0 oy
862 göst.
Aile kategorisinde (1,298 puan) tarafından
Aslında kendim için sormuyorum bunu. 1 yıllık gelinimiz var ben gurbetteyım aileme her istedıgım de koşamıyorum. Annemın geleni gideni hiç bitmez kollarından ve belinden rahatsız.Kız kardeşim de yenı evli 5 aylık hamile oda elinden geldikçe gıder anneme yardım eder eşi sürekli problem çıkarsa bıle yapar. Ama gelinimiz annemi hiç düşünmüyor tamm hizmetçi olarak gelmedi amenna ama bari geldıgınde yedıgıni içtiğini toplasa bi işin ucundan tutsa nolur kı.annem evıne ne alsa onlara da aynı şekilde alır yapar eder maddi manevi destektir ama hep tek taraflı çabalar. Kız annesine her zaman gıder alır götürür kardeşim de onlara damat degıl evlatlık yapar. Keşke bıraz da annemi düşünse sonuçta oda bir anne ve ona hiç kötülüğü dokunmadı dokunmaz da. Annem de bır kayınvalide ve ben buradaki kaynana adı altında açılan postlara çok üzülüyorum acaba bizim gelın de böyle annemi kötülüyor mu çünkü sevmedıgini o kadar belli ediyor kı bakışından bıle. :((

46 Cevaplar

0 oy
(3,150 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Her insanın arasında olan yanlış anlaşılmalar oldu o sen daha küçüksün çocuksun toysun dedi beni hep alttan aldı iki senedir evliyiz şimdi Allaha çok şükür ki gerçekten anne kız gibiyiz anneme gidecek okurum sabah erkenden kaldırırlar kalk kızım annemler özlemiştir gidin diye kayınbabamda aynı şekilde gittiğimde elimden geleni yaparım ama küçük kızım var bensiz durmuyo o durduğu müddetçe her işini yapıyorum o da çok mutlu oluyo beni de çok mutlu ediyo bir dediğimi iki etmez ettirmez de hatta eşim kendi der ben mi sonradan geldim sen mi ben damadın sanki iyi ki bi gelininiz var diye güler Allah herkese böylesini nasip etsin eşimden yanda ailesinden yana da çok şanslıyım :D

Annemin birdi tekdi sonra iki oldular sevgiye boğuyorlar ♥️
(1,298 puan) tarafından
Maşallah çok mutlu oldum valla Allah nazardan saklasın daim etsin inşallah çok guzel
(3,150 puan) tarafından
Amiiin rabbim herkese nasip etsin inşallah ♥️
-Reklam-
+2 oy
(6,748 puan) tarafından
Senin annen gibi bi kayinvalidem olsaydı eğer her işini yapardım temizliğini yemeğini falan annemde benim kayinvalidem olsaydı o da bende çok şanslı olurduk anaa 

Kaynanamı annem gibi görmüyorum canım çok sinsi çok sadece insanı kullanır 
tarafından
Can-ı cehenneme
(6,748 puan) tarafından
Hee valla cehenneme
+1 oy
tarafından
Kayinvalidem annemden kat ve kat iyi Allah razı olsun
(1,298 puan) tarafından
Ne guzel valla maşallah canım Rabbım bozmasın benım kayınvalidem de iyidir Allah razı olsun ondan
+1 oy
(945 puan) tarafından
Keşke her kayınvalide böyle olsa, ben kendi adıma söyliyim daha çok destek olurdum. 
0 oy
tarafından
Kaynanam bana annelik yapmadı yapmıyor bende evlatlık yapmıyorum ha elimden geldiğince ziyaretini yaparım işine gücüne bakarım evime gelince yüzünü eğmem hizmetimi ederim ama öyle canımı parçalayacak kadar da değilim sevgim yok ama saygım sonsuz 
0 oy
tarafından
benimki çok iyidir uzağız ama gittiğimde de hizmet ederim..bir alo desem dua eder..hatta bir iş yapsam sen çocuklarla ilgilen ben yaparım der bu arada 65 yaşında iki bacağı da ameliyatlı ona rağmen hizmet etmek ister
(1,298 puan) tarafından
Helal olsun valla ne iyi insanmış maşallah canım
tarafından
maşallahı var evine kim gelse yedirir içirir mutlaka boş göndermez..kızları kızıyor annelerine her gelene sofra kurma diye çay verirsin yeter diyorlar bayramda mesela..ame yine de yedirir misafirlerine
0 oy
(1,278 puan) tarafından
İyi olsaydı belki aynı olurdu ama kesinlikle annem gibi göremiyorum 
(1,298 puan) tarafından
Tabıkı karşılıklı olması da önemli canım
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Her konuda annem kadr olamaz tabi ama bazı şeylerde annemden çok düşünür beni gelini devil kızı gibi görür bende onu aynı şekilde saygıda sevgide kusur etmem 
(1,298 puan) tarafından
Allah bozmasın canım maşallah
(2,330 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
tarafından
Valla binde birdir kayinvalide iyi olsun bizimki anca ben yapamam ben edemem der siyirir hic kimse kendi annemiz gibi olamaz
0 oy
(5,220 puan) tarafından
bi video vardı adam hayır hayır hayır hayır asla asla diyodu :D
(1,298 puan) tarafından
Kötü birisi mi kayınvaliden
(5,220 puan) tarafından
kötü desem kötü değil ama çok sinsirella az kötü yani :D
0 oy
(817 puan) tarafından
Canım ilk zamanlar kaynanama kurbanlar olurdum bak okadar severdim annem annem diye dolanırdım poğaçalar pastalar yapardım hep ne zamanki bana o ev benim oğlumun evi çocuğunda benim oğlumun çocuğu sen kimsinki muamelesi yaptı bana bunu hissettirdi beni kocama şikayet etti direk kestim mesafeyi koydum evine bile gitsem suratımı asıp oturuyorum muhabbet etmiyorum eşimin hatrına orada olduğumu hissettiriyorum. Sevmiyorum ama saygısızlık da yapmıyorum bulaşıkları elinde yıkar içim rahat etmez annem yaşında sonuçta kahveyi yaparım masa kurmasına toplamasına yardım ederim ama mesafeliyim. Annen bilmeden incitmiş olabilir mi gelininizi yoksa ilk günden beri mi böyle
(1,298 puan) tarafından
Sizin ki farklı tabıkı kayınvalide nin kullandığı sözleri kım olsa kaldıramaz yanı sen haklısın burada canım. Bizim gelın ilk zamandan böyle çünkü ona akrabaları demiş ki kaynanana yüz verme kendını ezdirme ve gelip bıze bunu anlatabiliyor
(817 puan) tarafından
Allah allah ya onların sözüyle mi hareket ediyor sen bşr konuş istersen benim annem seni çok seviyor falan desen belkş zamanla oturur herşey yoluna canım belki de karakteri budur benim yengemde ananemden nefret eder o da ananem melek gibidir dayım çalışmazdı bütün maaşını onlara verirdi yemek taşırdı sakat ayağıyla tüp taşırdı 15 dakika yürürdü tüple ama yengem hep nefret ederdi bazı insanlara yaranamazsın işte şimdi torunlarıda ananemi aramaz anneleri yüzünden zor valla iyi geline iyi kaynanaya denk gelmek çok büyük şans
0 oy
(187 puan) tarafından
Kayınvalidemi annem gibi görmüyorum ama bana kayınvalidemin bütün yaptıklarına rağmen annemin evinde ne yapıyorsam ona gittiğim zamanda aynısını yapıyorum annemde yorulmasın etmesin diye düşünüyorum kayınvalidemde öyle bir düşüncem yok ama saygıdandır diyip yapıyorum iş
