+1 oy
1,779 göst.
Aile kategorisinde (116 puan) tarafından
Herkese iyi günler evliyim 1 yaşında kızım var annem kanser hastası 6 senedir son 2 aydır kemoterapi ağır geldiği için bende kalıyor erkek kardeşim var evlenmek üzere babam tir şoförü arada gelip gidiyor hem annemle hem kızımla ilgilenmek yorucu geliyor artık psikolojik olarakta bunaldım biyere çıkamıyorum annem surat asiyor gibi hissediyorum çıktığım zaman aralarda kardeşimin nişanlısı kardeşim babam hepsi geliyor onları günlerce doyur çay kahve tatlı ikramı derken aynı evin içinde kızımı sayılı görüyorum önüm vaktinden çalıyorum resmen kendimi kullanılmış gibi hissediyorum bazen çünkü kimse sende çocuğun var bide bizle uğraşıyorsun sağol demiyor üstelik evin odası yetersiz olduğu icin eşim mutfakta yerde yatıyor uzun süredir onada çok üzülüyorum sesi de çıkmıyor annem hasta diye bencillik mi yapıyorum diyeceğim ama uzun zamandır kendimi düşünemiyorum zaten çoğu zaman dus alicak zamanı zor buluyorum içimi dökmek istedim yanlış mı düşünüyorum kötü mü düşünüyorum bilmiyorum teşekkür ederim 

61 Cevaplar

0 oy
(618 puan) tarafından
Cnm bazen bulana bilirsin ama annen şuan sana ihtiyaçları var esindende Allah razı olsun bence ,katlanmaya değer bak sen kendin diyorsun kızımla ilgilenemiyorum annen sana bakınca da kendisiyle ilgilenemiyordu için i ferah tut heleki hastaysa kalbi kırılmasına izin verme Allah şifa versin 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kuzum deme öyle dünya imtihan dünyası cektiklerin günahlarına kefaretinan bana hem çok sevap aliyon yarın sende yaşlanan senin öyle olmayacagin ne malum eşinin onu sürede öyle söyleme aklına düşürme normal bişey diye düşünsün yoksa laf etmeye baslar da eşin niye yanında yatmiyo 
(116 puan) tarafından
Eşim çok horluyor ve oksuruyor uyurken aynı odada olunca kızım uyuyamıyor sürekli uyanıyor bu sefer o uyandığında ağlıyor bütün evi uyandırıyor ondan eşim ayrı yatmak istedi
tarafından
Hmm mutfakta da olmamış ama sabredin bacım geçer elbet
(116 puan) tarafından
Olmadı evet bende çok üzülüyorum onun adına katlanmak zorunda değil orda yatıp nasıl dinlenecek gidip butungun çalışıyor sonuçta
tarafından
Çok büyük bi imtihandan geciyosunuz sen de eşin de sabredin kaybeden olmayın rabbim kaldiramayacaginiz yükü vermez bunlar hep günahlarınızı kefaret
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Eşine ben çok üzüldüm. Mutfakta yatması ne biliyim helal olsun ama. Başka bir erkek olsa bunu kabul bile etmez  Annen için gönlünü daraltma ama. Ona bir şey olsa neden böyle düşündüm yaşasaydı 40 yıl bakardım ben dersin. Sen biraz yıpranmışsın tükenmişsin. Allah bu sınavdan kazasız belasız çıkarsın seni. Yaşadığın çok zor ama her bakımdan zor. Ama eşine ve kızına da ilgi göster. Erkek ilgi bekler sonuçta onu da ilgisiz bırakma. Sana çok iş düşüyor. Psikojikmen yıpratma kendini.
(116 puan) tarafından
Evet biraz tükendim sanırım kendim için bisi yapamamak eşime kızıma yetememek ihmal etmek te çok üzüyor beni onların suçu yok çünkü
0 oy
tarafından
Hasta zaten annen kimin ne zaman gideceği belli değil Rabbim bilir ama kadın zaten cok acı çekiyor Allah rızası için yap sen öyle düşünme annen sana nasıl baktı büyüttü onu düşün 
0 oy
tarafından
Buradaki insanlar varya çeyrek efe anca klavye delikanlısı. Kadın ne demiş Allah askına. Kaçınız kaç gün dayanırdınız. İnsan eti ağirdir. Kadın aldım sokağa atiyorum dememiş içini dökmüş. Pes Valla akıl sır ermiyor size. 
(116 puan) tarafından
Teşekkür ederim ama umursamıyorum öyle saçma yorumları ben insanım bunaldım sadece herkese anlatamadığım içinde buraya yazmak içimi dökmek istedim hepsi bu anneme bakmak istemiyorum falan gibi bisi yazdığım yok yazdıklarımı tekrar tekrar okudum hatta öyle bir şeyi nerden anladılar bilemedim işlerine öyle geliyor sanırım kendileri hem 1 yaşında bebeğe hem hasta annelerine baktılar mi hiç merak ediyorum
0 oy
(1,372 puan) tarafından
Maddi sıkıntınız yoksa haftik bir yardimci alin eve en azindan evin isi i o yapar sen annenle ve cocugunla ilgilenirsin Allah yardimcin olsun 
(116 puan) tarafından
Teşekkür ederim maddi sıkıntı olmaz mi kiradayiz sadece eşim çalışıyor kızımın bezi maması zor geçiriyoruz kredi karti olmasa geçinemeyiz hatta
(1,372 puan) tarafından
Annenin emeklisi falan var mi ?
(116 puan) tarafından
Yok malesef babamın durumu kötü değil ama kardeşim evlenicek gelinin istekleri hiç bitmiyor onlar ne dese alıyor oda kimse senin halin durumun ne diye sormuyor tek maaşla kim gecinebilir şu devirde kaldı ki annem herseyi yemiyor ona göre bisiler almaya çalışıyorum
(1,372 puan) tarafından
Tabii çok zor ama annenin duasi yeter ama sana
0 oy
(367 puan) tarafından
Esin neden mutfakta yerde yatiyor yatak odasi yok mu
(116 puan) tarafından
Yatak odasında kızım uyudugu için eşim çok oksuruyor ve horluyor eşim ne zaman orda yatsa uyanıyor ve bidaha uyutamiyoruz şu durumda kızım uyansa annemi falan rahatsız eder ağlar ondan ayrı yatıyor eşimde
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Seni anlayabiliyorum. Annemde 6 ay anneannemi baktı, geleni gideni bitmedi. Bi yere çıkamadı. Anneannemde hiçbişeyden memnun olmaz. Hiç kızım yoruluyor demez, sabah kalkar "bugün şunu ara gelsinler, bunu ara gelsinler" diyordu hergün misafir hergün kalabalık. Annemde 54 yaşındabi kere çok bunaldım diye ağlamıştı, çok üzğldğm o zaman. Mesele anneyi bakmak değil, o süreçte kimseyi memnun edememe hissi gelenin gidenin sürekli hizmet beklemesi. Anlayışsızlık yoruyor insanı 
(116 puan) tarafından
Neredeyse benim yaşadıklarımı yazmışsınız bende annemi pek memnun edemiyorum bisi ister yaparım kokuyo bu der yemez kırılırım belli etmem hastadır derim ama üzülüyorum işte illaki yetmiyor kardeşim babam nişanlısı e kızım var ilgi bekliyor onun günahı ne diyorum sürekli ihmal ediyorum onu
0 oy
(563 puan) tarafından
Bu insanlar empati yapamıyor herhalde. Bence bunalmakta çok haklısın okadar yükün altındasın insan Bi çocuga bile bakmaya zorlanıyor bazen Allah yardım etsin kardeşim
0 oy
(48,494 puan) tarafından
Allah annene sifa versin eşindende Allah razi olsun gelenlere hizmet etme cayi falan eksik kalsin kizinla ilgilen nisanlisida gelip durmasin 
0 oy
tarafından
Vala canım eşimin kuzenine annesine bakıyordu zaten kocasıyla kotulerdi hep ama kocası hani anne konusunda hiç ses etmezdi ama aile kavramı kalmadı gittiğimde diyordu bir yere gidemiyorum eşimle hiç başbaşa kalmiyorum annem cocuklarima kızıyor kafası gitti iyice pisjikolojisi bozuldu herkesin diyordu başka kızları vardı kadının üç ogluda vardı kimse bakmadı ve sonuç kadın kocasından boşandı zaten kotulerdi ama cidden arada kendine eşine cocuguna zaman ayırmak lazım helal olsun eşine ki mutfakda bile yatıyor düşünüyorum da yok ya eşim surat aşar illaki kendini belli eder
(116 puan) tarafından
Esim ses etmiyor ama bende onunla hiç ilgilenemiyorum diyorum ya bazen akşam olmuş dus alacak zamanım olmamış üstüm başım yemek kokuyor çok zor bir durum inşallah senin yazdığın duruma gelmeyiz ama eşimde nereye kadar dayanır bilmiyorum ama yok yani onunla ilgilenecek halim zamanım ve psikolojim yok gerçekten
tarafından
Canım Allah korkusun öyle olmasında hani yatak odanızda kim var senle çocuklar mı kalıyorsunuz ne bilim eşin yanına gelsin biraz bir şeyler yapmaya çalışın annen bakıma muhtaç mı hani yatalak falan değilse evde bırakıp eşinle çocuklarla bir çık dışarı falan ne bilim hiç kimse yok mu yani annendir tabi herşeyi yaparız biz onlar için ama onlar bile yeri geldi mi bizi büyütürken illaki yoruldukkari yapamadıkları dönem olmuştur ya
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Rabbim yokluğunu göstermesin ölüp gitse keşke yanımda olsaydı da baksaydım dememek adına elinden geldiğince bak cnm hem sevabı çook büyük. Annene çok geçmiş olsun. Sen sanırım hep ev çocuk gelen giden derken biraz bunalmışsın. Annenin de nazı sana geçiyor demekki takma sen onu kafana. Bazen eve alışveriş yapıcam de onun da kalbi kırılmasın çık biyerde otur bi kafanı dinle yarım saat. Eşinden de Allah razı olsun her erkek kabul etmiyor artık böyle şeyleri. Kızın varmış Rabbim size bağışlasın. Farzetki annenin yerindesn
(116 puan) tarafından
Yok ben anneme belli etmiyorum hicbisi elimden geldiğince moral vermeye çalışıyorum ki kendi moralim bozuk son zamanlarda hep iade etmeye çalışıyorum herkesi ama yoruluyorum cok
(1,389 puan) tarafından
Koly deil tabi Allah yardmcın olsn
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Canim hasta bakmak hic kolay degil hele ki yakininsa inan hastanin psikolojisi ayri senin apayri oluyor ve etrafindakilerde yardimci olamiyorsa inana o kadar yipraniyorsunki ilac almak durumunda kaliyorsun cocugun icin esin icin annen icin oncelikle kendine de iyi bakmak zorundasin digerleri 9nemli degil kendi caylarini yapsinlar bir zahmet Cok gecmis olsun. Hasta psikolojiside cok zor hem bencil oluyorlar hemde kaprisli oluyorlar tahammul etmek gercekten zor .Allah yardimcin olsun kardesim 
(2,016 puan) tarafından
Ayrica burda annen sana bakarken iyi diye yazilmis atip havada yakalamislar ;)sen  onlara hic aldirma kendini ferah tut. Bebek bakmakla yasli ve hasta bakmak arasinda cok fark var..
(116 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim beni anladığınız için anlaşılmaya ihtiyacım var gerçekten yaşamayan bilemez çünkü insanlar yok anneni istemiyorsun yazıklar olsun bile yazan olmuş nerden çıkarmışlar böyle birseyi bilmiyorum ben bunaldım sadece içimi dökmek istedim kolay değil çünkü Rabbım kimseye yaşatmasın
(116 puan) tarafından
Ben annemi doğurmadım ki annem beni dogurmayi tercih etti doğurdu benimde kızım var büyüdüğünde ben sana baktım ama diyemem o mu istedi dünyaya gelmek ben istedim doğurdum yani bakicam tabiki anlamiyorum insanları bazen
(2,016 puan) tarafından
Amin insallah Allah hepimizi guc kuvvet versin bu durumlara dusmeyelim cocuklardan cok sey bekliyoruz bazen ..  Hem anneyiz hem evlat..   saglam insan   evinde uzun sure misafir olsa bunaliyorsun hasta daha zor.  Gunahlarina kefarettir bagislanmana vesile olur insallah sabirli olman.. Ama kandine arkadas edin arada sohbet etmeye kafani dagit yani cok zor veya eve yardimci alman gerekir imkan varsa.. Benim kayinvalidem alzhimer annesine bakti ilk baslar iyiydi ama psikolojisi bozulmaya basladi kendine vakit ayiramiyordu cunki hastalik ilerliyor daha muhtac hale geliyor. Bakici tutmaya karar verdi o esnada icer disar islri gorebilmek icin 2 hafta bakim evine birakti bakici bulana kadar. Cok sukur bakicida hemen bulundu ki evde baska insanla bulunmak idare etmek bile zor. Ama Allah razi olsun bakandan cok guzel bakti gercekten sadece hastaya odakliydi evin isi yemegi yine annemdeydi
(116 puan) tarafından
Benim öyle bir maddi imkanım yok keşke olsa daha iyi ilgilenirim herkesle rahatlarım biraz babamın durumu çok kötü değil ama kardeşim evlenicek istekleri bitmiyor ona yetişmeye çalışıyor bu ara
0 oy
(171 puan) tarafından
Elbette zor benimde başımdan geçti böyle şeyler o kadar iyi anlıyorum ki seni insan bunalıyor daralıyor psikolojisi bozuluyor değişik değişik durumlara giriyorsun yasayan bilir bunu bende 86 yaşında alzehirmer hastası olan eşimin ananesi var di  kişisel bakımı  felan alt bezleme tümü ile bir o birde kizim 3 yaşında birde kayinvalidem eşim vardık kayinvalidem o da rahatsızlandı kalpten açık ameliyat oldu ona da bakıyordum aynı evin içinde düşünün delirmek üzereydim kullaniliyorum gibi hissediyordum kendimi zor çok zor bunları yaşamak şimdi 3 ay oldu önce kayinvalidem sonra anane vefat ettiler bir ay arayla şimdi kaldık 3 kişi eşim kizim ben herkesin bir imtihani var işte geçici...
