0 oy
542 göst.
Aile kategorisinde (137 puan) tarafından
tarafından kapalı
Slm kızlar bir oğlum var inş bir tane de kızım olacak oğlum 5 yaşına yeni yeni girdi şimdiden çok düşünüyorum iki çocuklu olunca hayatım zor mu geçecek uykusuz mı kalacm bakımsız mı evim temizlk çok takıyorum siz 2 çocuklu olan anneler nasıl geçiyor heyecan çok var hayırlısı ims bakalım inş zor gecmez:))(
notu ile kapatıldı: Başlık kısaca  soruyu ozetleyici olmalı

15 Cevaplar

0 oy
(170 puan) tarafından
Aynı durumdayız 5 yaşında oğlum var. Kısmet olursa 3 hafta sonra bi oğlum daha olacak. Benimde kafamda deli sorular :) 

Surda bekleyim en iyisi belki bir iki tüyo alirim:)
(137 puan) tarafından
Ya hele ben eşim bugün bimden email biberon aldı verdim oğluma foto çektim ama sanki kıskandı gibi bakalım ay kusmam ya:)
(170 puan) tarafından
4 yaş çocuklar için sınıf açılmıştı oraya kaydetmiştik çok iyi oldu onun için yarim gün gitti zaten. Okulda çok uyumlu uslu ama evde yaramaz :)
(170 puan) tarafından
Benim oğlum ben kıskanmam o benim kardeşim diyor ama çok kıskanıyor bebek için birşey alsam kendide istiyor. Düşün emzik istedi benden:)
(137 puan) tarafından
Bama da bugün diyor ki anne niye yeni alion benimkini kullansin ay ne dcegimi şaşırdım oğlum olmaz dedim mikrop kapar iyibdgl tm diyor o zaman bakalım nasıl yaoacaz vala benim görümce doğum yaptı kızı 8 yaşında kardeşi olunca bende dedi besikte yatacam sallayin kıskanmıştı o derece
(170 puan) tarafından
Bakalım biz neler göreceğiz:)
Allah yardımcımız olsun canım
-Reklam-
0 oy
(2,749 puan) tarafından

Nasıl anlatım ki 

Zorluğu ap ayrı birşey

Güzellikleri ap ayrı birşey(özellikle birbirine çok bağlılar içim gidiyo )<3

Yaşa da gör:D

(137 puan) tarafından
Yaaa kuzum ya allah bagsualsin inş bizimkilerde öyle olur rabbim dertlerini vermesin çocuklarımızın:)))ev temizliği peki yapabiliyor musunuz çok hassasım o konuda nasıl doğumda kirlenir falan kafa gitti inan ki
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Benim birden 2 tane olcak cok şükür tabi ben ne yapayim okadar alismisim ki gezmelere istedigim gibi yatip kalkmalara cok merak ediyorum ne yapcam diye
(137 puan) tarafından
Maşallah  kuzum allah bağışlasın inş bi kerde doğum yaparız hepimiz ah canım işte bende çok alıştım alıyorum oğlu mu geziom yatioz icioz biraz korkmuyor dglim
(1,113 puan) tarafından
Allahim bagislasin hepimizin yavrularini insan korkuyor tabi bilmediğimizden oda bi dogsunlar mecbur aliscaz
(122 puan) tarafından
Ikiz annesi bidaha dogurmassin işte 2 tans yeter ,:)
(1,113 puan) tarafından
Diyorum ben bunlari gec buldum Allahim saglikla dogurmayi nasip etsin ama bidaha istemem olmayanlara da cifter cifter versin insaalah tabi esim ayni fikirde degil :)
0 oy
(1,008 puan) tarafından
4.5 yasti 2 oğlumun arasi planlı hareket edince hersey yetişiyor ben o donemde salonda oturuyordum eski salonlar danteller sus esylari vs hic bir şeyi kaldırmadan büyüttüm onlari salmadan rutin toplamaya devam.ederseniz ipin ucu kacmaz hic buyukler zaten destek.oluyor ufak tefek büyüyüp gidiyorlar rahat olun
(137 puan) tarafından
Inş canım inş bakalım bana da diyen  çok oluyor oğlun büyük sıkıntı fazla yasamazsin biz bilerek büyüttük dediğin gibi çok şükür iyikide öyle hiç birseyden eksik bırakmadık bakalım
0 oy
(777 puan) tarafından
Kuzum şimdi yalan mı söyliyim söylemicem elbette zor ama çoo güzel.venim oğlanların arasında 7 yaş var bu beni zorluyor oyun oynayamıyorlar beraber pek fazla.küçük de biraz zor bu aralar sağolsun ama çok şükür sağlıklılar ya herşey zamanla rayına oturuyor.Rabbim hayırlı doğum nasip etsin inşallah sana 
(137 puan) tarafından
Allah razı olsun rabbim çocuklarını sana bağışlasın ay vala inş allah yardım eder ya ne yapalım sen ama baya ara vermişsin öyle çok zor diyorlar benimle maşallah burda doğum yapanlar 3. Doğurdular bi ben öyle kaldım ama 3 te çok ay dusunemiyorum
0 oy
(583 puan) tarafından
Benimde oğlum var şimdide kızım olacak nasıp olursa. Oğlum daha 19 aylık benimde temizlik takıntim var hergün evi dip köşe silerim süpürürüm düzen olmazsa olmazim.bende surda bekleyim bakalım nasıl düzeni olusturuyorlarmis
(137 puan) tarafından
Ah canım bende dr vesvese oldu hergun sorup silerim temizlik hastası oldum vala ondan korkuom evde kirleniyor ister istemez doğumda yapamiyirsun
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Koz tabiki bi tik daha zor oluyor benim kizim 3 yasinda digeri 6 aylik biride yolda ben deliyim galiba yada kesin simdiden stresten olcem yune senin oglan buyuk ne biliyim 3 u bi arada buyur gider diyorum iste Allahim hayirli saglikli uzun omur versin bize evlatlarimiza insallah aminn
(137 puan) tarafından
Of canım allah bağışlasın senin işin zor daha çok peki isteyerek mı hepsi oldu zor olmuyor mu üst üste kuzum ben korkarim
(1,250 puan) tarafından
Suan icin idare ediyorum pek zorluk cikarmiyor 3 yasinda olan evet 3.su biraz kazayla oldu tek iliski canim aklimin ucundan gecmezdi ki gecen ay 5 haftalik dusuk yaptim olmaz duyordum olmus Allahtan gelene boynum kildan ince korkuyorum ama tek bakiyorum ev isi cocuk derken kendime vakit ayiramiyorum bi yere gittigimde rahat edemiyorum uyku hele hasretim Valla
0 oy
tarafından
Bende aynı seylerı merak edıyorum 4 yasında kızım var bana düskün salı gunu doguma gıdıcem bi kızım daha olacak hayat nasık olacak ev temizlik yemek cocuklar bakımlatı cok düsünüyorum
(137 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım oğlum da o gün diyor anne lütfen bende gelim hastaneye seninle kardeşim doğunca bırakma beni yanınsa kalim icim gitti ağladım resmen:(((
tarafından
Benim kızımda aynı durumda bensız asla uyumaz yemek yemez anne dogumamı gıdıuosun dıyo sureklı senın ıkıncı ne kdrlık
(137 puan) tarafından
Altı buçuk oldum canım vala zor ya kıyamam op kızımı yerime çok zor vala kaç kere oturdum ağladım oğlum öyle deyince
tarafından
Mecburuz cnm hayırlısıyla saglıkla kucagımıza alalımda ınsallh allh buyuktur rabbım verdıyse bi bildigi vardır sende oglunu öp yerıme bol bol dua et banada dogum için
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Bı Oğlum 3.5 yaşında diğer oğlum 7 aylık. Çok zor oluyo herşey dört dörtlük olmuyor yani ya temizlik ya yemek illa aksıyor yani
(137 puan) tarafından
Allah bağışlasın inş canım haklisin dediğin gibi illa aksıyor ama maşallah bazı çocuklar var çok akılı annelerini yormuolar darısı hepimizin basina
(1,787 puan) tarafından
Ay valla benim büyük oğlum hem hiperaktif hemde aşırı iştahsız beni baya yordugu için zor oluyor eğer seninki sakinse işin kolay
0 oy
(582 puan) tarafından
Tek çocuk hiç çocuk iki çocuk çok çocuk diyeyim sen anla canım:)))
(137 puan) tarafından
Yaa :)))doğsun be ne olursa olsum zaten tek cocuk hiç cocuk gerçekten öyle çok sıkılıyor şahsen benim oğlum ah bazen yio beni kıyama kurban olurum ona
(582 puan) tarafından
Benim kizim 7 yaşında hiç kıskanılmiyir masallah sıkıntımız yok ama ikisi ile ilgilebmej zor oluyor oğlum 2aylik onunla ilgilenirken kızımı ihmal ediyorum üzülüyor..
0 oy
(403 puan) tarafından
Planli olunca her işin yetişiyor canım.bol bol dua ette sakin bi bebisin olsun inşallah.zorluk cekmezsin bebeğin sakin olursa bide çocuğun 5 yasinda zorlanmzsn bence cok.benim ilk iki kizimn arasinda 20 ay var.bir fenalardi yamyam gibilerdi görsen :) simdi büyüğü 10 küçüğü 8bucuk oldu nerdeyse gayet iyi anlasiyolr eskiye göre bide 2 aylık bebegim var bebek durunca hemen evin islerini yapıyorum pusete koyuyorm birz duruyor gece 5lerde uyuyor sabah ta esimi ise yolluyorm kahvalti faln inan uyku yok hergün evi süpürüm bazen aksam üzeri süpürüyorm bebek durmayinca ama alisiyosn bizamn sonra.agustostada okullar açılacak ama Rabbim kolayligini verir.bu sene anasinifina yollamazsan daha rahat edersn evde bide zaten virüs var.ilkokula basladgndada bebisin büyür iyi yaptın ikinciyi yapmakla
0 oy
tarafından
Bacım 18 günlük taze iki çocuklu anneym büyük 5 yasnda küçük 18 günlük ikisde kız doğruları söylememi istermsn yoksa herşey polyana mi diyim:D  aynı soruyu ben sormstm burda biride bana bu cevabı vermişti.yazimi okuyorsan dön bana :D
(137 puan) tarafından
Ahahaaaa:) tabiki gercekler:)
0 oy
(667 puan) tarafından
6 yaşında oğlum var 3 aylık bebeğim çok huysuz sürekli ağlıo gaz sorunu falan derken büyük oğlumla ilgilenemiyorum ev desen 2 günde bir anca süpürebiliyorum yemeği zar zor yapıyorum uyku desen allahlığı ne gece ne gündüz uyku yok ama sağlıklı olsunlarda bi şekilde idare ediyoruz işte elimden geldiğince büyük oğlumun istekleri falan yapıyorum tabi inş bugünlerde geçicek allah şimdiden yardımcın olsun:)
0 oy
(987 puan) tarafından
Aynen senin gibi oğlum 5 yaşını doldurduktan 3 ay sonra kızım oldu. Şimdi 1 yaşında. Evin neşesi artarken aynı zamanda işi ve sorumluluğu da artıyor. Resmen kalbin 2 parçaya bölünüyor. Bir gözün şunda diğeri bunda. Belki bazı anneler becermiş olabilir ama benim dengem bozuldu valla. Ev işleri çok zor geliyor. Ev işini bırak kendime bile zaman ayıramıyorum. Yemek yemem, wcye gitmem banyo vs temel ihtiyaçlarımı çok zor gideriyorum. İkisi de peşimde
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Valla benim tel zorlandığım konu uyku oluyor 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 278 göst.
21 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Gurumicianne (193 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 796 göst.
9 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Yusuf Eymen & Zehra (5,345 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 253 göst.
18 Nisan 2022 Aile kategorisinde Sunakarayell (312 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 254 göst.
21 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,391 soru

11,389,524 cevap

34,895 kullanıcı

...