0 oy
2,781 göst.
Aile kategorisinde (7 puan) tarafından
Kızlar eşim benden çok büyük bir fedakarlik istiyor ve yapamicagim birsey çok borcumuz var düğün borclari ve ustune cocuk eklenince dahada artti suan 120 bin borcumuz var ve kira 3000 elektrik 1000 falan geliyor suda 700 falan iki kisi bukadar fatura nasil geliyor anlamiyoruz o ayrida ev sahibide 2 ay sonra yine 200 zam yapcagini soylemis enfilasyona gore gitcez diyor yani 2 ayda bir zam yapcakmis bebek masrafi ayri mamasi falan ban diyorki ev almak istiyorum kirada zoruma gidiyor bukadar para vermek istemiyorum diyor aylik 8 bin aliyor borcla falan yetisemiyor kaynimda her ay 4 bin tl veriyor yine yetemiyoruz cunku kredilere veriyoruz yine kart cikardi mecburr yani anlicaginiz battikca batiyoruz oda bana diyorki gel annemlerde 1 2 sene oturalim kardeslerimde yardim ediyor borcumuzu hemen bitirelim evimizi alalim senin icin cok zor biliyorum ama kizimiz icin bu fekadarligi yap diyor yalvafiyor kac gundur ama ben tesetturluyum 3 tane erkek kaynim var kayinpederim falan yapamam cok zor hepsi calisiyor aksam geliyorlar evet ama yapamam cok zor ama kizina bana cok duskun kizimin birseyimi eksik etmedi benimde bukadar borca ragmen size guzel bir hayat yasatmak istiyorum 2 yil dayanalim mobilyalarida satcaz bi yatak odasini gotururz diyor yeni ev alinca sana yeni mobilyalarda alicam cok guzel hayat yasatcam ama ben yapiyorum boğuldum borctan bana yardim et diyor cok zor durumda biliyorum ama kaynanamda yasayamam rahatina duskunu tesetturluyum hic rajat edemicem odamiza klimamizida takariz televizyonumuzuda yeterki bana yardim et diyor siz napardiniz eşiniz icin bu fedakarligi yaparmiydiniz surekli ev fiyatlarina bakiyor ev istiyor cok uzuluyor bukadar borca ragmen bizi zor durumda birakmadi ve benden fedakarlik istiyor bende dedimki benim kendi annemlerin alt kati boş oraya gidelim kirada istemezler diyorki ama yine ayni sey masrafimiz olcak evin masrafi bebek masrafi su elektrik annemlerde olsak bebegimizin herseyinide onlar alir diyor onuda o kabul etmiyor ya kafayi yicem kabul etmiyorum cok darliyor yalvariyor ev almak istiyorum yardim et diyor siz olsaniz napardiniz kaynananizla ayni evde of oyle iste uzun oldu ama yardim edin fikir verin

91 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kira vermeyince cebine kalacak daha ne istiyor. Hiç kbakmasin hem ailesinin evinde kalıp bedava yiyip içecek hiçbir şey yapmayscak hem de çocuğun bütün eksiklerini onlar mı alacak. Kesinlikle olmaz ayıp yahu adamların üzerine yıkılmak istiyor resmen. Ailenin evine git bedava otur bin kat iyi. Hem rahat edersin hem ayrı evin olur. Kimseye de yük olmazsniz.
(7 puan) tarafından
Onlar evlenirken hoc yardim etmedi bilezikleri falan hep esim yapti esime kredi cektirdiler oyuzden mecbur yapcaklar kopek gibi yapcaklar esim borcun icinfeyse onlar yuzunden
tarafından
Evlenirken bir şey yapmadılar şimdi yapacgini mi dusunuyorsun yani. Bak sana yazıyorum onların evinin gideri de sizin üzerinize kalır değişen bir şey olmaz. Sen düzenini bozdugunla kalırsın. Ailenin evine git ne güzel işte. 3 bin az para değil faturaları ödersin,mutfak masrafının bir kısmı çıkar yine de.
(4,089 puan) tarafından
Bizde her şeyimizi kendimiz yaptık evlendik gram bi şey beklemiyorum zorunda değiller kocaman insanlarız kendini geçindiremeyen evlenmesin yani böyle köpek gibi demen çok ayıp bu kafayla zaten onlarla 2 yıl zor geçinirsin bence hiç bulaşma
(7 puan) tarafından
Aynen anlasamam zaten esimi vazgecirmeye calisicam ama evlenirken herkesin ailesi yardim ediyor etmekte zorunda kusira bakmayin
-Reklam-
0 oy
(147 puan) tarafından
Bence esim ve evladım için disimi sıkardim.

Aile olmak karşılıklı fedakarlıkla olur.