(116 puan) tarafından
Başınız sagolsun sizde çok zor şeyler yasamissinz üstelik kendi aileniz değilde eşinizin tarafına bakmışsınız
(171 puan) tarafından
Evet dostlar sağolsun canım benim ALLAH razı olsun.
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Sadece annenin ihtiyaçlarına ve çocuğuna bak gerisi için ben olsam bir bardak kaldırmam . Ayrıca yatak odanızda neden yatmıyor eşiniz çocuk var diye mi acaba 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım Allah şifa versiň.

Annene moral amaçlı gelmelerini anlarım da yatılı kalmaları yerde yoksa gereksiz olmuş .Her işi kendin yapma o kardeşinin nişanlısı da yardım etsin .Evi yakınsa kardeşine kibarca yatılı zor oluyor böyle evimiz dar kusura bakma diye konuşabilirsin
0 oy
(1 puan) tarafından
Çoğu yorumları ve verdiğin cevapları okudum. Anneler tabi ki başımız tacı fakat bence senin üzerine bu kadar yük bindirmelerinin hiçbir mantıklı açıklaması yok. Aşırı bir bencillik var sana karşı. Kesinlikle kendini suçlama. Elinden geldiğince güçlü olmaya çalış sorumlu olduğun bir yavrun var. Bir de bence annenin de psikolojik destek alması lazım ki anladığım kadarıyla olay sadece hastalık değil. Annen ayakta durabilir kendini az da olsa idare edebilir durumda olmasına rağmen tam tersi psikoloji göstermesi üstüne keyifsiz olması normal değil. Bu süreçte senin çektiğin fiziksel sıkıntıyı bırak psikolojik sıkıntı seni daha çok yıpratır. Emin ol annenin babanın hakkı varsa evladın da hakkı var. İnşallah tez zamanda annen hem fiziksel olarak hem psikolojik olarak şifa bulur. Rabbim sana güç kuvvet kolaylık versin. 
0 oy
(1,224 puan) tarafından
Yanlis veya kötü niyetle düşünemezsin ki zaten annen o senin yani istesende annen o haldeyken icinde kotu bi niyet olamaz ki zaten yazindan da belli kendini ifade ederken bile yanlis anlasilmamak icin cabalamissin. Rabbim sifa versin annene ne mutlu ki sana Allah katinda cok guzel bi sevap aliyosun cocugunun en guzel zamanlarinda onunla ilgilenememek te uzuyodur illaki cok iyi anlayabiliyorum ayrica esinin mutfakta yatmasi ses cikarmamasi yani ona da ne mutlu burda cok kisi var elestiriyolar ama bu durumda olsa esleri laf ederler bakmazlar yani. 
0 oy
tarafından
Ayni seyleri yasadim 10 yıl önce cok zor bir surec yasayan bilir iki evlat esim babam hasta cok zor 
0 oy
(1,618 puan) tarafından

Canım benim hepimiz insaniz daralir bunaliriz. Ben bile annemlere gittiğimde annem ak diyor ben kara diyorum. Ev ev üstüne olur muymuş canım. Ben kaynanamla bir buçuk sene yaşadım da ah ne zor günlerdi aklıma geldikçe başıma ağrılar giriyor. İster annen olsun ister kardeşin kaynanan kim olursa olsun ev ev üstüne olmuyor. İstersen annen kendi evinde kalsın sen yanına git işini gücünü hizmetini yap sonra yine evine git. Hatta kardeşin varmış o annenle kalsın nisanlisi onlara hizmet etsin aaa bu neymiş canım daraltmislar kadini nic nic nic :angry:

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 248 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (174 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 786 göst.
28 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Nisan89 (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 507 göst.
2 Nisan 2022 Aile kategorisinde 3cocukannesi (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 256 göst.