0 oy
2,783 göst.
Aile kategorisinde (7 puan) tarafından
Kızlar eşim benden çok büyük bir fedakarlik istiyor ve yapamicagim birsey çok borcumuz var düğün borclari ve ustune cocuk eklenince dahada artti suan 120 bin borcumuz var ve kira 3000 elektrik 1000 falan geliyor suda 700 falan iki kisi bukadar fatura nasil geliyor anlamiyoruz o ayrida ev sahibide 2 ay sonra yine 200 zam yapcagini soylemis enfilasyona gore gitcez diyor yani 2 ayda bir zam yapcakmis bebek masrafi ayri mamasi falan ban diyorki ev almak istiyorum kirada zoruma gidiyor bukadar para vermek istemiyorum diyor aylik 8 bin aliyor borcla falan yetisemiyor kaynimda her ay 4 bin tl veriyor yine yetemiyoruz cunku kredilere veriyoruz yine kart cikardi mecburr yani anlicaginiz battikca batiyoruz oda bana diyorki gel annemlerde 1 2 sene oturalim kardeslerimde yardim ediyor borcumuzu hemen bitirelim evimizi alalim senin icin cok zor biliyorum ama kizimiz icin bu fekadarligi yap diyor yalvafiyor kac gundur ama ben tesetturluyum 3 tane erkek kaynim var kayinpederim falan yapamam cok zor hepsi calisiyor aksam geliyorlar evet ama yapamam cok zor ama kizina bana cok duskun kizimin birseyimi eksik etmedi benimde bukadar borca ragmen size guzel bir hayat yasatmak istiyorum 2 yil dayanalim mobilyalarida satcaz bi yatak odasini gotururz diyor yeni ev alinca sana yeni mobilyalarda alicam cok guzel hayat yasatcam ama ben yapiyorum boğuldum borctan bana yardim et diyor cok zor durumda biliyorum ama kaynanamda yasayamam rahatina duskunu tesetturluyum hic rajat edemicem odamiza klimamizida takariz televizyonumuzuda yeterki bana yardim et diyor siz napardiniz eşiniz icin bu fedakarligi yaparmiydiniz surekli ev fiyatlarina bakiyor ev istiyor cok uzuluyor bukadar borca ragmen bizi zor durumda birakmadi ve benden fedakarlik istiyor bende dedimki benim kendi annemlerin alt kati boş oraya gidelim kirada istemezler diyorki ama yine ayni sey masrafimiz olcak evin masrafi bebek masrafi su elektrik annemlerde olsak bebegimizin herseyinide onlar alir diyor onuda o kabul etmiyor ya kafayi yicem kabul etmiyorum cok darliyor yalvariyor ev almak istiyorum yardim et diyor siz olsaniz napardiniz kaynananizla ayni evde of oyle iste uzun oldu ama yardim edin fikir verin

91 Cevaplar

0 oy
(3,198 puan) tarafından
Şartlar ve teklif kendi adıma değerlendirdim,  Ben olsam kabul etmem
-Reklam-
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Vallahi biraz tecrübelerime dayanarak biraz da şurada okuduğum postlara dayanarak diyorum ki sakın böyle kandırılıp da kaynana evinden ayrılamayan çok insan var Allah birazcık aklın varsa gitmezsin otursun evinde soğan yersin kaynana derdi çekmezsin bacım
0 oy
(137 puan) tarafından
Maval okuyor resmen. Biri kafasına girmiş herhalde ama 2 sene sıkalım ev alalım olmadı 1 sene olmadı 1 sene derken l... Olsun dersin sakın girişme bu işe. Ev almak artık öyle kolay değil değil 2 senede 5 sene de öyle otursa alamaz. Geçsin o işleri. Ben sana söylüyeyim mi. Eve gücü bile yetmiyor adamın  geçim için diyor bence ev mev hikaye 
0 oy
(272 puan) tarafından
Kaynanana gidersen bidaha çıkamazsın kuzum diyeceklerim bu kadar 
0 oy
(236 puan) tarafından
En baştan sade bir nikahla evlenseydiniz masrafa girmeseydiniz kesin takı borcu olan takı takacak olan yakın akrabalarınızıda sade bir mevlüt okutup çağırsaydınız.. borçla altın alacağına almasaydın. 120 bin borç var ortada ev yok. Borca girdin eşya aldın şimdide ikinci el fiyatına satacan. Pek mantıklı gelmedi bana şuana kadar yaptıklarınız. Kayınkarın sana yardım edecek e yarın onlarda evlenecek illa birikim yapmaları lazım. Eğer elinde altın vs varsa ver borcunu kapa ev alman imkansız şu durumda. Küçük nacizane bir eve çık azıcık aşım kaygısız başım de az pişir biraz idare et ama ayrı dur.
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Kusura bakma yarısına kadar okudum şuan evler en kötüsü 1 trilyon siz borç bitirene kdr olacak 2 trilyon yani alamazsınız mümkün değil bu defa ömür boyu oraya mahkum kalırsınız ayrıca elektrik 1000 su 700 fabrika mı işletiyosunuz
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Annemlerin alt katına gideirm kısa ve net çok yıpranırsin eşyaların da satılmış olacak geri alamazsın 3 bin TL kirada az değil kiraz vermeyeceğiz icin sizi rahatlatır 
(7 puan) tarafından
Annemlerin alt kati mantikli
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Valla girdimi bida çıkamazsın bu devirde ev almak ne hayal etmek bile para olcak artık eşimin maaşı çok iyi biz bile ev sahibi olamadık uçtu uçtu evler
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Canım ayrıca 8 bin TL yi 12 çarp 96 bin TL yapar iki yılda 196 bin TL hiç harcamasaniz  bile beş kuruş bile harcamadan koyarsanız anca 120 binlik borcu ödersin arada olan eşyaları sattigina olur 70 bin elinize kalacak oda anca geri eşyaların yapar eşyalarını alır gene kiraya cikarsiniz 
(7 puan) tarafından
Evet zaten kabul etmedim
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Giderdim canım ben de şuan zordayım cok ama teklif etse eşim giderdim ama ailesi köyde yaşıyor eşim köyde duramıyor orda iş olmadıgı icin gidemiyoruz ama teklif etse kabul ederdim 
0 oy
tarafından
Sakın ha öyle bir hata yapayım deme ben yaptım sen etme ben kaçarak evlendim eşimin ailesi ayrı ev aldı tek kalacaksınız dedi kaynanam az bir süre tek yanımda kalacaktı gittim sonra 4 ay sonra herkes üstüme kaldı eşime aram bozuldu kavgalar ettik şimdi yeni bir eve taşındık gene bana söz vermişti ve yine sözünü tutmadı bu aralar başka ev bakiyoruz gerçekten olmuyor ev sıcak bebek durmuyor bende senin gibi tesetturluyum her yerim kapalı bebeği düzgün emzire miyorum bile evde 3 kaynim var aşırı zor dublex aldılar sen yukarı katta kal dediler aşağıda hepimiz kalırız dediler gelir gelmez eve herseyi halletmişler yukarı katta kaynim gorumcelerim yatıp kalkıyor haliyle gene odama tıkandım iyici düşün taşın kaynananin yanına gidersen eşin ayrı eve çıkmaz artık rahata alışır seni hep umursamaz tavrını koy yoksa çok pişman olursun Rabbım darda olanlara yardım etsin bizde ev alacaz fiyatlar yüzünden alamıyoruz bizi bu hallere getirenler perişan olsunlar
0 oy
(3,859 puan) tarafından
Bacım kusura bakma ama ne emmeye geliyorsn nede g*mmeye.. işe gir demişler yok diyorsn. Taşın demişler ona da yok diyorsun. Evine aylık 12 bin lira para giriyor. Bunun 8-9 bin lirası borçlara felann gitse geriye 3-4 bin kalır. Asgarî ücret alanlar ne yapsın. Ya eşini dinle kabul et kaynanangile git yada dişini sık borçlar bitene kadar sabret
(7 puan) tarafından
4 aylik bebekle pardon nasil calisabilirimben birakamam cocugumu tasinmak istemiyorum cunku hanfendi bebegimin haftalik mama gideri 400 tl bezi osu busu borclar anlatiyorum bile neyse kimse kimsenin halinden anlamaz
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Eşyalar satildikgan sonra alınmaz bide girildimj çıkılmaz bence bı yakınımda bı eve girdi kira yoktu almıyorlar onlardan ev kötü ama birikim yaparız dediler ev için ama hiçbir birikim yaoamadilar o rahatlığa alıştılar bı gün çok dese ev sahibi depozito verecek para yok ceplerinde eşyalar hergun artiyor bedavaya verirsin bı daha alamazsın ki hadi geçtin diyelim eşyalarını satma bı yere koy bakamıyorum edemiyorum manasına bezine diyor ama bı buzdolabı olmuş 20 bin gerisini sen dusun
0 oy
tarafından
Valla o iş yaş bacım ev almadan siz ayrı evlere cikayin 2 seneye Allah korusun bi evin içinde çok zor benim evlim ayrı ama eşim gece çalıştığında kaynanmalrda kaldım berbat biseysi kaynanamı da kayinbabamı da çok severdim resmen birbirimize düşman olduk nişanlı kaynım kaç kez giyinirken gördü beni ne kadar kaçarsan kaç yakalniyosun duş alsan yanlış anlarlar kendi evin gibi buzdolabını acamazsin mutfağa karisamazsin gecenin yarısı canın bişey istese kendi evin olunca yaparsın orda yapabilcen mi kendi evinde ortalık dağınık olsa canın istemese aman 1 saat sonra yaparım diye biliyosun kaynanamla otururken diyebilcen mi şahsen nisanliyken ben birlikte de otururum kaynanamı kayinbabamı çok seviyorum diyodum iyiki öyle bişey olmamış yoksa bosanirdik büyük ihtimalle 
0 oy
(492 puan) tarafından
Ne olursa olsun melek dahi olsalar insan eti ağırdır ben asla kabul etmek ha kayinlarin olmasa sadece kayinpederin bir aksam yemeğinde görürsün ama 3 kayın var mümkün değil ya
(7 puan) tarafından
Bencede mumkun degil ve kabul etmicem
0 oy
(20 puan) tarafından
Aynısını yaşadım ve yaşıyorum benimde bir kaynım ve kayinpederim var 6 aydır birlikteyiz maalesef her gece ağlayarak uyuyorum onlar yüzünden goya istediğim zaman odama gidebilirdim işimi bitiirp odama geliyorum oğlumla uzanmaya niye odandasin annem içerde tek diye laf yiyorum herkesin aile yapısı farklı tabi ama işin içine girince değişiyor gözünü korkutmak istemem belki siz çok iyi olursunuz ama biz hiç iyi değiliz çok pişmanım ve ayrılmamiza 2 sene var daha oğluma asla istediğim gibi annelik yapamıyorum daha oğluma bebeğim 6 aylık  2 defa banyo ettirebildim tek başıma oda annemler başka memlekette onlara tatile gittik o zaman ek gıdasını kaynanam veriyor altını üstünü o değiştiriyor keyfi istemezse oğlumu bana veriyor al bak çocuğa diye yoksa yok kocam sürekli arkadaşlarıyla dışarda goya hep birlikte olacaktık birbirimize daha çok vakit ayiracaktikk daha çok koptuk ben sabahtan akşama evi temizle süpür ortalığı topla bulaşıkları hallet şuraya git buraya git tüm hayatım bu oldu ailem üzülmesin diye onlara da iyiyim diyorum tek artısı kocam borçlarını ödüyor bı tanesi bitmek üzere gelecek ay çeyrek almaya baslicak bakalım ne olacak ama çok pişmanım hemde çok daha anlatmadigim bir sürü şey var 

