0 oy
902 göst.
Aile kategorisinde (1,298 puan) tarafından
Aslında kendim için sormuyorum bunu. 1 yıllık gelinimiz var ben gurbetteyım aileme her istedıgım de koşamıyorum. Annemın geleni gideni hiç bitmez kollarından ve belinden rahatsız.Kız kardeşim de yenı evli 5 aylık hamile oda elinden geldikçe gıder anneme yardım eder eşi sürekli problem çıkarsa bıle yapar. Ama gelinimiz annemi hiç düşünmüyor tamm hizmetçi olarak gelmedi amenna ama bari geldıgınde yedıgıni içtiğini toplasa bi işin ucundan tutsa nolur kı.annem evıne ne alsa onlara da aynı şekilde alır yapar eder maddi manevi destektir ama hep tek taraflı çabalar. Kız annesine her zaman gıder alır götürür kardeşim de onlara damat degıl evlatlık yapar. Keşke bıraz da annemi düşünse sonuçta oda bir anne ve ona hiç kötülüğü dokunmadı dokunmaz da. Annem de bır kayınvalide ve ben buradaki kaynana adı altında açılan postlara çok üzülüyorum acaba bizim gelın de böyle annemi kötülüyor mu çünkü sevmedıgini o kadar belli ediyor kı bakışından bıle. :((

46 Cevaplar

0 oy
(1,352 puan) tarafından
Madem rahatsız annen geleni gideni olmayacak. Olursa da gelen giden kendi işini kendi yapacak. Gelininizin de bir yuvası var. Bir ailesi evi var. Aynı şekilde kız kardeşinin de öyle. Annen ne kadar iyi olursa olsun gelinine karşı nasıl olsa kızım yapar gelinim yapar diyip misafir kabul etmemeli
(1,352 puan) tarafından
Evine gelen misafirler annenin o halde olduğunu bilip yapmıyor mu?
(1,298 puan) tarafından
Yaşları büyük oluyo annem de ayıp dıye kaldırmıyor yerlerinden
(1,352 puan) tarafından
Burada misafirin suçu var gerçekten. Annem mesela teyzeme gidip kaldığında aralarında 3 yaş var teyzem 68 annem 65 yaşında teyzemin evinde çocuğu yok diye gidip kaldığında evini temizler de çıkar.
(1,298 puan) tarafından
Zaten hep onların yüzünden annem bu duruma geldi doktor bıle demiş ki sen nıye bu kadar kendını yordun vucudunu bitirmişsin demiş yanı bi kurtulamadı kadın
(1,352 puan) tarafından
Gelen misafirlere söyle sende annem eskisi gibi işini tutamıyor vs diye belki gelmezler ya da geldiklerinde bir işin ucundan tutarlar
-Reklam-
0 oy
tarafından

Hayır asla görmüyorum günahım kadar da sevmiyorum

tarafından
Al benden de o kadar
0 oy
(336 puan) tarafından
Bnde kendı adıma konuşayım her kaynana senın annen gıbı olmuyo şahsen bnm kaynanam benı kızı gıbı gorseydı bnde anne yerıne koyardım o bana annem kadar merhamet sevgı Şevkat gostermıyor kı bn annem yerıne koyayım,, bide hıc kımse anne yerını dolduramaz ne kadar ıyı kaynana da olsa..

