0 oy
580 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Hanımlar bu gün misafirlerim gelmiş ti 2 kuzenim . Çocukları çok yaramazdı heryeri dağıtıyorlardı yediklerini döküyorlardı onlarda seyrediyordu . Siz olsaydiniz tepkiniz ne olurdu

38 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Ben kalkıp toplarım ya da oğluma nasıl dagittiysan öyle topla derim. Bu konuda çok katıyımdır. En sinir olduğum şey rahat ana tipi. Ayyy yavrum naptın deyip kıçını bile oynatmamasi
-Reklam-
+2 oy
(4,875 puan) tarafından
Yiyecek bişey varsa mutlaka ev sahibinden bi sofra isterim. Çocuk bu ne kadar dur desende anlamaz ama öyle sağa sola koşup hoplayıp zıplamasına bişeyleri kırmasına da izin vermem. 

Oyuncak vs verildi ise mutlaka toplarım kalkmadan önce.
+1 oy
tarafından
Ben kızıyorum kim gelirse gelsin annelerine de kusura bakmayın ben böyleyim diyorum. Bazıları aşırı vurdum duymaz kendi evlerinde rüzgar esse rahatsız olurlar başka yerde maal gibi bakıyolar anlamadım valla 
+1 oy
tarafından
Ya ben kaynanama dahi gitsem arkasinda dolanıyorum iki yasind ama kırar eder döker diye rahat olamıyorum maalesef onlar gibi. 
+1 oy
(192 puan) tarafından
Yok valla peşinde koşmaktan oturamiyorum 1 bardak cay.bile icemiyorum o yuzden pek kimseye gitmiyorum
+1 oy
(1,070 puan) tarafından
Ben hiç kızmam misafirler gidince kızıma derim hadi toplayalım toplarız beraber en son kızım kendi demeye başladı misafir gitmeden dağıttımız gibi toplayalım diye 
0 oy
(119,343 puan) tarafından
kac yasimda cocumlar laf anliycak yastami
0 oy
(634 puan) tarafından
Her gittiğim yerde arkasını topluyorum peşinde koşuyorum oturamiyorum sohbet etmiyorum çay içemiyorum mesela
0 oy
(3,400 puan) tarafından
Yani misafirdir idare ederdim ama tabi büyükse yaşları uygun bir dille uyarırdım 
0 oy
tarafından
Cocuk bu cocuklugunu yapacak kırar yıkar doker sacar. Onemlı olan gonuller kırılmasın  . Cocugum dökse sacsa kalkar pesı sıra toplarm bı zarar cerırse karsılarm km olursa olsn. Ama asla cocuguma kızmam rahat dur dıye. Cunku cocuk adı ustunde
tarafından
Benm kızım henuz 11 aylık . Durdan sustan anlayacak bı tıp dehıl. Herkez kendı cocuguna gore ornek verıyosa bende kendı kızıma gore ornek verdm. Altını acarken kacıyo mesela dırekmen donup kalkıp emekleyerek gdıyo  daha dun  tam altını actm kactı oturur oturmaz halıya çişini yaptı alt acma kullandgım halde ordan dırek emekleyerek kactı oyuna vurdu kendını. Snra elıne bısy verıyorum kendısı yemeye alıssın dıye sofra bezı serdıgm yrde degılde emekleyerek  dolanarak yıyo dokuluyoda sacılıyoda. Bende bu durumda sıze dıyorum kı tabıkı arkadsn dedıgı gbı bı yere gıttgımde elımde telefn bas koseye oturup cocugmla ılgılenmemezlk yapmam . Pesınde dolanıyorum zaten suanda o dokuyo ben topluyorum evmde nasıl ozen gosterıyosam zaten mısafırlıkde 10 kat ozenlı oluyorum....
(48,695 puan) tarafından
Kiz hepimizin cocugu dokuyo onemli olan basibos birakmamak lazim
tarafından
Tatlım bnde oyle yzdm zaten ıyı  oku en bastan. Cocugm dokse kalkar toplarm dye.
(48,695 puan) tarafından
Cocuga kizmam yazmissin ilk cevapta hayıri yanlis olduğunu bilmeli
tarafından
Yıne arkasndaym kızmam . Sadece uyarırm yaptgı şeyn yanls oldgunu anlatırm ama kızarak degıl...
Hwrkezn kendı evladını yetıstırme tarzı kendıne kalsn bosver ben boyleym sende oyle ol
0 oy
tarafından
Benim de eltim geldi kadın ne kadar kızsa tutsa da döktüler ben suyla sabunla temizlenecek şeyler için çocuk üzmeye veya kalp kırmaya gerek duymam benim de çocuğum var dökebilir ne kadar dikkat etsem de
tarafından
Katılıyorum sana canm bende bu yonde cevap verdım ama arkadas bana cok rahatmısım gbı yorum yapıyo bunun rahatlıkla alakası yokkı. Cocuk bu çocukluğunu  yapıyo , yapsnlarda zaten cnku o dönemler tekrr gelmıycek onlarn elıne. Esyalar yerıne gelır dokulen yerler toplanır ama bı cocugn kalhı kırılırsa ıste o zaman hıc bısy duzeltemez bunu.
tarafından
Aynen öyle canım bak dün eltim en son hepsini topladı yerleri de ben gırgırladım oldu bitti
tarafından
En guzelı valla canm nolacak sanki , cocuklar mutlu olsn yeter
tarafından
Tabi ki çocuğu uyarmak lazım ama kızmak bağırmak dövmek çare değil. Ben uyarırım oğlum dökme sonucunda şu olur atlama şöyle olur diye
tarafından
Grckden katılıyorum sana canm
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Misafirliğe gittiğimde bir dakika yerimde durmuyorum çocuğumun etrafında koşmakta benim hoşuma gitmiyor evime gelen kişinin rahat olması o konuda
0 oy
(603 puan) tarafından
Hep gözüm üstündedir. Bir şey yerse dikkat ederim. Dağıtırsa toplarım. Hatta bir kere makina açtığımı bilirim. Bisküvi ufalamıştı daha bebekken :) ama evime gelen misafire asla müdahale etmem. Beyaz halımı vişne suyu ile sulayan bir misafirim vardı kalbim çarpıntı yaptı ama canı sağolsun ondan değerli mi deyip uğurladım:)
(629 puan) tarafından
Yaa profil cok hoss izlednmi sguid game efsaneydi kiz pis yerleri haric
(603 puan) tarafından
İzledim çokta sevdim:) kötü örnekten ziyade çok fazla mesaj vardı bana göre. Kimsenin göründüğü gibi olmaması yaşlı amca. Birlikten kuvvet doğması halat çekmede olduğu gibi değil mi? Kurtlar vadisi, çukur iLemiş nesiliz biz. Bize sökmez bu şiddetlr
(629 puan) tarafından
Aynen cnm benim profil nsl
(603 puan) tarafından
Çok iyi :)
(629 puan) tarafından
Tsk ;))
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Ev sahibi olarak çok yakın kişiler geldıyse mutlaka söylerim cocuklara bakın diye misarliğe gittysem kizimi ilk yedirir öyle kendi çayimi çorba mi içerim baktim durmuyor bir çay içer kalkarım bana yapılmasıni istemediğimi başkasina asla yapmam benim düşüncem tabi 
0 oy
tarafından
Öylece seyretmeyecegim kesin.

Laf anlayacak yastaysa kendi toplar degilse kalkip ben toplarim. 
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Rahat olamam .. önce toplatim ellimden geldigi kadar kusura bakma derim eve gitmek isterim.. 
0 oy
(1,453 puan) tarafından
Valla ben bi yere gidim yada biri gelsin bisey yenecekse hemen softa bezi isterim yada sererim.  Tamam cocuk bunlar kırar döker ama bazı şeyleri de öğretmek lazim. Dağıtmak önemli değil sonuç da çocuklu ev kendi çocuklarımız da her gün dağıtır ama dökmek saçmak asla dayanamam buna 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Gelenlere bise diyemedim ama içten içe sinir olurdum annelerine..ben biyere gitsem oglum dağıtsa dağıttığını toplarım sonrada oglumu yanıma alir otururum baktım rahat değilim ev halkı da rahatsız olmasın diye kalkar giderim 
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Sinir bozucu anne tipi
0 oy
tarafından
Evime gelene bişi demem tabi ki Bi yere gidince çocuğumun dağıttığını toplarım 

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 1,226 göst.
25 Kasım 2022 Diğer kategorisinde & Madamcoco & (2,196 puan) tarafından soruldu
0 oy
51 cevap 784 göst.