0 oy
644 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
18 aylık oğlum 8.5 kilo 

Hiç bir şey yemiyor agzını dahi açmıyor açtıgınada tadına bakıp ikinci kaşığı almıyor 

Veya agzına alıp çiğneyip tükürüyo yutmuyo

YouTube kendi önüne koyma tabak şekillendirme hepsini yaptım yok

Herkes üzerme baskı kuruyor bakamıyosn diye çocuk gelişmiyor kücüücük

Birde erkek çocuğu olacak diyorlar çok kötüyüm artık

Aglamaktan canım çıktı nolur okuyup geçmeyin bilen biri bir şey desin

Takviye edici gıda olur yöntem olur doktor önerisi olur lütfen

30 Cevaplar

0 oy
(4,285 puan) tarafından
Tahlilleri yapildi mi oglunuzun
tarafından
9 aylıkken yapıldı sonra doktor yer o demişti pamdemi de hastaneye fazla getirme dedi ocean kan damlasını kullandık iki ay ama yine ayni
(4,285 puan) tarafından
Tekrae bi detaylı tahlil yaptir genetik yapısı da önemli ama hiç yemiyorsun diyorsun bi sıkıntısı olabilir maddi durumun varsa özelde ileri bi tetkit yaptir hic bir sorun cikmazsa sıkma canını benim kızım da 2 yasinsa anca 10 kg tu  tahlillerini yaptırdım nutrigen üzüm ekstresi kullandim anca onun sayesinde 1 kg aldi 10 kg oldu sen dusun herseyden yiyor cok tuvalete cikiyor babasi da zayif genetik yapisindan kaynakli bizim sagliksal sorunumuz yok sukur ama cok doktora gosterdim tahliller yaptırdım suan icim rahat
-Reklam-
0 oy
(515 puan) tarafından
Valla benim kızda böyleydi denemediğim yol kalmadı yemek zamani artık stresten midem agriyodu en sonunda açtım çizgi filmi öyle yedirdim o gün bugündür hiç ağzına bile sürmedigi şeyleri yiyo kiloda aldı yemediği zamanlar kilo vermeye başlamıştı çok şık hasta olmaya başlamıştı çözümü böyle buldum
tarafından
Bende YouTube açıyorum baksın da tek ona odaklansn diye yine yemiyor
0 oy
(204 puan) tarafından
Ah ah kelin ilacı olsa kendi başına sürer :((( 
tarafından
Kaç aylk
(204 puan) tarafından
11 5 aydan beri cekiyorum herkez zayif diyip pisskolojimi bozdu yeterince zaten bende Allaha biraktim o kdr dusunmemeye calisiyorum
0 oy
(236 puan) tarafından
Canım yatarken sütüne bal bebek bisküvisi kat .. kahvaltılarında süt ürünlerine çokça yer ver yumurta falan seni çok iyi anlıyorum yada karışık sevmiyorsa ekmeği batır yemek sularına kat ver yemiyor mu öyle ? Seni çok iyi anlıyorum yemeyen çocuk ccoook zor ya
tarafından
Canım sit içmiyor yumurtadan tiksiniyor kahvaltı yapmıyor artık tükendm
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Hiç üzülme bende aynı süreçten geçtim oğlum günlerce aç kalıp yemiyordu. Bunun  altında yatan sebebi bulun mesela ben balık yağı vitamin bağışıklık için şuruba başladım şükür olsun 1 haftadır ne versem yiyor 5yas olcak yeni akıl ettim bence sizde yemekten önce vitaminleri için çabalayın kendiliğinden yer. Mesela yemezse erken hasta oluyorlar güçsüz oluyorlar minicik benim oğlumda inşallah böyle devam ederse kilo almayada başlar 
tarafından
Balık yağında kullandm cnm
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Canım benim seni çok iyi anlıyorum kızım 15 aylık hala çiğnemeyi bilmiyor hiçbişey yutkunmuyor bende çareyi çorbaları püre yapıp süzgeçten geçirip biberonla veriyorum herkes bana böyle hiç alışamaz diyor ama aç kalmasından iyidir çok şükür kilosu iyi ama dediğim gibi herşeyi püre yapıp biberonla oyalayarak şarkı söyleyerek bişey izleyerek içiriyorum sende biberonun ucunu az kes öyle dene. 
tarafından
Biberon almıyor canım
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Tekrardan bi kan tahlili yapılsa iyi olur cnm..o damlayi da birakmasan iyiydi cnku kan degerlerinin artip artmadığını bilmiyosun..once tahlil yapyr baktin degerler iyi ki zannetmiyorum baska bi yöntem düşünürsün 
tarafından
Haklısın aslında bida görürsem iyi olur
0 oy
tarafından
Doktora göster cnm muhakkak birşey verir ben büyüğü goturdun zamanında raporlu mama verdiler toplandı 

