0 oy
484 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar selam, bılıyorsunuz bız tayıncıyız esım memur burda esımın iş arkadası evlendı kız da buraları hıc bıkmıyordu sudan çıkmış balık gıbıydı acıkcası elımden geldıgınce yardım ettım, defalarca evıme çağırdım ama kedı alerjısı var dıye gelemedıler, yemeğe götürdük, konsere goturduk, mangala goturduk, hep bız davette bulunduk ve kız yalnız kalmasın dıye elımden geleni yaptım ama o bır kere bıle evıne davet etmedı 2 sene oldu, 2 ay önce doğum yaptı hastaneye gıttım kapıdan esıne süt yapan çay verdım yıyecek verdım, hamıleyken mıdem bulanıyor dedı yemek götürdüm kapısına kadar yıne ıcerı davet etmedı ki ona asla bozulmadım, doğum yaptı annesı geldı evlerıne 1 ay hep mesaj attı bana bebek söyle bebek böyle napayım vs vs bakamıyorum kolık falan hep yardımcı oldum 1 ay sonra mesaj da dedım, ' musaıtsen bır ara geleyım hem sana yardım ederım yemek yaparım hem de bebeğe bakarım sen banyo vs yaparsın, annen gıdınce gelırım dedım, bana mesaj da ' canım kusura bakmazsan 40ı çıktıktan sonra gel eve kabul edemıyorum' yazmış o kdar üzüldüm ki, nıyetım bebek görmek degıldı gerçekten ona yardıma gıdıcektım o günden berı de hıc konuşmadım sızce haksız mıyım üzülmekte ?

24 Cevaplar

0 oy
(14,051 puan) tarafından
40ı çıktıktan sonra değişen ne olacak anlamadım gitmeni istemiyor gibi geldi bana 
tarafından
Ya o kadar üzüldüm ki yenı gelın o da benım gıbı, benı de bılıyor eşyası kotu olsa banane umursamam, esım onlar evlenmeden gıtmıs bırkere evleri çok küçük demıstı ondan mı gocunuyor anlamadım ama çok üzüldüm çok çocuğa aldığım sehler elımde kaldı
(14,051 puan) tarafından
Bı cekincesi olabilir yani kızı az çok tanımışsindir bosver sende bir daha teklif etme
tarafından
Ben artık konuşmayı düşünmüyorum zaten
-Reklam-
0 oy
(985 puan) tarafından
Çağırsada gitme sende çağırma madem boswer el insanına ne uzuluosn 
tarafından
Tayincş olunca gurbette el insanı olmuyor ıste arkadaş kardeş sanıyorsun
(985 puan) tarafından
Biliorum bizde tayinciydk ama hiçbirinden kolay kolay kardeş olmuo gördüm yaşadım
0 oy
tarafından
Belki eşyası güzel değil utanmıştır olabilirmi
tarafından
Canım o da yenı evlendı benım gıbı daha geven 150 bınlık borç yaptık dugun ve eşyalar kredısı yenı bıttı demıstı benım dugunum eşyalar 60 bın tuttu yanı
(2,835 puan) tarafından
Eşyanın  güzel olup olamaması ne kadar önemli ki iki tatlı laf yeterli etrafta ne var ne yok unuturur bende daha 1 yıllık evliyim  eşim memur oldugu  için öyle nir eşya almadık taşınırız diye keşke hergün misafir gelse bir insan yüzü görseydim biraz sohbet etseydim
tarafından
Valla herkezin görüşü farklı bu konuda çünkü benimde eşyam olmadığı için kimseyi davet etmedim istemedim ama tamamladım artık şükürler olsun alıyorum gelmek isteyeni
tarafından
Aynen öyle valla eşya hıc umrumda olmaz ılk evlendım sehpam bıle yoktu mıllete çay servısı yapamıyordum ellerınde tutuyorlardı olsun bana gelsın ınsanlar evıme degıl
0 oy
tarafından
Haklısın vallahi canım  öyle insanları sevmiyorum o tip insanları iyilik yap denize at
tarafından
O kadar üzüldüm kı bebişe bır sürü şey aldım:( ona emzırme atletleri almıştım benım çok ıhtıyacım olmustu dıye, ben dohum yaptığımda kımsem yoktu o da yalnız kalmasın ıstedım :(
tarafından
Yaa sen ne kadar yüreği güzel bir insansın boşver kuzum takma kaybeden o oldu sen değil
tarafından
Ayy ne dıyım Rabbım bebeğine ona sağlık versın, CAnımsınn tesekkur ederım
tarafından
Amin kuzum boşver Allah seninde o güzel yüreğine kalbine göre versin inşallah
0 oy
(263 puan) tarafından
 insanliktan anlamıyor demek kimseye hakettiğinden fazla değer verme canım benim 
tarafından
Yanı o kadar doğru kı hep kendımden verıyorum ınsanları tanımamıyorım ya
0 oy
tarafından
Eşimi maddi açıdan zorlamamak adına düğünde uygun ama içime sinmeyen eşyalar almak zorunda kaldım misafir severim ama eşyalarımı sevmediğim için onları davet etmeye çekinirim böyle bişey olabilir 
tarafından
Kuzum daha 5-6 ah önce 150 bınlık dugun ve eşya masrafı yaptık kredısj yenı bıttı şükür dedı ben 60bıne yaptım herseyımı
0 oy
(763 puan) tarafından
Ahhh ahh bu kadar iyi niyetli olmak zorundamisin canim. Elinden geleni fazlasiyla yapmişsin..
tarafından
Bu 40 muhabbetıne gücendim cınku komşum dedı nazar degmesınden korktuğu ıcın ıstemezler dıye
(763 puan) tarafından
Evet bazi insanlar o düşüncede olabiliyor
0 oy
(870 puan) tarafından

Evine neden hiç çagırmaması garip geldi 

(870 puan) tarafından
Eşi istemiyor olabilir mi
tarafından
Yokkk eşi Allahlık saf bırsey esımı de çok sever aynı işteker zaten o cocuk tam tersı ister
(870 puan) tarafından
O zaman kızda bir problem var fazla iyilik yaramayan cinslerden desene
tarafından
Çocuğuna nazar degdırırım dıye korktu sanki yedı cıhana sultan doğurdu terbıyesız daha da telefonunu açmam
(870 puan) tarafından
En çok annenin babanın nazarı deger derler iyi eşini eve alıyor
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Gerçekten çok ayıp etmiş bende olsam çok üzülürdüm ve daha fazla ustelemezdim.
tarafından
Ben konuşmayı düşünmüyorum artık zaten bugün aramış açmadım çok ayıp
(1,301 puan) tarafından
En iyisini yaptın kuzum boşver
0 oy
tarafından
Haklısın kırılmakta ben olsam bende kırılırdim, ama evi kötü olabilirmi yani bilemedim misafir mı sevmiyor acaba 
tarafından
Evı yenı herseyı kendı anlattı bır sürü borç yapıp almışlar ama çok küçükmüş kiradayız hepımız eşim bırkere gırmus o yokken oturmuşlar ev kutu gıbı dıyor nefes alamadım belkı de ondan ama 2 senedır benı hıc tanımamış
0 oy
tarafından
Haklisin insan kirilir ben de olsam kirilirdim. Biraz ayip etmis. Belki cekindigi birsey var bilemedim belki de dupeduz istemiyor. Her iki turlu de sen cok verici davranmissin kirilmakta cok haklisin
tarafından
Kuzum bence mısafır sevmıyor çünkü herkese boyleymıs, ayak üstü bızede gelın dıyor ama yok, kapıdan bırsey verıyorum mesela kapıyı yarım açıyor sonra atıyo ayy senı ıcerı cagıramadım dalgınlığıma denk geldı dıyo
tarafından
Yani sevmiyor olabilir tabiki herkesin yapisi baskadir ama karsindaki 3 cagiriyosa sen de 1 cagirirsin yani o kadar da degil. O sevmemekten cok insan kullanmaya girer artik. Ya da kapina gelmis insani da bi buyur edersin. Sevmemenin de bi dozu adabi wardir yani degisik bir karakter kendisi anladigim kadariyla kuzu ya
tarafından
Aynen öyle kuzum dışarıda falan çok ıyı çok da severdım en gucendıfım komşum soyledı 40ı çıkmadan nazar değer dıye ıstemezlermıs ben çocuğunu görmeye gıtmıyordum kı benım çocuğum daha bebek meraklı degılım yardıma gıdıcektım, kızım doğduğunda çok ağladım bırı olsa da kapımı çalsa çok yalnızım dıye o oyle olmasın ıstedım ama bıttı bende kredısı bugün aradı açmadım
tarafından
Valla o kadar iyi anliyorum ki seni. Kizimda da tektim oglumda da tektim. Oglumda 1 kisi dedim ya 1 kisi olsaydi yanimda hani iş de istemiyorum sadece yanimda dursa yeterdi ama işte yapacak birsey yok degisik degisik zihniyetler var, sen verdiginin karsiligini gorememissin bosver biraz mesafe koy sen de kirilma boylece, verip verip sonra hayalkirikligina ugramazsin hem.
0 oy
tarafından
O kadar yıl olmuş hâlâ ilişkini kesmeden yardımda bulunmussun helal olsun . Ben çoktan bitirirdim . En fazla iki kez adım atardım sonra o atmadiysa hayatta bı daha ne çağırırım ne de ararım sorarım kendisi arasın 
tarafından
Buraya ılk geldı bunalıma gırdı yalnızlıktan bende hep destek olmak ıstedım hamıleydı otururken ay burnuma mangal kokusu gelıyor hep dedı 2 gün sonra eskmı zorla mangala götürürüm o kız yıyecek dıye, ay daha da bırsey yapmam zaten asla
tarafından
Kız insan bir iki kere çağırır eder . Ama karşılık görmedin dur
tarafından
Ama eşim dedı 40 kere nıye böyle yapıyorsun kullanıyor senı dedı dinler mıyım hıc ***** olduğum ıcın
tarafından
Sen hep eşini dinle pişman olmazsın :D
0 oy
tarafından
Bence üstüne çok düşmüşsün seni kırmaya yada seni kaybetmekten korkmuyor boşver hiç konuşma derim bundan sonra
tarafından
Yok zaten bugün aradı açmadım bıttı artık
tarafından
Benim bile zoruma gitti
0 oy
(7,335 puan) tarafından
Bebek küçük diye mi istemedi ki yani bende kırılırdım 
tarafından
Evet ıste 40 a kadar nazar değer dıye ıstememıstır dedı komşum ona çok gucendım
(7,335 puan) tarafından
Saçma 40 dan sonra değmiyormuymuş sanki yani araya mesafe koyardım ben olsam
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Bence sen gereğinden fazla iyisin yapma... Anladın sen..
tarafından
Anladım anladım yapmam zaten artık bıttı
0 oy
tarafından
Mefaaatci açık net uzak dur bacım
tarafından
Bugün aradı açmadım zaten daha da cokkkk arar beklesin
tarafından
İnsanların iyi niyetini somurenlerden nefret ediyorm
tarafından
Hep de bıyle ınsanlar cıkıyor karşıma ya
tarafından
İyi niyetinden zaten hep bu yüzden kiriliyoruz bacim
0 oy
tarafından
İlla ki bir sebebi olmalı ama böyle davranmasının..açıkça sor bence..
tarafından
Ne dıyebıkırum kı evıne neden çağırmadın denmez ben dıyemem bellı kı ıstemıyor
tarafından
Yoo bilmediğim bir sorun mu var de. Aramızda de. 2 yıl oldu senin evde oturup bir kahve içmedik hep ben çağıriyorum ben teklif ediyorum de..istemiyorsan görüşmek zorunda değiliz bnm amacım sana destek olmakti de..böyle bisiy yazabilirsin..bu kadar yardım ettmisin yanında olmuşsun çağırmasını bir sebebi vardır bn olsam merak ederdim.
tarafından
Inkar edıcek bılıyorum yok beden oyle düşündün yok ben senı sevıyorum falan sallayacak, mesela bır kere dedım sızın ev nasıl hıc goremedık, eşyalarım yenı falan dıyordun dedım hııı ee gelll çat kapı gellll ama sen gelmezsın dımı oyle dıyo dedım korkma korka ama sen gelebılırsın benım evıme dedım
0 oy
(7,820 puan) tarafından
Kendime yapılmış gibi yorum yapcam kimsenin nazını tribini cekmezdim umrumda olmazdı. Aldiklarim elimde kalsın derdim yine de vermezdim öyle bir terbiye yoksununa. Resmen insan kullanıyor akıllı ihtiyacı olana veririm daha iyi derdim
tarafından
Yok bugün aradı açmadım zaten annesı gıttı memleketine kendı gıtmıs, esının ıznı bıttı tek kalınca ben aklına geldım heralde bır gerızekalı vardı kapıdan hedıyelerı bıraksın dedı
(7,820 puan) tarafından
Bence de muhatabı kes yani öyle şey mi olur saf yerine mi koymaya çalışıyor seni nedir. Tamam sen karşılıksız yapiyosun ediyosun ama 40 a kadar kabul etmiyoruz filan ayıp yani çocuğu yemicen ya
tarafından
Nazar değer dıye korkmuş Ay Allahım benımde bebegın oldu kımseden korkmadık ne bu sanki yazık benım nazarımdan korktu onu yedıremıyorjm kendıme
(7,820 puan) tarafından
Çok ayıp valla
0 oy
tarafından
Çok haklısın ya istemese bile o kadar iyiliğin hatırına kabul eder insan, yazık. 
tarafından
Yok bıttı zaten bugün aradı açmadım daha da görüşmem ben
tarafından
En iyisi canım boşver o kaybeder senşn gibi dostu
0 oy
(2,835 puan) tarafından
İnsanlıktan anlamıyor cnm üzülmene değmez  bende gurbetteyim  hiç bilmediğim  tanımadığım  insanların  içindeyim  eşim imam köyde görev yapıyor biri kapımı çalmasına  hasretim keşke yakınlarda olsaydın o seni hiç haketmiyor sıkma canını  çağırmadan gitme 
tarafından
Keske :( söyle candostu olabılecegım ınsanlar olsaydı çevremde, ınsan gurbette dayanak arıyor

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 342 göst.
28 Ekim 2023 Aile kategorisinde asllyd (403 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 280 göst.
0 oy
14 cevap 464 göst.
30 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Adalett (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 645 göst.
30 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Papatya02 (902 puan) tarafından soruldu