0 oy
1,657 göst.
Diğer kategorisinde (61 puan) tarafından
Aşırı pişmanım kendime hakim olamadım. Daha 22 aylık. Sabahtan beri burnumdan geldi yemin ederim. Ben de 23 haftalık hamileyim. Aşırı bel ağrım var tutuldu resmen. Kızım bu aralar o kadar değişti ki. Her şeyi kendi yapmak istiyor veriyorum öğrensin diye ama yok illa ya kendine zarar veriyor ya da başka şeylere. Oyuna vuruyor abartıyor. Dışarı çıkartıyorum başıboş gezip duruyor arabaların önüne atlıyor. Parkta oynatıyorum küçük kaydıraktan kaymaktan ziyade en büyük ve dolananlardan kayıyor kaç kez düştü yok akıllanmıyor. Eve getiricem kavga kıyamet. Baş örtümü çekiyor yüzümü tırmalıyor. Kendini yerlere atıp kafasını yerlere vurmasına değinmiyorum bile. Evi temizlemem lazım başlıyorum arkamdan aynı haline dönüyor. Beraber yapmaya çalışıyorum ama olmuyor. Süpürüyorum mesela alıyor süpürgeyi TV ye falan vurmaya çalışıyor. Tutturdu bıcı bıcı diye götürdüm kendi yıkanmak istiyor izin verdim çıkmak istemiyor. Lavaboda suyla oynamak istiyor açtım Bi saat kesintisiz oynadı. Üzeri battı değiştiricem bana vuruyor tekmeliyor. Kakasını yapmış almış bezini her yere sürmüş. Koltuklar halı her yer *** içinde yine bir şey demedim. Yemek deseniz yediği doğru düzgün bir şey yok. Onu da kendi yemek istiyor ama yok yemiyor. Döküp saçıyor yine de veriyorum. Pilav yapmıştım aç olduğunu biliyorum bir şey yemedi. Verdim yemek istemedi ısrar etmedim bana yedirmeye çalışıyordu. Yedim Bi iki kaşık o da yer diye. Kendime yemek koymaya kalktım. Ağlamaya başladı ama nasıl ağlıyor yırtıyor kendini. Önüne koyduğum tabağı kaldırıp attı yere. Ortalık oldu pilav cam kırıkları. O anlık sinirle Bi tane vurdum. Canıma tak etti. Gittim temizledim. Aradan zaman geçti tekrar yemesini teklif ettim ama yemedi. Ama aç biliyorum sürekli mutfağa gidip ağlıyor. Bağırıyor. Bunlar bir sebep değil ama pişman oldum. Hâlâ ağlıyor hasta değil bir şey değil. Canıma tak etti. Artık canım çıktı yeminle ya 

49 Cevaplar

0 oy
(625 puan) tarafından
Postu kapat linç yiyeceksin bu harekete iyi diyen olmaz
-Reklam-
0 oy
(1,697 puan) tarafından
Benim kızım da 23 aylık. Bugün çıldırdım iyice. Antalyadayiz çok sıcak dışarıda çıkamıyoruz. Evde yedi bitirdi beni. 2 dk oturtmuyor beni. Yeter artık dayanamıyorum diye bağırdım kendi kendime daha hala elimden tutup gezdiriyor beni evde evcil hayvani gibi. Bari yatak odasına gidip kapıyı kapatayım biraz sakinleseyim dedim. Bu sefer kapının önünde anne diye diye yıktı ortalığı. 2 dakika sonra çıktım. Derin bir nefes aldım efendim anneciğim dedim tekrar kaldığı yerden devam . Bak daha yeni oturdum uyandigimdan beri .