Bazıları kaynanadan cekıyo bazıları  gelınlerden:(
0 oy
tarafından
Benim ikinci evliligim, cok sukur eski kayinvalidem de simdiki de iyidir. Hicbir sorun yasamadim. Saygim da vardir sevgim de, gectigimiz gunlerde kizimin dedesi vefat etti aradim eski kayinvalidemi bas sagligi diledim sonucta kizimin babanesi severim sayarim cok emegi vardir bende. Ama annemin yerine koyabilir miyim, walla ben annemi 17 yasinda kaybettim kimseyi de yerine koyamam hepsinin yeri baska.
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Annemin yerini hiç kimse tutamaz lafı bile olamaz
(1,298 puan) tarafından
Bu postta çıkardığım ders şudur ki burdaki kaynana şikayetlerini bırde kaynanalara sormak lazım. Gelin kayınvalideyi anne gıbı benimsemezse oda gelını kızı gıbı görmez bence ve sonuç olarak hep eşi ile annesi arasında çatışır durur. Aslında erkek de annesini seven sayan kadını baş tacı eder bunu anlayan yok
(2,529 puan) tarafından
Ben buradaki bazıları gibi eşime ailesini hiç bir zaman kötülemedim. Kendi ailesi iyi de olsa kötü de onun ailesi. Eşim hiç arada kalmadı bu zamana kadar ben arada bırakmadım onu. Kendini bilen de eşini böyle bir durumda bırakmaz zaten. Anne gibi görme olayına gelince de 7 aylık hamileyken annem aman kızım sen bişey yapma yorulma derken kaynanam kalk şunu yap diyosa zaten benim annemin yerini tutamaz. Her cuma saygımdan arar sorarım. Ama yeteri kadar. Yüz göz olmam ben kimseyle ki eşimde bunu bilir ailesine nasıl davrandığımı görür ve sizin tabirinizle baş tacı eder beni. Ne onlar beni öz kızı görsün ne ben onları öz anne babamın yerine koyayım. Herkes kendi yerini kendi belirler benim hayatım da.
0 oy
tarafından
Annem gibi tabiki olamaz ama bü anlattıklarınızı değil kaynanama yabancıma dahi yapmam. Elimden geldiğince herkese yardimci olmaya çalışırım ki bu eşimin annesi ki hiç böyle bişey yapmam.
0 oy
(863 puan) tarafından
Benim kayınvalidem de yapar eder ama herkese anlatır evimi temizler herkese anlatır pis diye bazen et tavuk alır biz alıyoruz der eğer senin annende anlatıyorsa ve gelinde benim gibi duyuyorsa bilemem ama örneğin ben duymadan önceye kadar severdim sayardım ha gidince bişey yapmazdım oğlum durmuyor çünkü onun iki kızı var evde bekar onlar bile yapmaz yine ben oglumdan önce yardımcı olurdum ama duyduktan sonra açıkçası soğudum ve annem gibi görmüyorum çünkü annem ne yapsa etse anlatmaz üstünü örter ama malesef kayınvalide öyle değil 
(1,298 puan) tarafından
Yok canım asla konuşacak karakterde bi insan degıl annem. Sadece ona degıl hepimize yapar kesinlikle gözüne gelmez maddiyata düşkün degıl annem yeterkı olsun herkesın elinden tutar yanı konuşmaz. Seninki madem konuşacak hiç yapmasın üzmesin boşuna senı
(863 puan) tarafından
O zaman geminizin yaptığı bencillik oluyor annen gibisini bulmuş bende diyorum ne anlat ne yap bi değeri kalmıyor
0 oy
(316 puan) tarafından
Ben kaynanamı başta kendi annemdem bile çok severdim takı evlenene kadar evlendim değişti kadın bir kaç kavga ettik bana dediği laflar çok zoruma gitti seni babanın evine yollarım dedi sonra eşime bu kızı bırak ben sana başka bulurum dedi kavga anında ben bu kızı istemiyorum dedi hemde kaç kere benim suratıma karşı benim hiç bir suçum yokken yaptı bunları ben eşimle sakalasiyordum eşime kendi aramizda kötü kelimeler bazen kullanırız biz sorun yapmıyoruz ama onun zoruna gitti daha neler neler dedi bnde bu yüzden onu sevmiyorum kayinbabamida sevmiyorum oda biz ev aldık eşim dediki karımın üstüne yaptım bunlar delirdi sabah 6 da aradı eşimi niye onun üstüne yapıyorsun felan dedi yani beni istemediklerini resmen belli ettiler bide diyor belki seni terk eder ev onun olur diyor resmen ayrılacağımiz günü bekliyorlar bide 2 çocuğum var ama ben yine iyi niyetli biri olduğum için yine arar sorarım onları bide gider orda kalırım 2 3 hafta hemde eşim olmadan
0 oy
(371 puan) tarafından
Asla annem gibi görmüyorum üç gündür hastayım oğlum 10 aylık durmuyorda alt katimda oturuyor oğlumun sesini duyarda yukarı çıkıp bakmaz 
(1,298 puan) tarafından
Canım öylelerine Allah merhamet versın ben iyi insanlara nasıl davranırsınız merak ettim. Geçmiş olsun sızede
(371 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Evet biraz önce konuştum annemle yani (kayinvalidemle ) oğlanın dişi ağrıyor anne dedim sabır kızım oku dedi
(1,298 puan) tarafından
Maşallah Allah muhabbetinizi arttırsın canım
tarafından
Amin canım herseu karşılıklı bende sorunsuz değilim ama eşim arayı iyi ayarlar annesinin bana yanlisini görürse uyarır benim annesine yanlışını görürse beni uyarir
tarafından
Ne beni kimseye ezdirir  nede annesini kimseye ezdirmez bugün diyorki annemi yaşlanınca buraya getirecem canim diyor hayırlısı olsun hakkımızda olur canım dedim
0 oy
(891 puan) tarafından
Bnm fikrim ne kdd iyi olurlarsa olsnlr asla anne gibi olamazlr anne cok farki bisey. Kaynanam bana iyidir ama asla annem olarak gormuyorm ama saygisizlkta etmiyrm herseyine yardm ederim 
0 oy
(791 puan) tarafından
Anne gbi hiç kimse olamaz ben kaynanma okdar iyidimki genç olduğuna rağmen dışrdan gelse anne hoşgeldin yemk hazırlarım misfrlerine okdr hizmet ederm okdr cana yakın davranırm yani gelin gbi değl kızdan öte birlikte otryoz ve her akşam geç saatlere kadar sohpt ederdik sabh olsa keşke kahvaltıda sohpt etsek okdar soğudumki çünkü kızını savundu bana kelime yaptı he eskisi gbi samimi değlm ama saygımı bozmdm yine misfr gelince koştururm ama otrp sohpt etmyom çok kırıldım bn onu tanımazdm anne dedım gözümü istese verirdim ama haksz yere kızını üste çıkardı 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Canim kardeşinde hata Bizim helinde kardesim askerden gelene kadar annesinde annemlerde kaliyo eline para gecse annesine verir annemler para istemezler ondan ama xocuguna harca derler annemler kötü olur artık kimse karismiyo bi ara yemek yedik gelinle ben wonra bizim acil cikmamiz gerekti iki kisilik sofra yani iki tabak yikayamamia hatta sofrayi bilr toplamamis coxuguda masallah uslu yani uyudu mu 4-5 saat kalkmaz istese yapardi yapmiyo annemlerde ona cok ugrasiyolardi artik karismiyo kimse kardesim gelse ev döşeyip gondercekler 1 haftada ben bile şok oldum daha neler var neler yani. 

Ama suç kardeşimde anne babami beni yok sayiyo karisi ablani sevmiyorum diyomus bizimki susiyomus ben karini seiyom desem bana sesi cikar ama başı sıkıştı mi ilk bama kosar. 

Karisi annemlerin en ufak şeyini sikayet ediyo kardesim annemle babama bagiriyo bi kere Allah razı olsun parami gonderdimiz karima cocuguma baktiniz demez. İs erkekte bitiyo. 

Ben kaynanama elimden geldigince yardimci olurum kizim durmaz bnm cok yaramaz ve anneci kaynanam der cocuga bak ben yaparim diye esimde kaynanama laf sayma hakkini vermez bana vermesin de zaten en güzeli ikimizde anne babamizi ezdirmeyiz ha ailelere karsi da birbirimizi ezdirmeyiz cok şükür..
0 oy
tarafından
Tabikide annem gibi görürüm çoğu yaptığı seylere annem yapsa nasıl tepki veriyorsam Kaynanamada öyle tepki veririm bazı halsizlikları dışında onuda söylüyorum ona zaten
0 oy
(40 puan) tarafından
Farzediniz ki gelininiz yok o zaman nolcakti kim annenizin hizmetini edicekti ufakta olsa. Bence cogu sey gibi sevgide karsiliklidir ben kendi kaynanamdan pay biciyorum bana ne sevgi ne bi sicaklik gostermis degildir ben saygisizlik hic etmemisimdir ona karsi hayir diyen biride degilimdir. Ama annem gibi asla olamaz cunku annemin beni icten dusndugunu bilirim o sadece oglunu torununu dusunur ben el kizi olarak bilinirim cokta hissttirir bunu ama kaynatam cok iydir hep arar sorar nasilsin diye bu yuzden kaynatami cok severim asla kiramam demekki sevgi karsilikli bana ne verirseler bende o sekilde karsilik verirrm
0 oy
(718 puan) tarafından
Göremiyorum ben gormek.istesemde engel oluyor sozleriyke hareketleriyoe sabrediyorum
0 oy
(360 puan) tarafından
Annemden farkı yok seviyorum oda seviyor beni
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Burda yazanlar genelde gerçekten çok çektiği için yazıyor canım gelinlerin kötü olduğundan değil benim annem abimlerle oturdu 10 sene yengem geç gelirdi işten annem yemek iş güç her şeyi yapardıki ydngemde gerçekten 17 sene oldu aramızda yengem değil öz ablsm gibi ama kaynana sadece menfaati varsa arar yoksa kendi oğluna bile bakmadı ameliyat olunca şimdi anneyle kaynanayı nasıl bir tutarsın ki ben hep destek olmaya çalışmışken öyle sevgim yok ne yalan söyliyim ama eşim için saygısızlıkta etmem yani 
0 oy
(45 puan) tarafından
Anamın yanından geçemez iğrenç insan
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Hayatta değil olsaydı nasıl olurdu bilemiyorum

İlgili sorular

+2 oy
79 cevap 837 göst.
8 Temmuz 2021 Aile kategorisinde H&S (294 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 277 göst.