0 oy
2,781 göst.
Aile kategorisinde (7 puan) tarafından
Kızlar eşim benden çok büyük bir fedakarlik istiyor ve yapamicagim birsey çok borcumuz var düğün borclari ve ustune cocuk eklenince dahada artti suan 120 bin borcumuz var ve kira 3000 elektrik 1000 falan geliyor suda 700 falan iki kisi bukadar fatura nasil geliyor anlamiyoruz o ayrida ev sahibide 2 ay sonra yine 200 zam yapcagini soylemis enfilasyona gore gitcez diyor yani 2 ayda bir zam yapcakmis bebek masrafi ayri mamasi falan ban diyorki ev almak istiyorum kirada zoruma gidiyor bukadar para vermek istemiyorum diyor aylik 8 bin aliyor borcla falan yetisemiyor kaynimda her ay 4 bin tl veriyor yine yetemiyoruz cunku kredilere veriyoruz yine kart cikardi mecburr yani anlicaginiz battikca batiyoruz oda bana diyorki gel annemlerde 1 2 sene oturalim kardeslerimde yardim ediyor borcumuzu hemen bitirelim evimizi alalim senin icin cok zor biliyorum ama kizimiz icin bu fekadarligi yap diyor yalvafiyor kac gundur ama ben tesetturluyum 3 tane erkek kaynim var kayinpederim falan yapamam cok zor hepsi calisiyor aksam geliyorlar evet ama yapamam cok zor ama kizina bana cok duskun kizimin birseyimi eksik etmedi benimde bukadar borca ragmen size guzel bir hayat yasatmak istiyorum 2 yil dayanalim mobilyalarida satcaz bi yatak odasini gotururz diyor yeni ev alinca sana yeni mobilyalarda alicam cok guzel hayat yasatcam ama ben yapiyorum boğuldum borctan bana yardim et diyor cok zor durumda biliyorum ama kaynanamda yasayamam rahatina duskunu tesetturluyum hic rajat edemicem odamiza klimamizida takariz televizyonumuzuda yeterki bana yardim et diyor siz napardiniz eşiniz icin bu fedakarligi yaparmiydiniz surekli ev fiyatlarina bakiyor ev istiyor cok uzuluyor bukadar borca ragmen bizi zor durumda birakmadi ve benden fedakarlik istiyor bende dedimki benim kendi annemlerin alt kati boş oraya gidelim kirada istemezler diyorki ama yine ayni sey masrafimiz olcak evin masrafi bebek masrafi su elektrik annemlerde olsak bebegimizin herseyinide onlar alir diyor onuda o kabul etmiyor ya kafayi yicem kabul etmiyorum cok darliyor yalvariyor ev almak istiyorum yardim et diyor siz olsaniz napardiniz kaynananizla ayni evde of oyle iste uzun oldu ama yardim edin fikir verin

