0 oy
653 göst.
Aile kategorisinde (536 puan) tarafından

Yaklaşık 5 aydır evliyim kaynanamla aynı evin içine gittim huzur vermedi babamın evine gönderdi beni 3 aylık hamileyim eşimi alistiriyor boşanmak için bende yazmıyorum etmiyorum tüm ailesini engelledim sizce geri döner ayrı eve çıkar mı?(severek evlendik).

27 Cevaplar

0 oy
(782 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Eşin kac yaşında? Bide senin icinde hala.umut var esin arıyor galiba seni... Allah yardimcin olsun canim ...kaynanan evden kovdugunda hangi sebeple kovdu ? Bide kayinpederin yok mu? Eşin ogrendiginde ilk tepkisi ne oldu?

Veeee kaynananin evi de olsa orasi bi nevi seninde evin sonucta gelin girmissin eve CIKMICAKTIN GELSIN KOCAM KOVSUN DICEKTIN  ....Edepsiz kari ya Allah korkusu yok bu insanlarda cidden...Bence eşinle ciddi ciddi konuş baktin hala.annem de annem diyorsa yapcak bisiyin yok.

Ha madem seni seviyorsa arkanda duruyorsa 1+1eve gayette çıkarta bilir.
(536 puan) tarafından
Evlat benim evladım diyor  benden huzuru kaçıyormuş kayınbabam ağzını açmıyor zaten  eşim ben olunca sonuna kadar savunuyor beni ben gidince bana düşman oluyor abla fake hesaplardan yazıyor bana herkeste diyor yazma muhattap olma ** gibi döner diyor bende hayırlısı diyorum artık
(782 puan) tarafından
Bence zaman herşeyin ilaci canim ..Eşin olgunlaşmamış daha zaman gectikce anlar belkide ,evlilik eş ne demek olduğunu ama gec anlar ...olurda barisirsan anne ve babasindan uzak bir yerde hayat kurun gerekirse kendi ailene yakin...barışmazsan birşey kaybetmezsin o kaybeder ama hep hayatinda olcak cocuk nedeniyle ..
(536 puan) tarafından
Hayırlısı abla hayırlısıyla dönüp dolaşıp bulur beni zaten
-Reklam-
+1 oy
(289 puan) tarafından
Gözden uzak olan gönülden de ırak  olur derler daha yeni evlisin ve hamilesin seni bırakmış sevse nolur 
0 oy
(8,563 puan) tarafından
Eşin ana kuzusu ondan Hayr bekleme bence..  
(536 puan) tarafından
Ana kuzusu değil dolduruşa Çabuk geliyor aklına hemen birşey de kanıyor
(319 puan) tarafından
Benim eşimde öyle ben gurbete gittim doğum yapmıştım 2 ay orda kaldım bi döndüm eşim 100 yuz değişmiş ben şok oldum boşanma eşiğine geldik 3 ay da zor düzeldi
(319 puan) tarafından
Evimiz ayrı olduğu hald3 . Ve  eşim 7 yıl beni s3vdi
0 oy
tarafından
Sabirli ol ve kesin net kural koy canm 
0 oy
(833 puan) tarafından
Kaynanamı gnderdi
(536 puan) tarafından
Evet abla
(833 puan) tarafından
Bence bunu eşinle konuş eğer boşanmaksa niyeti haklarını alarak boşan .
(536 puan) tarafından
Öyle yapacağım abla
0 oy
(1,426 puan) tarafından
Hikayen o kadar benki bende aynı durumla döndüm hiç aramadı sormadı eşim kızımı doğurdum şuan 14 aylık ve o beni arıyor soruyor ev tutalım eşya alalım düzenimiz olsun diyor aylarca konuşmadık hatta bi kere istemedi mi söyledim boşanama davasindan döndük 
(1,426 puan) tarafından
Bizim olayımız çok farklı canım ya aldatma değil ailesi yüzünden oldu ben kaçarak evlendim beni kandırdılar ev alacaz diye ne ev aldılar ne eşya sonra bir gün kavga ettik ben babama döndüm eşim aradi eve dön dönmem dedim sonra uzunca konuşmadık kızımı doğurdum filan derken doğduktan sonra yazdı yine dön dedi dönmeme o eve dedim bu sefer ev tutalım filan diyor bakalım
(507 puan) tarafından
Bende kacarak evlendım 1 yıl kalacaz cıkacaz dedı 2 kızım var 4 yıldr bırlıgım
(1,426 puan) tarafından
Ay allah sabır versin kuzum ozaman sana ya
(507 puan) tarafından
Ins bu sene cıkacam kafaya koydum
(1,426 puan) tarafından
Inşallah çıkarsın inşallah ne kadar zor olduğunu biliyorum
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Eger geri dönüp te ayri eve cikamzsa zaten dönme bacim.
0 oy
tarafından
Severek evlenenlerin sonu olmuyor mu diyelim, bizde çok severek evlendik Ölüyordu benim için kapılarda yatıyordu, sonuç boşanmak
(536 puan) tarafından
Şimdi napiyorsun abla
0 oy
(5,713 puan) tarafından
Sevse senin oraya gitmene izin vermezdi sahip cıkardı o kocandan Bi B0k olmaz kusura bakma da yani
0 oy
tarafından
Allah yardımcınız olsun sizi seviyor düşünüyorsa bebeğinizi de döner şartınızı ayrı ev tutarak kabul ettirin 
0 oy
(240 puan) tarafından
Severek evlenmişsiniz ama başka şeyler daha ağır basmış gibime geldi canım. Özür diliyorum böyle söyleyip üzmek istemezdim seni ama ne ümitlendirmen isterim döner diye ne de ümitsizliğe düşürmek. Sen bebeğine odaklan üzme kendini o da etkileniyor. Seni ve bebeğini seviyorsa zaten döner sevmiyorsa da sen kendini üzme. Değmez
0 oy
tarafından
Kelin ilacı olsa kendine sürer....

Bende babalardayım.kuzum 
0 oy
(63 puan) tarafından
Kusura bakma ama eşim adam olsa seni karnın da çocuğun var iken buna musade etmez ana kuzusu belli 
0 oy
tarafından
canim yazmiyorum etmiyorum dersen doldurmaya devam ederler ayri eve cik gorusme bu sekilde ikna etmeye calis
0 oy
(612 puan) tarafından
Bence eşinle iletişim halinde olmalısın. Yoksa annesine meydan bırakmış olursun. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır demişler. Annenin evinde otur. Kurallarını da koy. Seni çok seviyorum özlüyorum ama bunlar olmadan bu evlilik yürümez diye tatlı tatlı belirt defalarca. Çocuğu umursadığını sanmıyorum şu aşamada. Çünkü erkekler babalığı çok geç algılıyorlar. O yüzden tek kozun kendinsin. 
(507 puan) tarafından
Vallah haklusın sımdı hep kızı sucluyorkotu gosterıyor . hep konus kocsnla
0 oy
(980 puan) tarafından
Kaynanan seni baba evine gönderirken eşin neredeydi bir de 3 aylık hamilesin üstelik. Buna nasıl müsaade edebilir anlamıyorum severek evlendim diyorsun seven kişi annesinin lafıyla hareket etmez.
(536 puan) tarafından
Hayırlısı abla yapan kendine yapar kız kardeşi var illaki başına gelir
(980 puan) tarafından
Bak sana boşan demiyorum demem de.
Fakat kocanın annesinin lafıyla hareket edip bu duruma neyin neden olduğunu senden de dinlemediği için Eğer barışırsan önce sana saygı duymasını ve seni de dinlemesi gerektiğini anlamasını sağlamalısın cnm.
(536 puan) tarafından
Yazıyor bana abla ağız arar gibi annesine diyormuş senin yüzünden oldu diye ama Bir sonuç yok ortada hayırlısı diyorum abla
(980 puan) tarafından
Yazmayla olurmu hayret yahu. Annesini yanına  alıp senden özür diletmesi gerekiyor bence. Neyse ne diyeyim hakkında hayırlısı neyse o olsun.
(536 puan) tarafından
Hayırlısı abla hayırlısıyla olur zaten
0 oy
(14,019 puan) tarafından
Bence hiç muhattap olma bir süre sonra dönecektir sana ona muhtaç değilsin ona yaranmak zorunda değilsin unutma kaçan kovalanir o sana muhtaç karnında bebeğini taşıyorsun herseyden önce 
0 oy
tarafından
Keşke en baştan beraber yaşamayı kabul etmeseydin
(536 puan) tarafından
Böyle değildi annesi bilemedim ki
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun eşin nasıl müsade ediyor buna
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Benim anlamadığım kaynana kim oluyor da seni babanın evine yolluyor ve bu durumda esin bostan korkulugumu nasıl musade ediyor ya aklım almıyor... 
(507 puan) tarafından
Oyle cadılar varkı kuzum .ınsana frlegını sasırtıyor
(1,019 puan) tarafından
Ayy doğru diyosun da ben empati kuruyorum mesela kendime böyle davrandirtmam ya .. sessiz sakin gelinleri bulmuşlar eziyorlar..

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 1,024 göst.
13 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Uyusuk_Anne (108 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 167 göst.
0 oy
29 cevap 742 göst.
27 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 411 göst.
4 Ocak 2023 Aile kategorisinde Kbrtrk06 (15 puan) tarafından soruldu