Bnm küçükte yemiyor bazen zorla veriyorum yada telefonla 
tarafından
Birdaha götürcem cnm belki başka bi şeydir
0 oy
(402 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah seni çok iyi anlıyorum bu zamandaki annelerin en büyük sıkıntısı sanırım iştahsız  bebekler çocuklar ama çocuğunu en iyi sen tanıyorsun ne yaparsan yap bir şekilde kandır yedir o yedikçe isteyecek bırak iyice acıksın
tarafından
Çok çaresiz kaldm agzını kitlemese bi şekilde yedircem
0 oy
(55 puan) tarafından
Benimki de 19 aylik 8. 5 kilo . Benimde denemedigim yok kalnadi. Baktim olmuyor akisina biraktim. Genetik diye dusunuyorum ..
tarafından
Doktora götürdünmü
(55 puan) tarafından
Coook... tahlillerde falan hicbisey yok. Alerjisi vardi o da gecti sukur. Simdi hersey yiyor ama cok hareketli. Dr. Ondan almiyo yada genetik dedi. Zaten baba tarafida asiri zayif . Canini sıkma sen de oyle de boyle de buyuyecek
0 oy
tarafından
Detayli tahlillerini yaptır ona gore takviye baslar size canim etrafa takilma ama onlemini de al doktor görsün cunku baya düşük kilosu Allah yardimcin olsun kzuum
tarafından
9 aylıken yaptırdık cnm bida yaptıralm
tarafından
Yaptrman lazim canim doktora sikayetlerini soyle zaten kendi yaoar hangi degerleri dusukse takviy3 verir bizde youplus baslicaz pazartesi degerleri de kilosuda ust sınırda ama ben 3 yasa kadar öneriyorum dedi bize sana da verir istah acici ozelligi de varmis sanirim
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Tek care cizgi film benim çocuklarda oyle yiyiyo
tarafından
İzlemiyor
0 oy
(3 puan) tarafından
Benim oğlumda 22 aylık iki ay öncesine kadar bende aynı sizin gibiydim tahlil yapmasını istedim doktordan demir eksikligi çıktı onun için şurup kullanıyoruz şimdi önce zorlasa olsa yemiyodu ama şimdi zorlada olsa yedirebiliriyorum artık.Balik yagida kullanıyorum mollers marka ama iştahını demir ilacını kullandıktan sonra acildi
tarafından
Bizde iki ay demir ilacı kullandık fayda etmemişti
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Benimkide 5 yasnda 15 kilo yaşıtları 18 20 kilo agznabir lokma zor giriyo
tarafından
Önce yiyor muydu
(1,475 puan) tarafından
Hayr 2yasnda sutten kesildi ogundur bugndur abur cubur yiyo
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Herkes b.ok yesin. En son ne zaman kan değerlerine bakıldı canım. 
tarafından
9 aylıkken
(3,213 puan) tarafından
Ooo çok zaman geçmiş hemen gidip kan verin canım belki bir eksiklikten dolayı iştahı yoktur.
0 oy
(48,491 puan) tarafından
once kendini disaridan gelen eletirilere kapaman lazim emiyor mu bebegin emiyosa memeye guveniyodur
tarafından
Canım kapıyorum ama nereye kadar sürekli beni yermeye çalışıyorpar psikolojik baskı kuruyorlar
Bu arada evet emiyor
0 oy
(12,484 puan) tarafından
Kansızlık olmasın canım tahlil yaptırdın mı hiç iştah açıcı şuruplat var doktor kontrolünde verebilirsin 
0 oy
(5,268 puan) tarafından
Subravit diye Bi surup kullandık kızım 12 aylıkken. O bitti şimdide möllers balık şurubu kullanıyorum 15 aylık oldu. Kilo alıyo özellikle subravit kullanınca bir kilo aldı. Çizgifilm izleyerek yediriyorum. Degerlerine baktır istersen. Ankaradaysan doktor önerebilirim
(184 puan) tarafından
cNm o sürüp nekdar bide yazdrmadan alabikirmiyz
(5,268 puan) tarafından
O şurubu doktor yazıo degerlerine bakıp. Reçetesiz satılmıyor hem iştah açar hem vitamin şurubu demişti bize. Bide diş çıkarıyo o yuzden hiç yemiyodu.. şükür artık yiyo yani 3 aydır iştahı düzeldi
0 oy
(3,836 puan) tarafından
kizima bir yasinda tahlilleri yapildi alerji sorunumuz var + iştahlı bi bebekte degil bende yemek yediriirken ağlardım artık komşular camdan laf atardi yesin diye yani o dereceydik. detaylı bi tahlil yaptir bütün vitaminlere bakılsın ben özele gittim devlet yaparsa devlete git tahlilin özeli devleti yok sonuçta imkanın yoksa diye söylüyorum. biz butun tahlillere 800-900 arasi bir fiyat ödedik. kızımın degerleri normal çıktı. Nerdeyse 10 ay alerji diyeti yaptım ona rağmen iyiydi. peynir süt yogurt yemez yumurta yemez sebze çoğunu yemez. kahvaltı öğününde çorba ya da meyve yer. oyle çiğneme sorunumuz yok. yemek zamanı full niloya acik. 