91 Cevaplar

0 oy
(27,351 puan) tarafından

Aklın varsa gitme ayağınızı yorgana göre uzatın 

(7 puan) tarafından
Evet gitmicem
-Reklam-
0 oy
(20 puan) tarafından
Ailen kira almayacaksa sizden o eve geçmeniz daha mantıklı sende gir ise birlikte gül gibi geçinirsiniz ama onun dışında ev üstüne ev olmaaazz.
(7 puan) tarafından
Aynen oyle haklisiniz annemlerin evi cok mantikli
0 oy
(12,942 puan) tarafından
Sadece dört ay yaşadım o da kayınbirader falan yoktu anne baba görümce bizde karı koca hayatı bitti gibi bir şey iki yıllık evliyiz 10 yıllık evli gibi eskidik baş başa iken kavga etsek aramızda halledilir her hangi biri şahit olsa o kavgaya iş boşanma laflarına bile gidiyor asla ama asla istemem sana da tavsiye etmem 
(7 puan) tarafından
Gitmicem kesinlikle o hatayi yapmicam
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım ev almak zor ki masrafları onun ailesi karşılayacaği  kesin deği ki karşılamak zorundada değiller yani yine siz uğraşırsınız bu sefer kalıyorsunuz ya daha da çok para gider gittin mide çıkamazsın sonra eşim der olmadı falan 2 yıla daha artar ev fiyatları biraz daha oturalım olur bence yol yakınken hiç gitme 
(7 puan) tarafından
Aynen gitmicem gitmekte istemiyroum birsekilde yasanir gider evde almayi veririz
(7,376 puan) tarafından
Canım benim evim var kaynanamlarin üst katında kaynanamla eltim oturuyor diyor bana bazen banyoya girmeye çekiniyorum ben normalde girsem kayınpeder yanlış anlayacak bide ben gündüzleri kaynanamla birdim gece yatmaya evime çıkardım eltim gece yarısı banyo yapardı ki senin bide 3 kaynin varmis zor oluyor düzen bozuluyor çocuğa bakma düzenin bozuluyor ben sırf o kalabalıktan çıkmak için evimi bıraktım başka sehire geldim en önemlisi huzur huzurum yerinde çok şükür burda b nde 5 elti 6 görümce var hepsinin evi dip dile zaten oturamiyordum herkesin gözü üstünde oluyordu valla şuan kiradayim ama huzurluyum
0 oy
tarafından
Benim yaşadıklarımın birebir aynısını hatta tıpkısını yaşıyorsun benim de annem gilin alt katı boştu onlar da aynı teklifi bize sundular eşim kabul etmedi ben 4 aylık hamileyim gittiğim zaman yani kabul ettim mecburen orda 2 yıla yakın yaşadım ama ömrümden 20 yıl geçmiş kadar oldu hala da söylerim keşke kabul etmeseydim ama olan oldu artık. Ama sen yine bana göre iyisin ben 2 çocuğu olan eltim kaynanam ve kayınpederimin bir de 2 tane kaynımın olduğu bir eve gittim üstelik köy yeri ve hayvanları bile vardı. Ah o elti ahh neler çektim onun elinden aç mı kalmadım hamile halimle. Neyse o konulara girmek istemiyorum bile. Peki sonuç ne dersin?? Ayrı eve taşındık ama yine kiraya eşim 2 yılda anca borçları bitirdi ev alacak kadar para çıkmadı. Çok çok iyi düşün derim gerekirse sende çalış 
(7 puan) tarafından
Yok kabul etmicem Gitmicem kabul etmicem
0 oy
tarafından
Asla asla asla pismn olursn o işler öyle olmuyor kanma annenin altina taşın gerekrse sende çalış 
(7 puan) tarafından
Alt kalt annemin mantikli
0 oy
tarafından
Yani kaynanana bağlı onu en iyi sen tanırsın şayet ılımlı biriyse neden olmasın ben olsam kabul ederdim açıkçası. Eşin haklı bu devirde geçim ve borç ödemek çok zor. Ya sende bir işe gir çalış yada eşin için bu fedakarlığı yap 2 yıl dediğin Beko geçer gider
(7 puan) tarafından
Cok zor ya onlarla yasamak o kalabalik yapamam
tarafından
Hakkında hayırlısı olsun inş cnm ❤️
0 oy
(1,084 puan) tarafından
Annenin evinin altı annenlere aitse oraya git sen de çalış çocuğuna annen baksın 
(7 puan) tarafından
Annemde calisiyor benegim cok kucuk calisamam
(1,084 puan) tarafından
En azından 1 odaya kapanma annenin evinde otur kabul ederse ama aynı eve gitme
0 oy
tarafından
Su nasıl o kadar geliyor ki bna iki aylık 50 tle elektrik 150. Doglgz 100 gelir kaldiki kaynn iyi yardm ediyoms ilerde basnza kakar 
(7 puan) tarafından
Bilmiyorum herkes bunu sorgulamis izmirde yasiyorum burda cogu kisinin o sekilde geliyor ama bizimki 2 kisiyiz gercekten fazlaa bu faturalar
tarafından
Bizde iki kisiyiz canım çok fazla kulnyirom bn