(1,298 puan) tarafından
En güzeli canım insan aslında naparsan kendıne yapar bugun gençlik var sağlık var ama yarın olmayabilir ve Allah bızı kımseye muhtaç etmesin
0 oy
(7,744 puan) tarafından
Bazennn evet
0 oy
tarafından
ben göremiyom valla kendi annem varken
(1,298 puan) tarafından
Nasıl peki sana karşı
tarafından
iyi aslında sevmedigim yönleri de var ama göremem annem gibi çok çok iyi bile olsa ha kötü davranmam gider gelirim yapmam gerkeni yaparım
0 oy
(454 puan) tarafından
Malesef görmüyorum bebeğim yeni dogdu uykusunda ağlıyor bana diyor lohusa halimle annesi öldü derlermiş diyor zaten sürekli ağlıyorum lohusa depresyonuna girmisim
(1,298 puan) tarafından
Kız bazen de cahil cahil konuşurlar onlar da buyuklerınden duymuşlar o saçmalıkları
(454 puan) tarafından
Herkes görüyordu halime erken doğum yaptım 34 haftalık sürekli hamileleikte sorunlar yaşadım kaybetme korkusu var bir insana bu denir mi:(
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Kesinlikle hayır.    
(1,298 puan) tarafından
Kısa ve öz dıyosun
(44,603 puan) tarafından
Aynen
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Evet görüyorum valla. Annem kadar değil ama çok emegi var üzerimizde.
(1,298 puan) tarafından
Allah razı olsun iyi insanlardan canım
(4,666 puan) tarafından
Aynen öyle valla.
0 oy
(2,282 puan) tarafından
Kendi annem gibi görmüyorum kendi annemi de kendi annem gibi görmüyorum hepsinden soğudum...
(1,298 puan) tarafından
Of of senın durum baya vahim miş
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Hiçbir zaman anne olarak görmedim de görmem de.. Ne o beni doğurdu nede ben onun kızıyım.. Ne senin annen oğlunu evlendirdiktn sonra ona bakmak zorunda nede gelin senin annen hasta diye ona bakmak zorunda.. Abinlere harcadığı paraya kadın tutsun düzenli getirip evini temizletsin... Abin de evlendiği gibi karısına evine bakmayı bilsin. 
(3,552 puan) tarafından
Arkadaşın annesini bilmiyoruz ki. Herkes annesinin huyunu dermi demez. Herkese kendi annesi iyi gelir. Kusura bakma ama durum böyle. Yaşamadığımız şeyler için yorum yapamayız.
(1,298 puan) tarafından
Benim annem de beklemiyor zaten gururlu bi insan bu sadece benim dışardan düşündüğüm bişey. Çok yanlış düşünüyosun bu kafayla ilerde senın önüne de nasıl insanlar çıkacağı belli olmaz
(1,298 puan) tarafından
Evet tanımıyorsun annemi tanısan zaten böyle atıp tutamazsın
tarafından
Tabii kii öyle mesela birlik oturduğun için daha çok gözüne batıyordur eminim ben eşim görevdeyken gidp kalırdım kafayı yicem duruma gelirdim kaçardm ben bakamam açıkçası he şöylede bişey var Kaynanalar ne kadar kötü olursa olsun eşlerimiz gözünde onlardan iyisi yoktur
(3,552 puan) tarafından
Canım tanımak zorunda değilim. Herkesin annesi kendine iyidir.. Kusura bakma. Ama elkızı senin anana hizmet etsin diye gelmiyor. Siz yapın annenizin işini...  Annenizde ona bakmak zorunda değil. Almasın etmesin.. Kendine bir hizmetci ayarlasın. Bu lafımı yanlış anlama. Ekmek parası için ev temizliğine giden birini bulsun hafta da bir iki çağırsın. Oda kimseye muhtac olmasın.. Neden Gerceker zorunuza gidiyor anlamıyorum. İslam dininde de bu böyle gelin kaynana kayınbaba ya bakmak zorunda değil... İster iyi olsunlar ister kötü.. Yaparsa Allah rızası için yapmıyorsa vebali yok.. Annenin de imkanı iyiymiş zaten. Kusura bakma yani.. Sert çıkmana gerek yok. Doğrular bunlar.
0 oy
tarafından
Benim kaynanam bana annelik yapsaydı bende ona evlatlık yapardım 

Kendi kaybetti bence  :)
(1,298 puan) tarafından
Önce büyükler büyüklüğünü yapacak ben de katılıyorum
tarafından
Valla bacım benimki ağzını az kapatsa az sussa işlerime karışmasa o bile yeter :)

İlgili sorular

+2 oy
79 cevap 833 göst.
8 Temmuz 2021 Aile kategorisinde H&S (294 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 263 göst.
0 oy
27 cevap 474 göst.
5 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 591 göst.
18 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu