0 oy
890 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Kizlar esim corona dolayısi ile 1 hafta calisip1 hafta izinli oluyor. Kurumu o sekilde işliyor. Bu hafta izinli ama bugün gidip işleri toparlayacagim diğer hafta zor oluyor diye işe gitti ve işten çıkınca arkadaşları ile onların tarlasinda alkol almışlar esim ziraat mühendisi. Onlarin bağına bahçesine bakıp sonra da orda icmisler. Bunu bana söylemedi ben o eve gelince kokudan anladım. Ayakta zor duruyor konuşamıyor bile dogru düzgün bildiğin sarhoş. Daha onece de bu tarz şeyler yaptı. Son 1 yildir falan sık alkol aliyor. 5 aylık kizim var eşimden yana çok bunaldım beni dinlemiyor yapma diyorum içeceğim diyor uzulmemi umursamıyor bile ben ağlarken gülüyor. Kızımı onunla odada yalniz bırakamıyorum sarhoş çünkü affedersiniz duş bile alamıyorum ona güvenemiyorum sarhoş çünkü. Gerçekten çok sıkıldım konuşuyorum anlamıyor beni. Yaptıkları çok normal ona gore bana abartma diyor. Bana bi akıl verin kendi ayakları üstünde durabilen biriyim çok şükür iyi bı kazancım var devlet memuruyum ama yine de bosanmak istemiyorum düzelsin istiyorum kızım var çünkü aile ortamında büyüsün istiyorum. Çok uzun oldu kusura bakmayın çünkü bugüne kadar kimseye böyle dert yanmadim hep içime attım

14 Cevaplar

+2 oy
(285 puan) tarafından
Evlenmeden öncede içiyor muydu yoksa evlendikten sonra mı başladı
(3 puan) tarafından
Evlenmeden once de içiyordu. İcmeyecegim söz dedi ya da çok nadir dedi öyle evlendik işte çok pişmanım
(285 puan) tarafından
Ben olsam asla kabul etmedim ona güzel Bir dille anlat konuş ki içki içmek Allah tarafından yasaklanmış ve haramdır
(3 puan) tarafından
Ahh ahh soylemez miyim neler neler konustum 4,5 yildir ayni ayni ayni. Ne çocuk umrunda ne karı. Sadece keyfi onemli onun icin. Dayanacak gücüm yok artık
-Reklam-
+1 oy
(359 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım öncelikle 

Çok zor bir durum bunu senin kadar eşinin de istemesi lazım o istemeden düzelmez kim ister ki boşanmayı çocuğunu ayrı büyütmeyi 

Eğer düzeliceğine inanıyorsan devam et ciddi net ve kesin konuş eşinle hatta biraz tehditkar ol bizi kaybedersin falan de erkekler malesef çok geç anlıyor ne kaybettiğini inşallah düzelir canım 

Bütün bağımlılık yapan şeyler böyle başlıyor

İlk sigara içtiğim de aynı tepkileri görüyordum ve insanlara siz abartıyorsunuz az içiyorum istesem içmem diyordum ama öyle olmadı tabi git gide arttı alkolle kıyaslanamaz ama malesef buda bir bağımlılık 12 yıldır hala o istesem bırakırım yalanını kendime söylüyorum 

Ve son olarak peygamber efendimizin (s.a.v) hadisini söylüyorum 

İçki bütün kötülüklerin anasıdır.