(2,604 puan) tarafından
Şuan benim bebeğimden bahsediyorsun bence:D
(1,697 puan) tarafından
Senin bebek kaç aylık
(2,604 puan) tarafından
O da 23 aylık ve elimden tutup evi gezdiriyor:)
0 oy
(2,195 puan) tarafından
Senin işin cok zor anam allah kolaylık versin
0 oy
(473 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Benim kızımda 23 aylık canım hemen hemene aynı şeyleri yaşıyoruz inan sabrımı okadar zorluyor okadar yoruyorki anlatamam ama sakin kalmaya calisiyorum bazen kizdigim oluyor ama canını yakacak hic birsey yapmiyorum evet zor ama sabırlı olmaya çalış 2 yaş sendromu geçiriyorlar şuan daha öncede yaşamış geçirmiş biri olarak söylüyorum sabır etmekten başka yapacak hiç birseyin yok maalesef keske yapmasaymışsın ama olmuş artık birkere inşallah tekrarı olmaz Allah yardımcın olsun 
0 oy
(508 puan) tarafından
Canim yanlis yere yazdin soruyu mukemmel anneler toplanir birazdan bir keresinde senin gibi bende vurmustum bunuda vicdanim sizladi diye paylastim aman Allah'ım bir linçler gormelisin hele bir tane kendini begenmisin teki var burda aradan uzun zaman gecmesine ragmen postlarimin altina sen cocugunu doven anneydin deyip durdu sacma biriydi zaten normal hayatta nasil bir anne oldugumu bilmeden yargiladilar Allah'a havale ettim sende şuan linçleneceksin ama aldiris etme cunku kimse bizim cocugumuzu bizden iyi dusunemez anca evde boş oturup klavye cambazligi yaparlar
0 oy
tarafından
Keşke olmasaymış ama artık olmuş umarım bir dahası olmaz. 
0 oy
(3,124 puan) tarafından
Inanki herkes aynı yoldan geçiyor ama şiddet çok yanlış o daha bebek kendi isteğiyle gelmedi sen onu istedin Allah da Nasib etti ozaman katlanacaksın bu günler geçici ben hep bu şekilde düşünerek sakın kalıyorum 

Şu anda 27 aylık kızım yarım saattir kakali bir şekilde duruyor ve inat etti bezimi değiştirme diye bende boş verdim illa ki rahatsız olacak değiştir diyecek ev desen Almış başını gidiyor umurumda mı? Değil, cocuk uyuyunca iş yapıyorum ben çünkü uyanıkken bir anlami yok tekrar dağılır 

2 yas sendromu denen bir şey var bence bu dönemlerde hamile kalmak çok yanlış çocuğun en çok ilgi beklediği zaman 
0 oy
(12,469 puan) tarafından
Canim seni iyi anlıyorum yani bu bir süreç ve evet bağırıp çağırmak bile işe yaramıyor bende seninle aynı durumdayım ben yapcam diyor her şeyi 24 aylık kızım da
0 oy
(4,014 puan) tarafından
Ben de sinirlenirim ama asla vurmam sonuç Ta anne olmayı istiyorsak  herşeyine katlanmak zorundayız çocuğun da travma yarata bilir o  tokat cnm gönlünü al
0 oy
(408 puan) tarafından
kadın aferin almak için yazmamış buraya dimi eyyy haddini aşan hakarete varan yorumlar yapan üyeler, burda tanımadığı insana bile hakaret edebiliyosan çocuğuma hiç vurmadım lafları çookk havada kalıyo..
0 oy
(119 puan) tarafından
Benimde 2 yaşında kızım var anlayabiliyorum çekilmez oluyorlar bazen ama çocuğa katlanamadigin bariz ortada keşke ikinciyi hiç dusunmeseydin bile 
0 oy
(422 puan) tarafından
Bu yaş civarına sendrom mendrom diyorlar ama bence birkaç kitap al oku ordan ne yapman gerektiğini öğrenebilirsin, kendilerini ispat etmeye çalışıyorlar ve ikna edip orta yolu bulmak gerçekten zahmetli, ama orta yolu bulmazsan da böyle ağlama krizleri sana vurmaya çalışması normal. Onunla kavga etme kavga ettikçe ona zarar veriyorsun, her şeyi anlatarak yap emin ol anlayacaktır, parktan dönmek istemiyor diyelim evde yapacağınız şeyleri anlatın, daha sonra yine geleceğinizi söyleyin, büyük insanmış gibi konuşursanız anlayacaktır her şeyi. Vurmak, bağırmak çocuğa karşı çok yanlış, ondan özür dileyin birdaha da yapmayın 
0 oy
(922 puan) tarafından
23. Aydan bildiriyorum aynı durumdayım. Sabahtan akşama herşey için saatlerce ağlıyor. Dışarıdan eve getirebilmek için dayak yiyoruz. Her gün mutlaka 2 saat parka çıkarıyoruz enerjisini atsın diye ama değişen bir şey yok. Allah bolca sabır versin. Sende isteyerek yapmadın sonuçta pişmansın. 
0 oy
(17 puan) tarafından
Canım hamileymişsin hormonlarında seni etkiliyor böyle olduğunda varsa bir balkon çık biraz hava al yardımcı olabilecek birisi varsa biraz o ilgilensin kızımla o süreçte ayına göre kızın normal yaptıkları senin biraz desteğe ihtiyacın var sadece
0 oy
(2,550 puan) tarafından
Sabır sabır sabır ya sabır çekeceksin vurmak nedir ? Senin stresin bebeği etkiliyor.bebek doğunca rahata ermiceksin sürekli yapıştıracakmisin bı tane.kan değerlerine baktır bı aç yemiyorsa bı sıkıntısı vardır.istsh açıcı biseyler verir dr.benim çocuk beş katı ama bı fiske vurmadim
0 oy
(7,478 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun valla vurmanı onaylamiyorum ama sana da çok üzüldüm kendimi yorgunluğumu gördüm biran sabrede sabrede saçlarım beyazladi kızım 4.5 yaşında değişen pek bir şey olmadı... 
0 oy
(8 puan) tarafından
Hepsi bu aylarda böyle..2 yas sendromu işte. Vursun kırsın döksün ne var..çocuk o annesi hatta be hatta hala bebek, sakın bir daha kıyma ona kendine de ona da ömürlük yaraları açma
0 oy
(41 puan) tarafından
İnanki aynısı 2 tane bende var ve üstüne hamileyim ve çokta sabırsızim sinirliyim biriyim çocuklara karşı kafam hiç almıyor valahi bazen bir büyüğe vuruyorum gibi çocuklara vuruyorum gece boyunca da oturup ağlıyorum kekse vurmasaydim 
0 oy
(2,072 puan) tarafından
Böyle olmayan 2 yaş bebesi mi var? Çok nadirdir. Bak benimki de büyük kaydıraktan kaymak istiyor. Okulda çok yoruluyorum ama çıkışta hep parklardayız. Yemek kısmı bizde de çok sıkıntı. Kendi yemek istiyor hâlâ daha gece uykusu çok sıkıntılı mesela ve sütten keseli 6 ay oldu…. Bunlar normal şeyler siz çok takılıyorsunuz.
0 oy
(630 puan) tarafından
Ayy o kadar aynıyız ki benimkide öyleydi şimdi kızım 24 aylık olacak oğlum 3 aylık yani tam olarak aynı donemdeydi hamileliğim öyle zordu ki kendini yere çarpmasında özellikle ne dediğini çok iyi biliyorum çok şükür geçti şimdi bende doğumdan sonra kardeşini mama önlüğünden tutup aniden çekince korkuyla refleks olarak vurdum ama içim günlerce kıyıldı ona istemeden yaptığım halde insan kendine gelemiyor sende dayanmaya çalış hala çok zorluyor ama şiddet bir defa olunca devamı gelir bu hem çocuğuna hem senin anneligine zarar onlar daha bebek bende böyle diyoeum bazen cidden sabrım bitiyor ama dokunsam ondan çok ağlarım sende bebeğinin gönlünü al ondaki acitign yarayı sar 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 1,100 göst.
1 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Muallime3455 (21 puan) tarafından soruldu
+1 oy
50 cevap 1,744 göst.
18 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 819 göst.
24 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Asel Linam (967 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 1,183 göst.