0 oy
903 göst.
Aile kategorisinde (1,298 puan) tarafından
Aslında kendim için sormuyorum bunu. 1 yıllık gelinimiz var ben gurbetteyım aileme her istedıgım de koşamıyorum. Annemın geleni gideni hiç bitmez kollarından ve belinden rahatsız.Kız kardeşim de yenı evli 5 aylık hamile oda elinden geldikçe gıder anneme yardım eder eşi sürekli problem çıkarsa bıle yapar. Ama gelinimiz annemi hiç düşünmüyor tamm hizmetçi olarak gelmedi amenna ama bari geldıgınde yedıgıni içtiğini toplasa bi işin ucundan tutsa nolur kı.annem evıne ne alsa onlara da aynı şekilde alır yapar eder maddi manevi destektir ama hep tek taraflı çabalar. Kız annesine her zaman gıder alır götürür kardeşim de onlara damat degıl evlatlık yapar. Keşke bıraz da annemi düşünse sonuçta oda bir anne ve ona hiç kötülüğü dokunmadı dokunmaz da. Annem de bır kayınvalide ve ben buradaki kaynana adı altında açılan postlara çok üzülüyorum acaba bizim gelın de böyle annemi kötülüyor mu çünkü sevmedıgini o kadar belli ediyor kı bakışından bıle. :((

46 Cevaplar

0 oy
(930 puan) tarafından
Canım malesef iyide var kötüde kaynana ama anne yerini tutmaz bana göre iki kaynanam var benim kumalı aynı evde yaşıyorlar 40 senedir fazla belki ben sessiz sakin biriyim kimseye karışmam etmem bana nasıl davranıyorlarsa bende öyleyim anam başka beeeeee candır
-Reklam-
0 oy
(1,790 puan) tarafından

Bende çok yapardım gittiğimde hiç oturmazdim yediğimi içtiğimi toplamak bir yana bakardim utuluklerine ev temizliğine ona göre ne yapabilirsem kârdır diyip girişirdim zaten iki buçuk sene aynı evde yaşadık ayrıldım yine gittim geldim aynı şekilde yaptım hatta bazen özelikle iş yapmaya çağırır oyle giderdim ki orda doğum yapmıştım hasteneden çıktığım gun bir tas sıcak çorba bile koymamıştir önüme karnım burnumda bile iş yapmışligim vardır 

Keza büyük eltimde öyle Allah var
Ama küçük elti geldi elini hiçbir şeye atmıyor biz azıcık birlikte oturup 1 bardak çay içelim sonra kalkar toplarız derdik eltimle mutfağı o o sırada gider vura kıra bize isittirmek için mutfak toplardi sanki biz yapmicakmisiz gibi 
Ama küçük eltiye bulsa kendi ayağına götürecek çayını çorbasını 
Birde millette aaaa üçü de benim için aynı diye anlattığını duyunca eltimle bende madem aynıyız aynı olalım dedik çektik elimizi ayağımızı işten 
Birde bircok sefer iş yaptın mesela sonra oldu ki bir sefer yapmadım ya da ertesi günü gidip yaptın ya o bütün yapılanların hiç Bir değeri kalmıyordu demiyor yani Allah razı olsun yine de gelip yapıyorlar diye 

Senin annen gibi kayınvalidem olsa neler yapmam ne maddi ne manevi hiçbir katkısı yok bize 

0 oy
(17 puan) tarafından
Bende de tam tersi. Hergün yemeğini aşını yaparım evini siler süpürürüm asla saygısızlık yapmam ama kendi annemle asla bir tutmam. Onun bana saygısızlığı çoktur. Her şeyime karışır. Daha iki aylık evliyken daha hamile değilim diye tedavi kelimesini kullandı. Ve hala da hamile değilim yaptırdığı stresten dolayı. Her gün açar tedavi kelimesini en iyi doktorlara götüreyim tedavi ettilerim diyor. O kadar anlatmama karışmaması gerektiğini söylememe rağmen üstelik. Saldım gitti artık ne derse desin umursamıyorum duymamazlıktan geliyorum. Eşimin annesi olmasa selam bile vermeyeceğim birisi. 
0 oy
(14,020 puan) tarafından
Beni çok düşünür çoğu konuda yardımı olur sever sayar oda kayinpederim de ama yine anne gibi göremiyorum bazi huylarını sevmiyorum bide tek gelinim asssssiiirrrrriiiii üstüme titriyorlar bunaliyorum ama elimden geldiğince işini gücünü yaparım köye gittik beraber mesela 15 gün elini hiç ise surdurmedim beli ağrıyor bacağı dizi ağrıyor zaten 

İlgili sorular

+2 oy
79 cevap 837 göst.
8 Temmuz 2021 Aile kategorisinde H&S (294 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 277 göst.
0 oy
27 cevap 507 göst.
5 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 632 göst.
18 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu