0 oy
542 göst.
Aile kategorisinde (3,769 puan) tarafından

Telefon aTv ye özellikle çok dikkat edin anneler evde açık olması bile ccgnuzu etkileyebilir illa izlemesi yada uzun uzun bakması gerekmiyor 

Gelişimini konuşmasını hal ve hareketlerini herseyini etkiliyor 

Benim kizim 19aylik olck hani öyle tv hastası bir çocuk değil müzik delisidr başlarsa bakar yada sevdiği birşey olursa bakar okdr ama hep acıktır tv evde evde Bask a bi insan sesi ypk çünkü insan bir ses arıyordu çünkü evde

Zamanla değişti kızım konuşması azaldı hal ve hareketleri değişmeye başladı gibi ama aklıma nereden gelsin bir sey olacağı çocuktur bu sonuçta 

Meğerse otizimin bir altıymış bi sıkıntı var di belliydi meğerse buymuş sıkıntısı:( Hani okdr çocuk doktorlarına fln görürdüm kaç kez hepsi iyi dedi bu çocuk maşallah bir sıkıntısı çıkmadı 

Göz doktoruna goturdum 1yas muayene sine goturemedmdi olaylardan dolayi ve dedim fırsat varken götüreyim gittik ve o tehşis koydu çok üzüldüm çok ama ama bi yandan da şükrettim geç kalmadgm için en azndn düzelme umudu olduğu için 

Acaba benim kızım da büyüyünce diğer çocuklar gibi olacak mi diye dsnuordm bazen:( 

Tv vs yasak herşey vermiyoruz oyuncklr aldık annemler yardım etti saolsun hep oyuncağı yok alamiorm diye uzuluordm evden çıkamıyoruz cikartamiorm kızım insan yüzü görmüyor kimsemz yok arkdsi yok o camdan dışarı bakmaya çalışırken icim parçalanıyor 

Hep bunlar yüzünden kızım böyle oldu :((

Kas h. 4 kat aşağa inip cikamiorm kızımla tek iken diye böyle oldu :( çok daha ağır anlatmdgm şeyler yaşadım yaşıyorum kızıma iyi bir annelik yapamiorm çok kahroluorm:((/

Çok dikkat li ol un tv fln izlerken ccklrnz kizlar RABBIM EVLATLARIMIZI KORUSUN  :((

14 Cevaplar

0 oy
(27,338 puan) tarafından

kıyamam ya Rabbim korusun düzeltir insAllah üzme kendini

(3,769 puan) tarafından
INŞALLAH canım ya her halimize şükür tabi rabbim beterinden korusun ama hangi birini kaldrcm blmiorm gücüm klmdi
(27,338 puan) tarafından
buda senin
imtihanın güzel düşün
-Reklam-
0 oy
(4,134 puan) tarafından
TV izledi diyemi öyle oldu ... geçmiş olsun:( inşaAllah herşey iyi olur 
(3,769 puan) tarafından
Doktor cok mu tv izliyor dedi hayır ama tv hep acıktır dedim ondan dedi çocuk göz kontağı kuramıyor dedi kuruyor ama ole çok değil kendini yirtiyor insan baktrna kadar mesela çoğu zaman

3 yaşında tkrr gotrcm  
Nörolojiye gotrcm
4 5 yaşına akdar yasak tv fln

INŞALLAH kuzum ins
0 oy
tarafından
Tv izledigi için mi oldu yani canım anlamdm geçmiş olsun 
(3,769 puan) tarafından
Doktor cok mu tv izliyor dedi hayır ama tv hep acıktır dedim ondan dedi çocuk göz kontağı kuramıyor dedi kuruyor ama ole çok değil kendini yirtiyor insan baktrna kadar mesela çoğu zaman

3 yaşında tkrr gotrcm  
Nörolojiye gotrcm
4 5 yaşına akdar yasak tv fln
0 oy
(2,864 puan) tarafından
Allah yardım etsin ya ınsallah düzelecek.

Ben pek bilmiyorum böyle şeyleri yani açıklar misin nasıl oluyor tv ve hastalık çünkü benim eltim var oğlu 3 yaşında 3 aylık daha doğru düzgün kelime söyleyemiyor sürekli telefonda oynamak istiyor oyun oynamak ayrıca sınırlı bi cocuk da oldu
0 oy
(860 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun kuzum Rabim evladına şifa versin insAllah 
0 oy
tarafından
Allah şifa versin inş tv izlediği için oldugunu bu tanıyı goz doktoru mu koydu 
(3,769 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
(1,126 puan) tarafından
TV izlemenin otizme bi etkisi olduğu henüz saptanmamış. Ama üzüldüm ve tedirgin oldum. Benim bebeğim TV bağımlısı oldu ve konuşması yavaşladı. Doktora gitmeme izin vermiyor da eşim virusten
(3,769 puan) tarafından
Var canım bana göre tek tv nin değil teknoloji şimdiki ccklri mal a çeviriyor zarar veriyor maalesef
Versin yaa ne Var mis azaldı negzl sayı fln daha snra artarsa hiç gidemezsinz
0 oy
(7,177 puan) tarafından
Rabbm evladına şifa versin evimizde TV yok hamdolsun telefonu napcaz onu bilmiyorum :/
(3,769 puan) tarafından
Amin Inşallah canım benim saol allah razı olsun
Onuda vermiyoruz canım iyiliği için şart:(
(7,177 puan) tarafından
En iyisi canım bende vermedim hiç
0 oy
tarafından
Canım oyuncağı yok diyorsun .

Tv hastası değil diyorsun .

Ya oyuncakla oynar yada tv izler .

Hiçbirini yapmıyorsa nasil vakit geçirdi ki ? 

Neyle vakit geçirdi 
tarafından
Ya kuzum kızım çok hareketli koltukta zıplarken başınin sağ tarafını duvara vurdu aradan 1 saat sonra kustu ama üşüttu diye mı kustu bilmiyorum bugün çok dolaştık rüzgar yellemis olabilir diyip iyi düşünüyorum hastaneye gitmek istedim eşimle tartıştık tek basimada gidemem çok uykumda var ama çok korkuyorum  .
Ben çok korkak biriyim neden kustu anlamış değilim:(
(3,769 puan) tarafından
Tabiki en doğrusunu iyi bir doktor bilir ama 1 saat içinde burdur olmuş olsa çıkardı canım merak etme ole saadece bi defa kusmakla kalmazdo
tarafından
Allah razı olsun kuzum benim peki bugün akşam eşim biberonda beklemiş mamayı vermiş ondan kusmusta olabilir degilmi .
Inan gündüz zaten hiç uyumuyor .
Şimdi bebeği uykudan uyandırıp hastaneye gotursem cingar cikarir hastaneyi ayağa kaldırır kızım
(3,769 puan) tarafından
Olabilir tabiki beklems mama verilmez kuzum vermeyn asla bir daha
tarafından
Tamam cnm bbm çok tespit ederim
0 oy
(369 puan) tarafından
Ne demek iyi bir annelik yapamamak senin kokun yeter ona canım öyle kendini üzme beybi etkilenmesin..Bnm oğlumda aynı kimse yok çok sessiz ev..ne gibi davranışlar yapıyordu bebekin sadece konuşması mi azaltmıştı 
(3,769 puan) tarafından
Bakışları değişti sürekli yan yan bakmaya başladı
Ismini algilamamaya başladı bakmıyordu seslennce
Takmak cikartmk neblm mesela oyunclrla oynamiordu ayindako ccklr gibi blmiordm çünkü
Iyice içine kapanmaya basladiydi
0 oy
(583 puan) tarafından
Geçmiş olsun Rabbim şifa sini versin evet tv etkiliyormus  çocuklarımızı  konusabilen  çocuk bile konuşmak istrmiyomus  bizim evde gece gündüz  tv açık ama ben sürekli tv ye damlasına  izin vermem alıp konuşurum çizgi film izlerken bile kulağı bende çok şükür ama her çocukta  aynı etki olmuyo bikaç kişinin  daha basına geldi böyle olaylar 
(3,769 puan) tarafından
Benim kızda öyle sürekli saatlerce vs bakmaz tv açık olur okdr müzik çıkarsa bakar sevdiği birşey çıkmışsa izler biraz okdr bazen dibine giriyor tvnn okdr onu da oyun yapıyor snior

Kızım 18au eve hapis kaldı yaa biri yokken cikrtmdm çünkü onunda etkisi var oyuncgi olmadi doğru düzgün hiç onunda etkisi oldu
(583 puan) tarafından
Kesinlikle  etkisi vardır olmaz olurmu ve geçici biseydir
(3,769 puan) tarafından
Çok şükür erken tehsis koyuldu Allah dan
Ama yinede insan korkuyor cnm kısa bi zaman değil sonuçta 3yasibda tkrr gtrcm 4 5 yaşına kadar yasak
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Cok geçmis olsun cnm Rabbim şifa versin insallah iyilesir düzelir Rabbim yardimciniz olsun
(3,769 puan) tarafından
Amin AMIN INŞALLAH CANIM BENİM ALLAH RAZI OLSUN
0 oy
(107 puan) tarafından
Kendini üzme canim düzelir bence mutlaka. Bende öyle hep evdeyim kimsemiz yok oglum oyuncaklariyla bazende bebek sarkilarini aciyorum onla vakit geciriyor. Tabi cok izletmemek lazim. Dikkat et sende bisey olmaz Allahin izniyle bizlerde tv karsisinda büyümüsüz kendi kendimize oynayarak. Simdiki anneler daha bilincli yetistiriyor eskiden bukadar bilinc yokmus ben annemle konusuyorum butun gun izlerdiniz tv bilmiyodukki biz zararli oldugunu diyo yanimizda sigara bile iciyorlarmis bilmiyodum zararli oldugunu herkes icerdi diyo sasiriyorum bende 
(3,769 puan) tarafından
Geç kalmış olsaydım 1 1bck sne daha kendi elimle bilmeden ccgmu hasta edickdm:((
Düşüncesi bile korkunç cnm

Benim kızda ole uzun uzun bakmaz di müzik çıkarsa bakar gidip gelip sevdiği şey çıkarsa cikmssa bakardi
0 oy
(48,494 puan) tarafından
Allah sifa versin. bizde tv hep acik izliyoruz surekli cok şükür bir sıkıntı yok
(3,769 puan) tarafından
Amin Inşallah canım saol

Sevndm2cnm aman olmasında dikkat et yinede

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 248 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (174 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 786 göst.
28 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Nisan89 (886 puan) tarafından soruldu
+1 oy
61 cevap 1,777 göst.