Ben esim benden yardım istese zorlanıyorum evladımız için dese kesin giderdim. 
(7 puan) tarafından
Oda oyle soyluyor bizim icin yap fedakarlik diyor ama cok zor benim icin
(147 puan) tarafından
Bence onlar için yapabilirsin hemde geleceğiniz  için. İnsan soz konusu ailesi olunca herşeye katlanıyor.
0 oy
(3,728 puan) tarafından
Yok bacımm yookk o iş çok tehlikeli onlar nasıl masraflar şaşırdım su nasıl 700 TL geliyor bi belediyeye gidin baktırın. Büyük konuşmayın ama ben olsam aç kalırım yine de girmem bi sene der 5 sene olur. Fedakarlık istiyorsa git sende çalış
(7 puan) tarafından
Bebegim cok kucuk 4 aylik calisamam ama onu bu fikirden vazgecirmem lazim dkssnja
(3,728 puan) tarafından
Valla gerekirse ağla zırla bütün isteklerinden vazgeç baciko ama gitmee gidersen yanarsın ahshshdhd
(7 puan) tarafından
Gidersem yanarim biliyorum oyuzden gitmiyorum kskxkaksnns bizde bi omur kirada otururz herkes oturuyor napalim
(3,728 puan) tarafından
Rabbim bi çıkar yol göstersin inşallah
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Çocuğun kac yasinda yada kac aylık.  Sende işe gir madem kayinvaliden baksın 
(7 puan) tarafından
Benegim 4 aylik cok kucuk birakamam
(3,950 puan) tarafından
Oyyy süt  kuzusu daha
0 oy
(3,007 puan) tarafından
Evladına kayinvaliden bakarsa ise gir bence elele verelim tek sen yorulma dediğin gibi 2 senede herseyi toparlarız evimizi aliriz dersin.ne zamana kadar böyle pahalilik devam edecek belli değil sirtsirta verin en iyisi
(7 puan) tarafından
Bebegim cok kucuk 4 aylik birakip calisamam kiyamam ona
(3,007 puan) tarafından
Korkma hiç birsey olmaz kayinvaliden yada annen den destek al bence sen zaten adam akıllı bir iş bulana kadar 3-4 aygecer iyice büyümüş olur.
(3,007 puan) tarafından
Canim okadar borç 2 yıla zor biter diyelim ki bitti bu sefer de ev için en 4-5 sene para biriktirmeniz lazım min 6 seneyi bulur ev almanız. Bakn120 bin için min 2 sene demiş esin eve %25 %15 arasi önden veriliyor en kötü 200000 önden para lazım zaten çalışman gerekiyor ev hayaliniz için herkes destek olmaya hazır madem kaçırma bu fırsatı bir daha ne bu imkanlar sunulur ne de sende bu gençlik bulunur bubyaslar bir daha geri gelmiyor makarna yiyin evinizde durun
0 oy
tarafından
İşe gir çalış niye tek seçenek bu olsun ki? Gidilmez bence.
(7 puan) tarafından
Bebegim cok kucuk
tarafından
Büyüyünce girersin. Aynı evde olmaz ya sırf ev alacağız diye. Sen bilirsin yine de ama olmaz yani.
0 oy
tarafından
Benim arkadaşım öyle yaptı 2 sene kayınvalidesi ile yaşadı sonra ev aldılar şimdi rahat rahat kendi evlerinde oturuyorlar. Tabi bu zaman zarfı içinde sürtüşmeler oldu ama şükür iyiler şu an. 
(7 puan) tarafından
Olmazmi surtusme ya cok zor birlikte oturmak
tarafından
Öyledir canım Allah yardımcın olsun. Hakkınızda hayırlısı neyse nasılsın öyle olsun inşallah
0 oy
(5,955 puan) tarafından
Erkek babaya yaslaninca birikim asla olmaz pişman olursun sende evden bir is yap destek ol birlikten güç dogar canım oraya gidince oda klima tv sorun yaratirlar  gidene kadar hersey denilir snr daha çıkamazsın ordan
(7 puan) tarafından
Cok haklisiniz bende oyle dusunuyorum.of sıkıntı esimi vazgecirmeye calisiyorum
0 oy
(1,552 puan) tarafından
O kadar şey içinden bi oraya mı takıldın diyeceksin belki ama insan (imkanı varsa) niye torunun ihtiyaçlarını almak için aynı evin içinde oturmayı bekler, başka evde oturunca niye almaz.. Yardım etmek isteyen torunu nerde olursa olsun eder.. Ben bu kısma takıldım.. Senin ailenin yanındaki katta oturunca kira almayacaklarsa daha ne.. Hem ayrı ev hem ücretsiz.. Masrafa gelince de, iki gün sonra biz de yiyip içiyoruz diyerek mutfağa, elektriğe falan yardım eder illâki.. Ev üstüne gidip huzurunuzu bozduğunuz yanınıza kâr kalır 
(7 puan) tarafından
Okadar haklisinizki esimi bu konu hakkinda ikna etmeye calisiyorum