Ama inşallah siz çok çok çok iyi olursunuz hakkınızda hayırlısı ehse o olsun inşallah bende tesettürlüyüm bu arada
(7 puan) tarafından
İstemiyorum gitmiycem eşimde kusura bakmasin ya kiyamam Allah yardimciniz olsun hersey gonlunuzce olsun insallah
(20 puan) tarafından
Tek göz odada oturup bı kuru ekmek yemeğe razıyım yemin ederim sürekli stress ve ağlamaktan sütüm azaldı sürekli fışkıran taşan sütüm gelmiyor artık :'(
0 oy
(571 puan) tarafından
Ben iki yıldır bir kaynana bir görümce ile yaşıyorum kesinlikle taşınma kafada ki huzur herşeyin üstesinden gelir ins bende ayrılırım rahat ederim banada dua edin ev üstüne  ev olmuyor 
0 oy
(6,306 puan) tarafından
Eşinin hayal gücüne hayran kaldım. 2 yıl içinde hem borçları bitirecek hem ev alcak hem eşyaları...  hem de 8 bin tl ile. Valla bence annenler kira almaza oraya geçin eşinin ailesi yine mama bez alsın illa yanlarında olunca mı alacaklar 
0 oy
tarafından
1. Hala santiye elektriği, suyu kullanıyor olabilir misiniz?

2. Ailesinin yanına giderseniz kurtulamazsiniz ömür boyunca.

3. Sizin ailenizin evini hangi akla hizmet kabul etmiyor? 

4. O kadar borcu kapatmadan ev almaya kalkmak nasıl bir kafanın ürünü?
0 oy
(7,588 puan) tarafından
Sakın kabul etme o bir iki yıl olur on yıl birdaha kolay kolay çıkanazsınız tek oda bile olsa kendi evin kendi düzenin olsun.

İlgili sorular

0 oy
44 cevap 1,217 göst.
30 Nisan 2022 Aile kategorisinde Melekannem (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 629 göst.
7 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 1,016 göst.
22 Mayıs 2023 Aile kategorisinde MehSinOz (139 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 532 göst.