İnşallah düzelir canım 
(3 puan) tarafından
Sağol canım dediğin gibi daha önce konuştum onunla bisanacagimi söyledim tamam dedi tövbe etti icmeyecegim dedi ama ya 1 hafta sürdü ya 2 hafta sonra yine aynı
+1 oy
(48,742 puan) tarafından
esin ailesindem cekinen biriyse onlarla.konussan yada bir sure baba evine gitsen yoklugunuz koyar mi ona yoksa daha cok mu meydani bos bulur
0 oy
tarafından
ALLAH C.C YAR VE YARDIMCIN OLSUN CANM HAKKINIZDA HAYIRLISI INSALLAHHH
(3 puan) tarafından
Amin sağol canım
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun 
(3 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
tarafından
İcen adamdan adam olmaz düzelmesi dersen o zor 
(3 puan) tarafından
Düzelmiyor malesef
tarafından
Bende de var aynısı düzelmez onlar
(3 puan) tarafından
Ne yapcaz biz böyle aile hayatımız bile kalmadı dogru düzgün. Çok soğudum ona karşı hiç sıcaklık sevgi hissetmiyorum
0 oy
(983 puan) tarafından
Allah yardimcn olsun canim 
(3 puan) tarafından
Sağol canım amin
0 oy
(27,369 puan) tarafından
Kuzum öyle insanla hayat sürülmez zman sonra sana çocuğuna şiddet uygular Rabbim yardımcın olsun 
(3 puan) tarafından
Sagol canım zaten ne çocuğuyla ilgileniyor ne benimle sadece keyif icin yaşıyor şanki hep Kendi dünyasında
0 oy
tarafından
inş düzelir baştan böylemiydi bilmiyorum ama tedavisi var kabul ederse tabi etmez etmezse de ilerde daha kötü şeyler yaşanır ne diyim hakkında hayırlısı
(3 puan) tarafından
Tedavi istemiyor ben halimden memnunum diyor alkolü seviyorum diyir bırakmak istemiyorum diyor. Bir de onlarin işinde alkol tedavisi gördüğünde işine son veriyorlarmış bağımlı diye. Bunu öne sürüyor bir de
0 oy
tarafından
Insallah düzelir canim Ama çok zor bi teyzemin ömrü gecti iki torunu var ve kocası hala zil zurna sarhos malesef yıllar geçse de aliskanliķlar geçmiyor 
(3 puan) tarafından
Kiyamam cok zor bir durum yasamayan bilmez. Ben az once çocuğumun bezini devistirirken çocuğum kustu bi taraftan çocuğumu çevirmeye çalışıyorum ne görüyor bizi ne duyuyor oyle kanepede yatmış uyumuş kalmış. Aile yaşantımız bile kalmadı
0 oy
(656 puan) tarafından
Eve gitirse bira sisesi icine ise ver eline icsin bak bakalım bidaha iciyo mu denemistir :D
(3 puan) tarafından
Bira tenekeleri kapalı oluyor kutu kola gibi açsam anlar sonuçta açık olur bira. Ya da ben mi anlamadım demek istediğinizi
(656 puan) tarafından
Ben yapmıştım bi kere ondan dedim canim
0 oy
(179 puan) tarafından
Allah sabır versin aynı eşim eşimde böyle yapıyor
(3 puan) tarafından
Allah ıslah etsin onları inşallah. Dayanacak gücüm kalmadı benim uzulmemi umursamıyor bile. Kızım yanımda ağlıyorum odada bıktım artık
(179 puan) tarafından
Bende ağlayınca oğlum da benle beraber ağlar göz yaşlarımı siler bebeyin yanında ağlama lütfen özldüğünü his ediyor
(3 puan) tarafından
Evet hissediyor gerçekten benim üzgün olduğum günlerde çok huysuzlaniyor yavrum kıyamam
0 oy
tarafından
Canım kızım aıle ortamında buyusun boşanmayayım dıosun ama bırakıp duşa gıremıosun laftan anlamıyorsa bıraz ara ver gozu korksun anlasın boşanabılecegını hem ne varmış bu kadar içeçek al karşına tekrar tekrar konus derdı tasası ne
(3 puan) tarafından
Git annengilde kal bir süre seninle aynı evde olmak istemiyorum diyorum gitmiyor. Ben de annemgile gidip de annemi babamı üzmek istemiyorum onlara anlatmıyorum doğru düzgün çünkü. Kac yıl önce birkac kez anlattım sadece. Düzelmiş sanıyorlar. Onları üzmek istemiyorum. Çıkış yolu bulamıyorum ağlıyorum hep
(3 puan) tarafından
Daha önce böyle devam edersen boaanacagim dedim tamam dedu tövbe etti 1 hafta sonra yine aynı. Konuşuyorum ama anlamıyor beni ben ağlarken güldü daha önce bana benim uzulmemi aglamami umursamıyor
tarafından
Aglayıp kendını yıpratma ayaklarının üzerinde durabılıyorsan ınceldıgı yerden kopsun üzülme sen bebeğine annelik de babalık da yaparsın biz onlardan daha güçlüyüz
(3 puan) tarafından
Yaparım ona eminim ama bebeğime kıyamıyorum
tarafından
İnan sadece bu konuda değil ki her konuda kıyamazsın kendini toparla ve doğru kararı ver mutlu aılede çoçuk buyusun
0 oy
(111 puan) tarafından
Kendi ayaklarının üzerinde durabiliyosan çekme. Keşke benimde bı altın bileziğin olsaydı kolumda bir dakika durmadım bende çok sıkıntı içindeyim. Bide kaynana var bende. Ama rabbim şu mübarek günlerde hidayet versin. Yuvani dağıt diyemem buna hakkım yok kolay kurulmuyor yuva ama onlar neden düşünmüyorlar o yuvayi

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 252 göst.
17 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Asenaumay (1,986 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 487 göst.
2 Mart 2021 Aile kategorisinde SMelek (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 228 göst.
2 Mart 2021 Aile kategorisinde SMelek (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 1,338 göst.