0 oy
1,337 göst.
Diğer kategorisinde (726 puan) tarafından
1 buçuk yılı geçiyo evleneli evlenmeden önce çalışıyodum evlendikten sonra işsizlik maaşı aldım çok rahattım onun da sonu geldi malasef :) Hiç  istemedim sağolsun hesabıma atiyo arada öyle eve de bırakmaya başladı kargo falan diye ben geçen pazara çıkarken atm ye gitmem diye aldım sonra çektim koymayı unuttum tekrar koyunca dedim var bende böyle böyle geri koycam koyma diye olsun lazım olur dedi şimdi de pazara çıkacam utaniyom almaya hesabımdaki parada azaldı ne yapsam :)

57 Cevaplar

0 oy
(10,230 puan) tarafından
İkimizin de maaşı var çıkmıyorum nerdeyse 1 yıldır para da lazım olmuyor :) 
(726 puan) tarafından
Çalışıyosun yani :)
(10,230 puan) tarafından
He bacım ama 1 yıldır evdeyim online ders veriyorum her şeyi eşim hallediyor cüzdana baksan 5 lira yok yani :)
(726 puan) tarafından
O da iyiymiş :)
-Reklam-
0 oy
(13,202 puan) tarafından
İlk zamanlar kredi kartı bendeydi sonra işe başladım zaten. İşten çıkınca da istemem harçlık dışarı çıkmıyorum çıkarsam da param yok diyorum su söylenecek mesela bırakır onun dışında her şeyi bu ara o taşıyor. E internet için de kartların bilgisi var. 
(726 puan) tarafından
Ben çıkıyorum genelde bakıp almayı tercih ediyorum
(13,202 puan) tarafından
İnternete çok alıştık kuzum bir de bebek var çarşıya vesaitle gidiliyor 5 aylık nerde ben gezeceğim onla hafta sonu da malum karantina çıkamıyoruz
(726 puan) tarafından
Bu karantina da patladı zaten internet alış-verişi
(13,202 puan) tarafından
Ben öncesinde de tek tek fiyat karşılaştırıp alırdım cidden pandemide aldı yürüdü
0 oy
(2,864 puan) tarafından
Valla ihtiyacim varken istiyorum alisvers için vs adam nerden bilisin bana para lazım olduğunu 
(726 puan) tarafından
Işte bilsin istiyorum diyemiyorum dedirtmedi de sağolsun
0 oy
(1,007 puan) tarafından

Evlendigimiz gunden beri maasini birlikte cekiyoruz maasi bana birakiyor giderlerle falan ben ilgileniuorm o sadece harcayacagi kadarini yanina aliyo gerisi bende :D