(7 puan) tarafından
Dogrudur ama gelen faturalar bunlar malesef
0 oy
(563 puan) tarafından
Benim ablam da öyle diye girmişti 15 yıl oturdu hep cıkmak için bekledi. Bide 2 yıl bile cok zor gecer bence ben Bi gün gidince zor kalıyorum rahat edemiyorum evde kaynım falan var ben olsam aç da kalsam gitmem annenlerin alt katı daha iyi en azından kira vermezsiniz
(7 puan) tarafından
Annemlerin alt kat daha mantikli onun icin konusucam tekrat
0 oy
(242 puan) tarafından
Durumunuz için Rabbim kolaylık versin fakat çok zor birlikte yaşamak umarım mecbur kalmazsiniz
(7 puan) tarafından
Evet cok zor ama Allah kolaylik veriir bi sekilde oturmam birlik cok zor
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Benim kaynanam çok iyi biri olmasına rağmen böyle bişeyi kabul etmem. Sıkıntı çeker borç öderim ama yinede birlik oturmam. Çünkü o 2 sene sana olur 5 sene. Benim 150 bin tl borcum var eşimle ikimiz çalışıyoruz senin eşinin maaşıyla kaynının verdiği paraya denk geliyo ikimizinki. Ama gayette yetiyo siz harcamalarınızı mı çok yapıyosunuz acaba. Borç ödenir gider orda 4 erkekle sen ne kadar huzurlu olabileceksin
(7 puan) tarafından
Harcama cok yapmiyorum bebegimin mamasi 400 gr 200 tl ve sadece bir kutu 3 gun gidiyor yani masraf cok borcumuz cok kira elektrik su yani cok
(2,014 puan) tarafından
Evet mama insanı bitiriyor gerçekten, Alerjik bi durumu yoksa Başka mama dene istersen canım benim kızımda mamayla besleniyor 900 gram 160 tlye alıyorum bebelac gold
0 oy
(117 puan) tarafından
Ben olsam.giderdim iki sene kalirdim düşünse  eğer eşin sen dedin gibiyse sözünü tutarsa kendin evin olucak  istedin düzeni kurarsin, ama kirada yapamasin evde de bir tamir yapamiyorsun çünkü kendin evin olmadi için kiyamiyorsun yarin obur gün cik der ben kendim oturucam. Eşine de biraz destek ol çünkü oda bir kişı herşeye yetistiremiyor ben olsam giderdim 
0 oy
(830 puan) tarafından
Valla eşin saçmalamis öyle şey mi olur siz ev alana kadar o evler aynı fiyatta kalkmiycak kiraya vereceği para üstüne zam gelecek derken onun yerine masrafları öder asla gitme ne isterse istesin bunu istemesin kesinlikle olmaz de akşam gelecekler sen o evde Temizlik bulaşık vs. Derken kendi evinden kat kat daha fazla iş olucak oradakiler illa iş bekleyecek 
0 oy
tarafından
Ya anlamadığım elektrik nasıl 1000 biz de iki kişiyiz 200 ü hiç geçmedi . Su da 700 demişsin 100 ü geçmedi . 
0 oy
tarafından
Vallaha bana 6 ay dediler 2.5 sene oturdum oda çıkaracaklari yoktu kavga dövüş ayrıldık ailesinden 1.5 senedir de eski evde oturdum 30 yıllık bina toplamda 4 yıla mal oldu. Ama ne oldu bu sene evimi aldım evimi ayırırken eşyalarimi da almıştım genç odasına kadar. Şimdi de nasipse evimin eksiklerini alıyorum. Ama ben çok zor ayrıldım seni bilemem eşime ne zaman evi ayır desem sıkıntı yapıyordu ailesine söylemiyordu 
0 oy
(952 puan) tarafından
Ne kadar iyi olursa olsun. Rahata alışınca çıkmak istemez o evden canım asla gitme
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Bizde borç harcı biteremedik sürekli gözümüzü kapatıp aöıyprz ay başı gelmiş  kredi kapıda en son naparz ne edrz dedik arabayı sattık kurtulduk bütün borçtan oda  ek iş buldu şmdi iyi kötü köşeye şişer at aya çalışıyor ama ne yazıkkı anca 2 ton kömür parası birikmiş odun parası yine yok, evm sobalı 
0 oy
(986 puan) tarafından
Bence o evden çık su Bin tl olamaz ev sahibi 1+1 ev bul, kiraların Uygun olduğu bir semtte taşın...ama eşin çok saçma bir şey istiyor.
0 oy
(28 puan) tarafından
O iş 2 yılla kalmaz canım haberin olsun. Önce 2 yıl olur sonra bir sene daha der,sonra bir sene daha bir sene daha derken yılların geçer. 

İlgili sorular

0 oy
44 cevap 1,216 göst.
30 Nisan 2022 Aile kategorisinde Melekannem (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 629 göst.
7 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 1,016 göst.
22 Mayıs 2023 Aile kategorisinde MehSinOz (139 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 532 göst.