla haklı değilsiniz anneniz yatak ve altına eden biride olabilirdi ozaman napicaktiniz peki hastalık  sonuçta benim babaanneme öyle ama biz utanmadım kimsede yadirgamadi bizim yanımda yapmayın demedi kardeşine özelikle sasiridm tanışma yaptırmak istemicek kadar cokmu utanmış yani? 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Yazık anneden utanilmaz o hastalık 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 175 göst.
5 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Hayal53 (380 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 677 göst.
30 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Gizemmm12 (394 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 868 göst.