(726 puan) tarafından
Patroniçe :)
0 oy
tarafından
6 yil sevgiliydik calisiyordum s.alak gibi onun lafina bakip ciktim sigarama kadar karsilardi yani hic mesele olmadi ama rahatlikla isterim sonucta bize bakmakla yükümlü genelde paranin yeri bellidir ama haber etmeden almam ekstra birsey alacaksam da isterim 
(726 puan) tarafından
Çıkmanı istiyorsa karşılayacak tabi sen baştan alışmışsın bizde öyle olmadı
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Maas alinca hesabima yatirir 500 kadar nakitte birakir zaman zaman istemeye birakmio yani cok şükür 
(726 puan) tarafından
Şükür bende de öyle de ekstralara girince daha erken bitiyo malum
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Esimin maasi karti hep bende olur..bence para kadinda olmali sonucta evi idare eden biziz
(726 puan) tarafından
Eşim tutumlu fatura kredi falan hepsini o ödüyo tutumsuz olsa belki alırdım ama şükür öyle değil neye ne harcıcaği belli genelde birlikte alış veriş yapıyoruz zaten
(6,681 puan) tarafından
Ola bilir canjm her kez farkli dusunuyo bana gore para kadinda olmali..erkek ne kadar tutumlu olsada kadin gibi olamaz
(726 puan) tarafından
Şöyle söylüyüm evdeyken annemdeydi ipler babam tutumsuz çünkü ama Allaha şükür eşim tutumlu habersiz bişey almaz zaten
0 oy
(1,326 puan) tarafından
2.5 sene oldu. Hep çalıştgim icin hic istemedim. Simdi dogum iznindeyim. İstemeye vekindigim icin kendi koyar cuzddanima. SuakdR koydum der. O da orda durur. Onun harçlığı bitince beririm gene :)
(726 puan) tarafından
MaşAllah canım çalışınca babamdan bile isteyemezdim ki
(1,326 puan) tarafından
Aynen bnde okurken de çalışırken de para isteyemezdim babamdan .ya yoksa parası istersem veremezsin üzülür diye. Cok düşüncem olma iyi degil :) catir catir y.rk lazim da iste o da bende yok
(726 puan) tarafından
Müsriflik oluyo oda günah
0 oy
tarafından
Ben söylemeden verir Allah razı olsun nişanliyken calisyordum ona rağmen herşeyimi alır yine de verirdi değişmedi ve cebinde çıkan parayı da verir 
(726 puan) tarafından
MaşAllah canım ne güzel benim eşimde istememe bırakmadan hesabıma atıyoda bitmeye yakın bi kötü hissediyorum :)
tarafından
O ben :D marketten bişey alacaksam eşime aldırırim bende ki bana kalsın diye :D
(726 puan) tarafından
Uyanıkkk :D
tarafından
Uyanıklık değil bı kere tutumluyum ben hihh :D :P
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Hiç  utanmam  zaten  istememe de fırsat  kalmıyor  her ay 500 atıyor  hesabıma 
(726 puan) tarafından
Bana da atiyo ama ekstra alış veriş eksik falan olunca bitiyo malum
0 oy
(3 puan) tarafından
Bende bir buçuk  yıllık evliyim  her maas günü harçlığımı verir hiç  şaşmaz  istemeden verir  zaten 8 yıldır sevgiliyiz  param bittiğinde benim maaşa kac gün var param bitti derim oda anlar verir
(726 puan) tarafından
Ne güzel:)
0 oy
(924 puan) tarafından
İstetmez her daim para verir 
(726 puan) tarafından
Ne kadar sıklıkla canım yani fazla harcadın diyelim ne yapıyosun parasız istemiyomusun
0 oy
(8,272 puan) tarafından
Ne kadar ıhtıyacım varsa genelde ıhrıyac duymam paraya kenara atarım 
(726 puan) tarafından
Yav nasıl ihtiyaç duymam herşey parayla bacım :) markete pazara da mı gitmiyon
(8,272 puan) tarafından
Yok kuzum gitmiyorum eşim sagolsun alır :) ama ben de de mutlaka bı mıktar para olur :) o da ıhtıyacımı görür genelde :)
0 oy
(1,296 puan) tarafından
Evlendik ayda 300 TL verirdi sonra 6 ayda bir zam alıyor ya her zam aldikca 50 artırır şu an ayda 400 lira veriyor zam gelirse artar yine :) onun dışında hiç istemem herşeyime yeter şükür
(726 puan) tarafından
Allah bereket versin canım :)
(1,296 puan) tarafından
Amin canım sağolasın:)
0 oy
(32 puan) tarafından
Maaş kartı bende o söyler para ister bende 
(726 puan) tarafından
Patroniçe  :)
0 oy
(5,706 puan) tarafından
İstemem çümkü eşim kazanıgı paranın hepsini bana verir saolsun biliyor israf etmeyeceğimi çümkü. Faturalardan kiradan artarsa alırım kendime birseyler o da karışmaz  zaten 
(726 puan) tarafından
Ilk baştan alışmakla geçiyo heralde diyorum ya 900 lira işsizlik maaşı alıyodum hiç ihtiyaç duymadım o da tutumlu zaten evde kalsın veya çekiyim sana veriyim konusu olmadı böyle gider muhtamelen
0 oy
(2,067 puan) tarafından
bem harcilik istemem canimm kendisi  beni asla parasız bırakmaz normldede kart bende zaten  
(726 puan) tarafından
Rahatsın o zaman
0 oy
tarafından

Evlenmeden önce çalışmama müsade etmediği için her ay ihtiyacım kadar para atıyordu yani evlilikten önce başladık :P:D

(726 puan) tarafından
Izin vermiyorsa paşa paşa verecek :)
0 oy
(7,098 puan) tarafından

Evlendigimizden beri :D

(726 puan) tarafından
MaşAllah  :)
0 oy
(76 puan) tarafından
Ayyy ben var ya. Ben ben  başta ben isterdim sonra birgün dedim ki ben istemeden sen bırak o gün bugündür asla parasız kredi kartsız bırakmaz beni hele ben ona biraz sinirleniyim başlıyorum alışverişe her türlüsüne yemekten giyime kozmetiğeee ohhh yapıyorum ;))
(726 puan) tarafından
Ohh canına değsin  :))
(76 puan) tarafından
He vala aynen ondan oda beni bilir artık çok sinir etmemeye çalışır :)

İlgili sorular

0 oy
52 cevap 1,071 göst.
24 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Hacer ahmet (1,451 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 334 göst.
+1 oy
71 cevap 1,345 göst.
0 oy
50 cevap 1,339 göst.

378,323 soru

11,323,624 cevap