(1,552 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun.. Ben eltimin alt katına taşınmaya bile tedirginim, hiç bi tartışmamız olmadığı halde.. Ev içine daha zor
0 oy
(261 puan) tarafından
Sende calissan cözüm olmazmi? 
(7 puan) tarafından
Bebegim 4 aylik
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Yapmam sebebi de şu iki gün sonra kayınların biz sana destek olduk ev aldık arkanı topladık sen de bize yapacaksın der 4 tane ev borcu ödersin ömrün boyunca 
(7 puan) tarafından
Bilmiyorum ya onu gevtim onlarla oturma dusuncesi bile cok kotu
0 oy
(388 puan) tarafından
O bataklığa girersen çıkamazsın. 
(7 puan) tarafından
Bende oyle dusunuyorum cok kotu bi durum
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Acaba bunları söylemekde samimimi yani 2 sene sonra eve alıp çıkacakmı yoksa hep diğer sene diğer sene diyip onlarla oturmaya devmmi edecek ben olsam güvenmem çünkü gidersen çıkması zor olur alısir rahatlığa 
(7 puan) tarafından
Esim dedigi herseyi yapar ama ben onlarla oturmayi kabul edemiyorm yaoamam
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Yaa eşimede hak verdim ama sende haklısın hatta sen daha çok haklısın yani bn olsam annenin altındaki eve giderdim 3 milyar da az para değil o cebinizde kalır 
(7 puan) tarafından
Evet bende onun icin ikna etmeye calisiyorum
(1,392 puan) tarafından
Nie kabul etmiyor ki ayrıca o eve gittiğimizde herseylerini onların karsiliycanida zannetmiyorum bı zamn iyi gider ama ondan sonra onlarda yememeye başlar ama ayrı olursanız daha rahat edersiniz hem mahremiyet açısından 3 tane erkek ayrı 1 baba zor ya bnm babam bile bana gelince ayak uzatamiyorum rahat edemiyorum şuan eşim beniz çok rahatım insallahda rahatınız bozulmaz bizde çok istiyoruz ev ama gerçekten artık hayal gibi geliyor banada
(7 puan) tarafından
Evet rajatimi bozmak istemiyorum bende ev almak cok zor cok
(1,392 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun kuzum ne diyim
0 oy
(791 puan) tarafından
Girersen çıkamasin bak bnde tesseturlyum kayın babm emekli hep evde çorap bile giryorum bu sıcakta kaynım bekar iki tane öğlene kadar yatr sonra kalkar gezer düşün asla raht gezemiyirum 6 yildr böyle bnde okdr bunaldım ama eşim hep DYO borca gtmyim diye diye beni bunaltı sakın evin içine gitme ananin alt katına git otur 
(7 puan) tarafından
Aynen cok haklisiniz cok zor bende yapamam
0 oy
tarafından
Yok ya ben olsam gitmem o eve girdiğin zaman o borç bitti diyelim gene birşey çıkar sen o evden çıkamazsın 
0 oy
(454 puan) tarafından
Şu dönemde 1.2 senede borç bitirp ev Alinmaz ki 1.2 sene diye gidersin 10 sene kalırsın emin ol yinede senin düşüncen 
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Cnm yuvani esyani bozduğun ile kalırsın ev almak şuan çok zor he sıfır borcunuz olsa belki düşünülebilir. Ama şuan bu mantığa aykırı hem borç var 120 bin fln hemde ev alçak kredi çekçek extra faiz bırak 2 sene daha fazla sürer. Kapalisin biliyorum bnde aynı şekilde bayramda 8 9 gün köye gittim kaldık ama bebeyle çok zor geldi bana.
0 oy
(7,549 puan) tarafından
Soğan ekmek ye otur evinde derim
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Valla keşke ayağınızı yorganiniza göre uzatıp o kadar borca girmeseymissiniz baştan. Hesap kitap hiç olmamış sizde.. ben olsam kabul etmezdim girdin mi bitti o iş. Masraf olmaz diyo. O eve de masraf için para verecek illaki. Kayinlarin ev alamaya neden yardım etsin onlarda erkekmis illaki onlarında bir gelecegi olacak. Onlar size yardım ederse ilerde onlarda sizden aynı şeyi bekleyecek

İlgili sorular

0 oy
44 cevap 1,216 göst.
30 Nisan 2022 Aile kategorisinde Melekannem (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 629 göst.
7 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 1,016 göst.
22 Mayıs 2023 Aile kategorisinde MehSinOz (139 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 532 göst.