+1 oy
1,779 göst.
Aile kategorisinde (116 puan) tarafından
Herkese iyi günler evliyim 1 yaşında kızım var annem kanser hastası 6 senedir son 2 aydır kemoterapi ağır geldiği için bende kalıyor erkek kardeşim var evlenmek üzere babam tir şoförü arada gelip gidiyor hem annemle hem kızımla ilgilenmek yorucu geliyor artık psikolojik olarakta bunaldım biyere çıkamıyorum annem surat asiyor gibi hissediyorum çıktığım zaman aralarda kardeşimin nişanlısı kardeşim babam hepsi geliyor onları günlerce doyur çay kahve tatlı ikramı derken aynı evin içinde kızımı sayılı görüyorum önüm vaktinden çalıyorum resmen kendimi kullanılmış gibi hissediyorum bazen çünkü kimse sende çocuğun var bide bizle uğraşıyorsun sağol demiyor üstelik evin odası yetersiz olduğu icin eşim mutfakta yerde yatıyor uzun süredir onada çok üzülüyorum sesi de çıkmıyor annem hasta diye bencillik mi yapıyorum diyeceğim ama uzun zamandır kendimi düşünemiyorum zaten çoğu zaman dus alicak zamanı zor buluyorum içimi dökmek istedim yanlış mı düşünüyorum kötü mü düşünüyorum bilmiyorum teşekkür ederim 

61 Cevaplar

0 oy
(8,267 puan) tarafından
Bence bu hanım kardeşimizi taktir görmemek emeğinin değerini bilmemek ya da bunu söylememek üzmüş yormuş.Alkah kolaylık versin tez zamanda herkes yerini bulsun inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yanlış mı düşünüyorum diye sormuşsun ya. Evet yanlis düşünüyorsun. Daha 2 ay olmuş bakali. Sanki dünyanın sonu gibi yazmışsın. Annen keyfinden durmuyorki kadın kansermiş napsin yani mecbur . Zaten kardesinde evli değilmiş onlarda duramaz. Bir can yoldaşı sen varsın. 

Gerçekten ben hep diyorum inşallah çok yaslanmadan yada ağır hastalık yaşamadan ölürüm inşallah. Çünkü birisinin bana bakarken yaşattığın eziyeti görmek istemem. Hissetmek istemem. Annemde uzuluyodur ama napsin başka çaresi yok. Madem kardeşinin nisanlisindan falan bunaldın. Şöyle gelmesinler. Babamda tır şoförü diyorsun ayda yılda bir gelir zaten hergün sizde degilmisya ayda yılda bir gelir zaten. 
(116 puan) tarafından
Annem yatalak falan değil hastalıktan bıkmış birinin yemek yapıp önüne getirmesi iyi geliyor ona kalkıp gezinebilir ama sürekli yatmak istiyor psikolojik olarak kötü daha çok öyle diyim bisi yapmak istemiyor ama istese yapar yani
(116 puan) tarafından
Babam sık gelmiyor evet ama geldiği zaman bir süre gitmiyor bu sürede ben ona göre yemek hizmet isim katlanarak artıyor kimsede teşekkür etmiyor bilmiyorum anliyor musunuz beni
0 oy
(1,654 puan) tarafından
Yatak odanızı kimseye vermeseydiniz keşke 
0 oy
(7,924 puan) tarafından
Ben seni gayet anladım sorun annen değil baban kardeşin nişanlısı. yardım eden olmaması teşekkür eden olmaması seni linç edenlere cvp bile verme sana tavsiyem ztn anlamamişlar defalarca anlatıp kendini hiç yorma
(116 puan) tarafından
Teşekkür ediyorum
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Eminim çok yorgunsun hastalık da yoruyor insanı. Ama üzgün konuşmak istemem yokluğunu düşün daha çok sarıl annene teyzen VS biri varsa haftada bir gelsin seni dinlenirsin rica et. Çok ağır hastalık psikolojisi. Yaşadık çok iyi anlıyorum seni kuzum. Dışarı çıkmak istediğinde çık aldırma annene o da stresli. 
0 oy
(12,763 puan) tarafından
Valla babangilin o kadar önünde koşturma canım kardeşin evlenecek diye sen bu kadar fedakarlık yapmak zorunda değilsin annen için bir şey demiyorum anneler başımızın tacı üstelik hasta ama diğerleri sana gereksiz yük gerçi anladığım kadarıyla onlar düşüncesiz düşünceli olsalar bu adam yerde yatıyor yatacak yeri bile yok diye düşünürler eşin en azından anlayışlı imiş çok şükür sen de sessizsin anladığım kadarıyla ailenin de işine geliyor bu baban kardeşin gelin hanım için diyorum bunları yanlış anlaşılmasın 
(116 puan) tarafından
Geldikleri zaman yapmak zorunda kalıyorum bir öğün yemekle bitmiyor ki yemek yersin çay kahve isterler tatlı soran olur sonra ev kirlenir sabah akşam sil süpür yoruldum gercekten
(12,763 puan) tarafından
Yok yapamadım de öyle önlerine koşturdukça daha çok şey bekliyorlar mesela ben çocuğun altını değiştirecem de gelin  kalksın yapsın kahveleri tatlı yok yapamadım de çok yüz verme öyle öyle anlarlar herhalde
(3,051 puan) tarafından
Tatlı soran varsa getirsinler bi zahmet sen her şeyi yapmak zorunda değilsin iyice alistilar
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Fırsat buldukça kendine zaman ayir.  mesela bı boşluk yakaladın mı temizlik iş vs yapacağına kahveni al geç balkona kendine 10 dakika ver. Duşta durduğun süreyi uzat. Rabbim en kısa zamanda inşirah ferahlığı versin sana güzelim. Umarım rahatlarsın 
(116 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim en son ne zaman kendi kendime nefes alıp kahve içtim bilmiyorum kendime zaman ayiramadikca sinirlerim geriliyor ister istemez ama yapacak bisi yok
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Bunalmış olabilirsin ama yanlış düşünüyorsun annen sana sürat yapmıyor ağrılarına dayanamıyordur kanserin son evresiyse annene destekçi olman lazım annenin duasını al bence eşin konusunda mutlaka gece boş bir zaman bulup onunla ilgilenebilirsin kızinda emin ol aç olsa ağlar hasta olsa ağlar yani onunla da ilgileniyorsundur biraz zor ama mecburen yapman lazım :( 
(116 puan) tarafından
Kızım ağlıyor zaten genelde ama dediğim gibi bakamıyorum bakarsam başka işler yetismez annem herseyi yemek istemiyor kokuyor diyo ayrı yemek istiyor annem yatalak falan değil gezinebiliyor bazen halsiz oluyor mide bulantısı oluyor herkes yattığında bende de bisi yapicak hal kalmıyor inanın
(1,730 puan) tarafından
Haklısın ama kemoterapi tedavisi çok ağır bir tedavi ve ağrıları çok kötü hani annen nazlanmiyor canım acı çekiyor
0 oy
(1,291 puan) tarafından
Allah güç kuvvet versin canm helal olsun yapabiliyorsun eşinede helal olsun kimse kimseyi bu kadar uzun süre kabul etmez adam mutfakta yapıyormuş  Rabbım  mükafatını verir sabret sabrın sonu selamet
(116 puan) tarafından
Amin teşekkür ederim eşimin hakkını ödeyemem gerçekten herkes kabul edip ses çıkarmadan mutfakta yatmaz
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Valla cok iyi anliyorum bazen evde her iş beni bekliyo çocuğu doyur yatır o arada esim geliyo kiyafet istiyo bi yandan besik sallıyorum bi yandan ütü yapiuorum yemekte ocakta çocuğu uyutup eşimi gönderip yemegi yapip evleri silip süpürüyorum Yani ben 1 gun flan 1 saat böyleyim diyelim ama siz günlerce demissiniz zor valla başka kardeşiniz yokmu anneniz birazda onlarda kalsa hani rahat edersiniz 
(116 puan) tarafından
Erkek kardeşim var ama evlenicek önümüzdeki hafta kimseyi düşündüğü yok arayıp bisi istemeyeni diye bakıyor teyzem var yakında esi yok annemi çağırıyor durumuda iyi üstelik gel bende kal diyor ama annem gitmiyor nedense
(1,048 puan) tarafından
Eşide yokmuş iste keske gitse kardeş kardeş vakit geçirirler ne guzel
(116 puan) tarafından
Bilmiyorum teyzem iyidir çok destek olmaya çalışıyor da ama gitmiyor annem
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Bir cocuk hic kolay buyumuyor kendinde biliyorsun Allah senden razi olsun annene bakiyormussun ne guzel zorlu bir surectir insansin bunalman da nrmal Rabbim sana guc kubvet versin annecigine de sifa versin insallah tez zamandw
0 oy
(4,986 puan) tarafından

4 yıl önce annemi kanserden kaybettim :'(

2 kizim vardı ozamn buyuk kizim ortaokuldaydi küçük kizimda ilkokuldaydi

3 yıl çekti bu illet hastalığı 

Evimdede kaldı uzun süre dedigin gibi evim küçüktü hastaligindan dolayı anneminde sinirleri yıpranmış tı benimde öyle annemin bakımı ilaçları cocuklar ev yemek derken çok yoruluyordumisyan ettigim günlerde oluyordu tabii kendi icimden anneme asla yansitmadim

Son 6 ayında hastanede kaldı o 6 ayda siraya koyduk abimler ve ablamlarla 2 şer gece kaliyorduk ben kalacagim zaman çocukları surekli biyerlere birakmak zorunda kaliyordum  eve geldigimdede ancak temizlik iş tekrar sira bana geliyordu çok fazla yıprandık hem annemin gözümüzün önünde eriyip gitmesi hemde aşırı yorgunluk 

Annem hep bende kalmak istiyordu ama abimler izin vermedi hep sen olmaz dedi bende o yükü tek kaldiramam diye abimlere gonderdim annemi 

Hastanede yatarkende gece kalma sırası bende olmadigi zamanda kizlari gunduz okula birakir hastaneye giderdim çıkış saatlerinde hastaneden cikar kosar çocukları okuldan alır eve dönerdim 

Bunlara ragmen hala vicdan azabi cekerim 4 yıldır annem bende kalmak istediginde keske abime annem benimle kalacak deseydim keske hemen pes etmeseydim keşke keşke :'(

Seni cok iyi anliyorum canm burdaki yorumlara bakma sen emin ol bu surec cok zor bir süreç hem bedenen hemde psikolijikmen çok yipraniyorsun

Ama Rabbim güç kuvvet verdikçe elinden geleni yap kuzum yorgunlugunu sakın annene hissttirme

(116 puan) tarafından
Üzüldüm Allah rahmet eylesin annenize beni siz anlayabilirsiniz ama yorum yapan çoğu kişi kahvesini içip yorum yapıyordur ne yaşadığımı bilmeden eminim bende anneme bisi belli etmiyorum tabiki her zaman güler yüzlü pozitif olmaya çalışırım ama işte insan bunalıyor sıkılıyor üstelik annem bisi değil diğerleri geldiği zaman çok zor oluyor benim icin
(4,986 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun canım
Tabiki zor diyorum ya Allah im vermesin baslarina gelmedigi icin asıp kesiyorlar
0 oy
(599 puan) tarafından
Bence sen uygun bir dille anlat ailene eşine de yazık yoruluyor işi zor diyorsun sonra onun kazandığı parayla onlara harcıyorsunuz günah eşine de yazık annen zaten o kadar da zor durumda değil , deki anne sen evine git ben 2 günde bir gelip yemek yapar temizliğini yaparım de ,arada sırada kardeşinin nişanlısında yardım eder bilmiyorum Yinede sen bilirsin ama senin çocuğunda eşine de yazık onları da düşün 
(116 puan) tarafından
Bisi diyemiyorum işte annem gezinebiliyor yatalak bir durumu olsa o ayrı ama benim eşimin sürekli onla ilgilenmesi hoşuna gidiyor mesela şimdi kızım uyukluyor oturduğu yerden uyutmam lazım bana diyor ki annem ilaçlarim var alincak kardeşim diğer odada uyuyor o kalkınca alir kızı uyutmam lazim diyorum surat asiyor bana kötü bisi demişim gibi zaten sadece kızımı uyuturken dinlenebiliyorum ama eşim onuda yapamıyor işten geliyor annem olduğu icin uzanıp yatamiyor bile
(599 puan) tarafından
Ozaman sende bı müddet umursama kussun sürat asın hiç oralı olma anne bı dur de çocuğu uyutacam anne markete gidecem de saatlerce eve gelme kusersede kussun sen biraz kızınla ilgilen cam degilya kırılsın bosver
(116 puan) tarafından
Surat yaparsam evde istemiyorum diye dusunur ama çok saldı kendini haline şükretsin istiyorum Allah korusun yatalak olabilir kolunu bacağını kaybeden insanlar çok şükür kendi ihtiyacını görebiliyor ama sürekli kötüyüm iyi değilim diyor ilgi bekliyor hep benden eşimden kardeşim çok umursamıyor cunku
(599 puan) tarafından
Bırak öyle düşünsün ve evine gitsin sen onun gönlünü alırsın yine şuan çocuğuna odaklan, benim bebeğim. 9 aylık. Hergun parka götürüyorum gezdiriyorum , ilerde çok pişman olursun
0 oy
(633 puan) tarafından
Senin annen belkide ne eziyet  çekerek büyüttü  sana bi anneni bakmak zor mu geliyor yapma bunu seninde evladin var
(116 puan) tarafından
Ben kızımı hiçbir zaman bana baksın ileride diye doğurmadım o zihniyette değilim sonuçta onlar istemiyor biz dünyaya getiriyoruz kardeşimle benim aramda bir bebek aldırmış annem durumları kötüymüş bakamayiz diye onun günahına girdiğine üzülmüyor ama gecen diyor ki dogursaydim o belki bana bakardı diyor ben bu düşünceleri yanlış buluyorum katilmayabilirsiniz tabiki bana ama benim çocuklarım bana bakmasın bakmak zorunda değil hep böyle düşünucem
(633 puan) tarafından
Yine de sen  na bakıyorsun  allah senden razı olsun demiyormu
(116 puan) tarafından
Kimse demiyor iste canım sorun orda onu sindiremiyorum annem de demiyor insan hasta bile olsa demez mi goruyor kocam mutfakta yatıyor aldığımız para kendimize yetmiyor hem çocukla hem evle hem onunla ilgilenmeye çalışıyorum ama yok yani
(633 puan) tarafından
Haklisin o zamn canm ne diyeyim başka
0 oy
(633 puan) tarafından
Peki nişanlısı  yardım  etmiyor sana krdesinin
(633 puan) tarafından
Bilerek  mı 5. Ci kat tutlular
(116 puan) tarafından
Başka ev yok dediler ama annemin oraya cikamayacagi belli merdivenleri çok dik 32 yaşındayım ben nefes nefese kaldım oraya çıkarken
(633 puan) tarafından
Seni erkek kardeşin düşünmesi  lazım canm onun ckamicagini     bence gelin ipleri eline alıyor gibi
(116 puan) tarafından
Gelin ipleri eline almış zaten canim bide kardeşim erkek olduğu icin mi bilmiyorum çok umrunda değil annemin hastalığı hastaneye götür annemi arabayla dediğimiz zaman sürat yapıyor isim var diyo
(633 puan) tarafından
Merhametsizz
0 oy
(3,051 puan) tarafından
Annen hasta sonuçta git diyemezsin ama kardeşlerin geldiğinde o kadar da kendini yorma yani özel bi menu yapmaya gerek yok siz ne yiyorsaniz biraz fazla yaparsın bitti 
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Benimde babam kanserdi çalışıyordum bekardim evli bile degildim o kadar yipranmistim maddi manevi coküsteydik uykusuzluk zirvedeydi cumsrtesi gece isten cikar pazar sabahi yine giderdm sonra hastaneler kafayi yicektim seni cok iyi anliyorum bunalimda gibisin ama gecicek Rabbim annene sifa versin kemoterapi cok agir bi süreç dua et ve annene destek cik canim
0 oy
(2,524 puan) tarafından
Allah yaridimcin olsun öyle farkedilmeyincede insan üzülüyor seni anlıyorum
0 oy
tarafından

İnşallah bu çektiklerini yani yasadiklarinin karşılığını mükâfatını eşin de sende öbür dünyada fazlasıyla alırsınız canım annen ne derse desin alttan al yazık o kadında ağır şeyler yaşıyor sende <3

(116 puan) tarafından
Amin inşallah teşekkür ederim
0 oy
(5,705 puan) tarafından
Sen cok hayırlı bi evlatsın kimseyi takma rabbim diger dünyada mükafatını verir elbet bu çektiğin sıkıntıların ana baba duası almak cok güzel birşey her kula nasip olmaz. Eşinden de Allah razı olsun ne güzel ses etmiyor derdine dert eklemiyor pozitif düşün canım Allah ferahlık versin içine bu günler de geçer inşallah annenle gezip dolaşcagın gülüp eglenecegin güzel günleri görmek de nasip olur umarım 
(116 puan) tarafından
Insallah çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 248 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (174 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 787 göst.
28 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Nisan89 (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 507 göst.
2 Nisan 2022 Aile kategorisinde 3cocukannesi (0 puan) tarafından soruldu