0 oy
466 göst.
Diğer kategorisinde (6,314 puan) tarafından
Ben aynaya baktığımda neydim ne oldum diyorum hep. O havalı, makyajlı enerjik kadın gitti yerine saçını bile kurutmaya vakti olmayan bir kadın geldi. Kaş ortam ve  dudak kenarlarımda çizgi oluştu. Gözaltlarım mor. Sürekli öfkeli sürekli yorgun..

11 aylık kızım  daha şimdiden tükendim sürekli mız mız, sürekli ağlıyor geceleri uyumuyor yemek yemiyor altını bile değiştirince çığlık kıyamet. Kafam kaldırmıyor artık. Daha gece 1 kere bile kalkıp çocuğa bakmayan kocam ikinci çocuk hayalleri kuruyor.. 

Çok bunaldım. işimi, sosyal hayatımı özgürlüğümü çok özledim.... 

33 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben de çökmüşüm gibi hissediyorum kızım 10 aylık eşim sağ olsun bakıyor ediyor ama her konu da çökmüşüm gibiyim 30 yaşındayım ama kendimi 50 gibi hissediyorum. Hiç bir şeye hevesim yok gibi sanki. Eski fotoğraflarıma bakıyorum enerjik, bakımlı, sosyal. Şimdi ki hayatıma bakıyorum havanın durumuna göre eşim ev olduğu duruma göre anca dışarı çıkıyoruz 
(6,314 puan) tarafından
Bende 31 yaşındayım aynı canım 50 gibi hissediyorum kendimi.
(4,390 puan) tarafından
o değilde, yaşlanıyoruz be...
(6,314 puan) tarafından
Evet şaka gibi yaşlanıyoruz
tarafından
Aynen yaşlanıyoruz ya.
(4,390 puan) tarafından
burada yasitlarimin olması da güzelmiş =)
-Reklam-
0 oy
(48,642 puan) tarafından
bende oyleyim yaşlandım resmen 
(6,314 puan) tarafından
Mezara girince rahat edecez :)
(48,642 puan) tarafından
benim kizim.uslu da yetti bir cocuk bana
0 oy
(7,284 puan) tarafından
Çocuklar deyilde yaşanması mümkünken yaşanmayanlar yordu beni 
(6,314 puan) tarafından
Üzüldüm kız öyle diyince inşallah ne istyorsan yaşarsın geç kaldığını düşünme
0 oy
(588 puan) tarafından
Aynı durumdayiz. Benimki de 12 aylık. Ben artk aynaya bile bakmıyorum moralim bozuluyor. Eski fotoğraflarima bakıyorum eski dediğim daha 2-3 sene öncesi sanki o kisi ben değilim 
(6,314 puan) tarafından
Bende aynı 3 sene önce bekardim nefes aldığım zamanalr :)
(588 puan) tarafından
Çocuklar biraz daha buyunce duzelicez inşallah:)
0 oy
(1,882 puan) tarafından
Ben yazsam bu kadar aynısını yazardım. Aynı duyguları yaşıyoruz.  Kızım 3 yaşında hala mız mız. Huysuz çocuk çok zor. Sinir sistemi kalmıyor insanın. 
(1,882 puan) tarafından
Her çocuk  aynı olmaz belki içini karartmayayım :) ama 3 yaşında ve hala aşırı mız mız ve huysuz. Ağız tadıyla bir şey yapamam,bir yere çıkamam.  Çıksam da ağlayacak mı diye stresten bir şey anlamam. Eskiden giyinir süslenir gezerdim şimdi hevesim falan yok.
(6,314 puan) tarafından
Benimde hevesim yok artık umutsuzluga bağladım
(1,882 puan) tarafından
2 yaş sendromu gümbür gümbür geliyor onu bekle daha. Şaka bir yana inşallah çok zorlamaz sendrom. Ben pek inanmıyordum ama bana en zor 4. Ay ve iki yaş sendromu geldi. İkinci çocuk Rabbim verirse baş göz üstüne ama bilinçli şekilde düşünmüyorum.  Çok gözüm korktu çokkk.
(6,314 puan) tarafından
Zaten bende hep kendimi ona göre motive ediyorum canım şu 2 yaşta geçsin rahatım diyorum
(1,882 puan) tarafından
Bana da bu zamanlarda aksi olan çocuk sonradan uysal olur diyorlar o motive ediyor
0 oy
(415 puan) tarafından
Benim de 24 aylık 4 aylık çocuklar var iyice çöktüm agrimayan yerim yok 
(6,314 puan) tarafından
Ben ikinci bu yüzden düşünmüyorum
(415 puan) tarafından
Aman yapmayın valla beni kandırdı kocam insan çok çöküyor agrimayan yerim yok yaş 25 çöktüm hemencik 2si beraber ağlıyor 1 çocuk hiç cocukmus meğerse
(6,314 puan) tarafından
Valla canım ben 32 Olcam Eylül ayında ama 35 olsaydım yapardım bir tane daha çıksın aradan derdim. Ama ben geç anne oldum artık hayatıma odaklancam sen daha gençsin
0 oy
(280 puan) tarafından
En az 10 yas aldim. Esimle aramda 9 yas var ama benden genc duruyor. Cok mutsuzum
(6,314 puan) tarafından
Bende dış görünüşümden kaynaklı mutsuz olmaya başladım.
0 oy
(1,075 puan) tarafından
Aynen bende o durumdayım hele ikinci cocuktan sonra gercekten bi 10 yıl yaslanmiş gibiyim hep mi böyle kalirz yoksa büyüdüklerinde toparlanirmyz hic bilmiyrm ben 
(6,314 puan) tarafından
Büyüdükçe toparlcaz ama yaş geçiyor be enerji kalmıyor
0 oy
tarafından
Kızım değilde eşimin anlayişsızlığı eşimin vurdum duymaz halı daha çok yoruyor beni kızım bana mutluluğun en güzelini hayatımın her saniyesini güzelleştiriyor iyki kızım var 
(6,314 puan) tarafından
Allah uzun ömürler versin
0 oy
(5,461 puan) tarafından
Bende çöktüğümü düşünüyorum ama iki çocuk anensi olarak bu günlerin geçtiğini gördüm canım kendini çok yıpratma olduğu kadar olsun kendine ve çocuğuna bak gerisi oluyo kendini strese soktukça daha da kötü oluyosun herşey zamanla düzene giriyo ağlayan çocuk düzeliyo annelik çok zor iş gerçekten 
(6,314 puan) tarafından
Geçiyor tabi kim çocuk kalmış ki ama deliyor geçiyor, deşiyor geçiyor öyle yani :)
(5,461 puan) tarafından
Yapacak birşey yok valla ben şimdi o zamanlara dönebilssn diyorum büyüdükçe daha da çok zorlaşıyor
0 oy
tarafından
Beni sadece sürekli evde olmak bunaltiyor.