ocean verdi doktor iştah açar diye tik yok. bi kaç tane iştah açıcı söyledi onlarda hormon aslında ben tavsiye etmiyorum çocuğun hormonlarını bozuyor ilerde dedi. ben kullanmıyorum. emziriyorsan o da cok sıkıntı.  Ben eemziriyorum suan dis zamani hep meme de aklı. 

bide şöyle düşünüyorum. gelisim açısından sorun yoksa takılmamaya çalışıyorum artık. ama senin persentilde yerin nerde bilmiyorum. yani oğlunun durumunu bilmiyorum ayına göre alt sinira yakin gibi geldi tahminen. benim kizim ortalamanın altında mesela. ama illa da boylu poslu tosun gibi olmasına gerek yok. illa büyüyorlar şimdiki hersey hormonlu zaten bu sene ufacik olan kizan ertesi sene bambaşka oluyor. 

dis zamanıdır belki de kizim ilk dişini cok kolay çıkardı anlamadım bile. ama ikinci çıkarken 1 kilo verdi neredeyse 1.5-2 ayda. bazen dis uzun surebiliyor şuan da öyleyiz mesela kilo vermesin diye uğraşıyorum ama zor.
tarafından
Cnaım  doğduğumdan beri var iştahsızlığı hiç bi şey yemez yani bir çocuğun sevdiği hiç bir şey olmaz mı yok maalesef
(3,836 puan) tarafından
mama veriyorsan birsey diyemem ama emziriyorsan arayi uzat günde iki kere uc kere emzir max. yapabiliyorsan.
dediğim gibi persentile bak. zaten ihtiyaci varsa mama ya da iştah surubu vs. birseyler verir belki doktor.
0 oy
(600 puan) tarafından
Ah ahhh aynı durumdayım napıcaz bikmiyrm yemio hiç bişey

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 525 göst.
7 Aralık 2021 Aile kategorisinde Demetttt (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 269 göst.
9 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Umutsuz0034 (457 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 394 göst.