Daha önce çalışıyordum daha sosyaldim. Şimdide sosyalim ama ilçeye taşındık hiç birşey yapamiyoruz
(6,314 puan) tarafından
Bende evde durmaya alışamadım
0 oy
(2,407 puan) tarafından

Her seyin ve her yasin ayri guzelligi olduguna inananlardanim. Eskiden arkadaslarimla veya esimle yaptigim cilginliklari simdi oglumla yapiyorum. Ikinci de iki gun once katildi aramiza, biraz buyusun cilginlar takimi olarak sahalara donecegim :) cocuk buyutmek zor oldugu kadar eglenceli de. Ayrica onla yeniden buyuyorum, ogreniyorum. Olaya boyle baktigim icin hic kendimi oyle bitik hissetmiyorum. Yasim 32, yeri geliyor onla parkta kaydiraga biniyorum. Giyim kusam makyaj kas kil tuy 1 saatlik is bunlar anilarimizi engellememeli :) Tabi ki zorlandigim zamanlar oluyor ama yetisemezsemde onemli degil, ucunda olum yok ya.

Bu arada benim esimde kalkmazdi ilk cocukta zor gelirdi, anne olarak ic gudusel durtulerimiz onlardan farkli :) diyorum ya onla buyuyoruz diye suan o acemilik onda da yok :) 
(6,314 puan) tarafından
Hayram kaldım enerjine canım
0 oy
(8,316 puan) tarafından
Kaç yasındasınız acaba 
(6,314 puan) tarafından
Eylülde 32 olacağım
0 oy
(12,595 puan) tarafından

kizlarımız yaşit :)

22sında yaşina gırecek inşallah Defne

hamilelik nasıl geçtı anlamadım havalarda uçuyordum mutluluktan çok rahat geçtı

ilk adapte olmak zorladı tabii dikişler, emzırmeye alişma, uykusuzluk ama kaynanam sağ olsun orda kaldım kırk gün çok güzel baktı düzene gırdım

4 kilo fazlam kalmiştı bi tek

tekrar hamileyim :)bklm bu sefer nasıl geçecek

(6,314 puan) tarafından
Canım benimde annem 10 gün yanımda kaldı sonrası hep yalnızlık. Hamile gibi değildim çok enerjiktim yerimde durmazdm. 65 ile doğuma girdim şimdi 46 kiloyum
(12,595 puan) tarafından
maşallah ayni girmişiz :) 64 gırdım 54um şimdı
(6,314 puan) tarafından
Çok zayıfım 52 olsam iyi olur emzirmeyi bırakınca alırsın diyorlar bakalım seneye alırım inşallah
(12,595 puan) tarafından
yok bende ömrum boyunca 47 idim hiç 50yı göremedim o kadar iğne vitamin. emzirirken aldım 54 le hamile kaldım artık doğumdan sonra 50 olsam yeter
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Simdiden böyle hissediyorsan aman ha bunu büyütmeden ikinciyi yaparım deme çünkü iki cocukla daha da zor şimdilik kendine zaman ver bebegin daha çok küçük bir iki sene sonra seninle gezmelere gittiginde kendine de bakmaya başlarsın yani cocuksuz hayatın kadar özgür olamasan da en azindan makyaj yapacak kadar vaktin olacak emin ol :)) ilki okula başlasın ikinciyi öyle düşün şahsi fikrim tabii 
(6,314 puan) tarafından
Yok canım benim ilk ve sondu düşünmüyorum kesinlikle
0 oy
(274 puan) tarafından
(6,314 puan) tarafından
Hahaah iyiymiş :)
0 oy
(11,235 puan) tarafından
Çocuktan sonra değil evlilikten sonra çöktüm ben 
(6,314 puan) tarafından
O daha zor ya benim ailem çok sıkardı beni evlendim rahata erdim ta ki çocuk yapana kadar
(11,235 puan) tarafından
Bende de tam tersi yani biraz sorunlar yaşadık evlendikten sonra eşimle
0 oy
(23 puan) tarafından
24yasindayim iki çocuğum var daha ilk çocuğumda hissettim o hissi ne makyaj ne saç baş artık hiç bişi kalmamıştı bi bardak çay bile içsem hemen dişlerimi fircalardim şimdi hatırladıkça yapıyorum bazı şeyleri artık makyaj yapınca bayadir yapmadığım için gözlerim falan agrio canları sağ olsun ama bi çöküş olduğu doğru ondan yeni evlenenlere ilk tavsiyem hemen çocuk yapmayın oluo 
(6,314 puan) tarafından
Sen iyi cesaret ikinciyi yapmışsın bende bitti o defter kapandı
(23 puan) tarafından
Kazara oldu kız :)şuan üçüncü yolda oda şşeeyy ııı ....:):)
(6,314 puan) tarafından
Ahaha ne diyim bilemedim Allah evlatlarına uzun sağlıklı ömür, sana da bol bol sabır versin:)
(23 puan) tarafından
Amiin canım hepimizin  Allah razı olsun hepimize inşallah:):)
0 oy
tarafından

Ben ölmüşüm ağlayanım yok :'( 

6 çocukla çok zor 
34 yaşındayım ama kendimi 100 hissediyorum 
(6,314 puan) tarafından
Ooo kız aramızda 2 yaş var tek çocukla tükendim diyorum 6 çocuk nasıl cesaret ettin
tarafından
Deli Cesaret yolsa başka birsey mi bilmiyorum oldu işte Rabbım nasip etti elhamdülillah
Ama tükendim yoruldum  çok
0 oy
(3,470 puan) tarafından
Bende öyleyim valla kocam üstelik 4 çocuk istiyo kim bakacaksa
(6,314 puan) tarafından
Dünyaya bir daha gelsem baba olmak isterdim
(3,470 puan) tarafından
Eşim gibi baba olacaksam.hic olmiyim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 72 göst.
2 gün önce Aile kategorisinde mehal (608 puan) tarafından soruldu